Close

Strona 57 z 3865 PierwszyPierwszy ... 7475556575859671071575571057 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 561 do 570 z 38650
  1. #561

    Domyślnie

    Tak, widzę nieraz kurierów na góralach, chociaż większość jednak na ostrym. Jakbym poruszał się tylko w obrębie centrum i tylko po ulicy, też rozważyłbym ostre. Ale ja tak nie jeżdżę.

    Kończąc wywód, bo jak mówiłem, nie ma sensu się specjalnie spierać - nie zgadzam się z opinią, że MTB na miasto "jest zupełnie bez sensu". Jak już wspominałem, próbowałem wielu rzeczy, i dla mnie MTB (oczywiście na odpowiednich oponach) na miasto ma sens. Kurierzy czy ludzie z innych krajów UE naprawdę nie są dla mnie wyznacznikiem - próbowałem wielu rowerów i mam własne zdanie. Na szosie źle się jedzie po chodniku, na 28 cali źle źle się kręci między samochodami, albo robi bunny hopa na krawężnik. Bo ja tak właśnie jeżdżę po mieście, i z tego co widzę w Warszawie nie tylko ja. Po prostu najszybciej jest mi zjechać ze stromej trawiastej skarpy i przeciąć park, albo przejechać przez ulicę gdy akurat nic nie jedzie i po drugiej stronie uciec na krawężnik. Nie mam zwyczaju zwalniać ani podpierać się nogami przed krawężnikiem.

    Jedni jeżdżą z błotnikami i sakwami, inni z plecakiem. Nie widzę podstaw żeby twierdzić że coś tutaj jest bez sensu.

  2. #562

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel.S Zobacz posta
    Bo ja tak właśnie jeżdżę po mieście, i z tego co widzę w Warszawie nie tylko ja. Po prostu najszybciej jest mi zjechać ze stromej trawiastej skarpy i przeciąć park, albo przejechać przez ulicę gdy akurat nic nie jedzie i po drugiej stronie uciec na krawężnik. Nie mam zwyczaju zwalniać ani podpierać się nogami przed krawężnikiem.
    A jaki masz "strój" na rower? Taki obcisły?

  3. #563

    Domyślnie

    Trochę bawią mnie te przepychanki 'jaki typ najlepszy'. Przypominają mi dział sprzętowy forum, w czasach gdy go jeszcze czytałem... Albo komentarze pod testami aparatów na Optycznych

    Każdy jeździ czym mu wygodnie. Przy odpowiednich przebiegach wypracuje sobie, co mu najbardziej leży. Jasne, że lepiej, nawet za tym pierwszym razem, wydawać pieniądze z głową... Ale na niedzielę, do spacerku, to może sobie jeden z drugim i MTB do miasta kupować...

    Zresztą powiem, że ostatnio zdziwiłem się nieco pod tym względem. Zmęczony trochę notorycznym 'sypaniem się' mojej maszynki rozmawiałem w dość znanym, poznańskim sklepie o tym "co by tu" tudzież "na co by tu" (i ciągle wychodzi mi 3,5tys. i ciągle mnie to ciut 'mrozi', ale ja nie o tym...).
    Patrząc na 'szerokooponiaste' cuda, królujące na wystawce, wyraziłem głośno obiegową opinię na temat popularności MTB wśród spacerowiczów w naszym kraju. Na co pan powiedział, że to się jednak zmienia. Stwierdził, że przez ostatnie sezony większość (na poziomie ponad 60% w ich sklepie) sprzedawanych rowerów to są jednak 28" trekkingi czy crossy, nie MTB.

    Nieważne czym, byle więcej rodaków jeździło. Z pożytkiem dla wszystkich

  4. #564

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszR Zobacz posta
    Patrząc na 'szerokooponiaste' cuda, królujące na wystawce, wyraziłem głośno obiegową opinię na temat popularności MTB wśród spacerowiczów w naszym kraju. Na co pan powiedział, że to się jednak zmienia. Stwierdził, że przez ostatnie sezony większość (na poziomie ponad 60% w ich sklepie) sprzedawanych rowerów to są jednak 28" trekkingi czy crossy, nie MTB.
    Zmienia się, ale baaardzo powoli. Dwa lata temu składałem trekinga, to ramę musiałem z rzeszy targać. U nas wybór niewielki, a i to były głównie ramy o geometrii i rozwiązaniach konstrukcyjnych rodem z MTB, tylko przeskalowane, żeby koła 28" weszły. Wśród gotowych rowerów 28" takoż mało ciekawych pozycji u nas jest dostępnych.
    Przy kwotach od 3-3,5 tyś. PLN, to już można myśleć o składaniu roweru. Im droższy rower, to się bardziej takie składanie opłaca, no chyba, że ktoś jest napalony na jakąś konkretna ramę, która nie jest dostępna luzem.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  5. #565

    Domyślnie

    Myślę o takiej (lub jej podobnej) zabawce: http://unibike.pl/freeway11.html

    Nie wiem, czy jestem w stanie złożyć coś lepszego w tej kwocie, a i wiedzy tak naprawdę mi do tego brakuje (co z czym i dlaczego). Ja jeżdżę, nie pasjonuję się sprzętem (wyjaśnienie: nie uważam pasjonowania się za coś złego, nigdy w życiu... najzwyczajniej nie mam czasu na kolejną specjalizację).

    Wiem tylko, że ta linia mocno podrożała przez ostatnie 2 lata. Ale chyba jak wszystko...

  6. #566

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A jaki masz "strój" na rower? Taki obcisły?
    Ja tak, również na dojazd do pracy. Dobrze pot odprowadza i nie śmierdzę jak autobus pełen roboli po zmianie... a lubię przycisnąć jak jadę i trochę się zmęczyć.

    Też śmigam po mieście na MTB, ale to głównie ze skąpstwa, bo szkoda mi kasy na nowy rower Aczkolwiek kiedyś nastąpi ten wydatek, bo napęd się chyba niedługo skończy... I tak przeżył prawie 12 lat.
    Tylko opony mam słabe na miasto, bo kupiłem jak jeszcze mieszkałem na Wilanowie i głównie jeździłem nie po drogach (Kenda Koyote). Na offroad bardzo fajne, nie do zagrzebania, ale po chodniku/asfalcie kiepsko się sprawdzają.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  7. #567

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez freefly Zobacz posta
    A jaki masz "strój" na rower? Taki obcisły?
    Nie, przebieram się z "pracowego", czyli dżinsy i t-shirt/koszula, w "dojazdowy", czyli krótkie bojówki i t-shirt
    Ostatnio edytowane przez Pawel.S ; 04-04-2011 o 10:41

  8. #568

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszR Zobacz posta
    Myślę o takiej (lub jej podobnej) zabawce: http://unibike.pl/freeway11.html
    Dla mnie zaletą tego typu rowerów jest tylko i wyłącznie fajny wygląd. Praktyczne to one nie są w żaden sposób. Podkreślam, to moje zdanie i dotyczy tylko rowerów, nie ich użytkowników.

    Zeszłej jesieni na Allegro pojawiły się takie rowery Krossa, tylko ze sztywnym widelcem i w specyfikacji z 2008 r. o ile dobrze pamiętam. Były dostępne za jakieś śmieszne kwoty ~1200 PLNów, we w miarę pełnej rozmiarówce. Nawet sam się zastanawiałem, ale rozsądek zwyciężył, na co mnie czwarty rower.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #569

    Domyślnie

    E? Może ja zły link wkleiłem? Chyba nie...
    Nie bardzo rozumiem, co jest niepraktycznego w takim rowerze? Geometria jak w crossie (nie znam bardziej uniwersalnej, może się mylę), pełne błotniki poproszę i nic więcej mi nie potrzeba. I nie bardzo rozumiem jakim cudem widziałeś rowery na Alfine za 1200zł. Poproszę dwa...

    P.S. Jeżdżę czymś takim, stąd ten Freeway jest jak dla mnie raczej (?) 'naturalną drogą rozwoju':
    Ostatnio edytowane przez TomaszR ; 04-04-2011 o 11:19

  10. #570

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez TomaszR Zobacz posta
    E? Może ja zły link wkleiłem? Chyba nie...
    Nie bardzo rozumiem, co jest niepraktycznego w takim rowerze? Geometria jak w crossie (nie znam bardziej uniwersalnej, może się mylę), pełne błotniki poproszę i nic więcej mi nie potrzeba. I nie bardzo rozumiem jakim cudem widziałeś rowery na Alfine za 1200zł. Poproszę dwa...
    http://archiwumallegro.pl/search/928...s-scraper.html
    Jeszcze w styczniu były w korzystnych cenach. W ofercie Krossa na 2011 już nie ma tych rowerów.

    Znalazłem w skrzynce mejlowej wiadomość, w której kumpel podesłał mnie linka o tej promocji
    Były po 1300 PLNów i nie jesień, a maj 2010 r.

    No właśnie, ten rower najlepiej wygląda bez błotników, tak jak wychodzi z fabryki. Dlatego kupno tego roweru do dokładania błotników, światełek itp, jest bez sensu. Ma zachować czystą, w pełni niepraktyczną linię. To jak sportowy samochód, oszałamia wyglądem, ale jest mało praktyczny w użytkowaniu na co dzień.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

Strona 57 z 3865 PierwszyPierwszy ... 7475556575859671071575571057 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •