Close

Strona 40 z 3840 PierwszyPierwszy ... 30383940414250901405401040 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 391 do 400 z 38392
  1. #391

    Domyślnie

    Nie wszystkie boczne drogi nadają się na szosówkę, mz lepiej rozważyć opcję jakiegoś trekking/cross. Chyba że masz kółka gniotsa niełamiotsa
    zdjęcie życia jeszcze przede mną

  2. #392

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARS CooL Zobacz posta
    doradźcie proszę. Chcę kupić synowi nowy rower - dotychczas 20' ma za małe przełożenie (6 przerzutek ) i niestety bardzo ciężko na nim mu sie do gory wspina. 24' troszkę za duży ale myslę ze do wakacji go mocno podciągnie. Chłopak ma zacięcie do jazdy dlatego pomyślałem o czyms takim:
    http://www.kross.pl/rower/119-HEXAGON_REPLICA.html
    http://www.kross.pl/rower/118-LEVEL_A6_REPLICA.html
    http://www.unibike.pl/raptor.html
    osobiście z żoną mamy Unibike - ja EXPERTA żona model niżej i sprawują sie wyśminicie ale młodemu bardzo podoba sie KROSS - jakie sa różnice poza iloscią przełozen i wagą? Który lepszy? Moze cos innego ale w kolorystyce czarno/biało/czerwonej?
    Ale kurde Krossy staniały... Jam pomykam na A6, starszy model jeszcze z Suntorem Axonem S-RL. W 2007 roku dałem za niego prawie 2600... Nigdy mnie nie zawiódł, dwa lata temu wymieniłem przerzutki na XT, łańcuch i śmigam na tym do tej pory. Jeżeli chcesz zaoszczędzić to kup mu Hexagona - ale jak chłopak ma zacięcie to i tak sobie go potem odpowiednio doposaży i na jedno wyjdzie - z tym że Ty zaoszczędzisz . W A6 będzie mniej wydatków dla młodego bo więcej w nim dobtych części. Najważniejsza jest rama. Co dziwne i w Hexagonie i w A6 widzę to samo. Aluminium 6061. Kiedyś A6 miała alu 7005 potrójnie cieniowane, hydroformowane (moja rama taka jest). Czyżby Kross poszedł po kosztach? Stąd pewno ta niska cena.

  3. #393

    Domyślnie

    Po oględzinach specyfikacji stwierdzam że części w tych dwóch modelach są takie sobie... I jeden i drugi wymaga "modyfikacji". Nie wiem jak bardzo twój syn połknął bakcyla i czy zwraca uwagę na części, ale jeśli myśli o docieraniu roweru gdzieś po górach to te przerzutki długo nie wytrzymają... Na takie warunki to Shimano LX.

  4. #394

    Domyślnie

    Teraz seria LX to raczej do trekkingu się nadaje.

  5. #395

    Domyślnie

    Trochę na rowerze świata zwiedziłem i odradzam główne drogi. Zero przyjemności i tylko stres, że ktoś Cię potrąci.
    Co do noclegów, jeśli nie masz możliwości zabrania ze sobą namiotu, to nie jest to jakiś wielki problem. W małych motelach, hotelach
    zazwyczaj da się pzrenocować z rowerem w pokoju.
    Podstawą jest przede wszystkim mieć pod ręką jakąś czekoladę i wodę do picia bo to główne paliwo.
    biorąc pod uwagę date twojej podróży to obowiązkowym punktem programu jest jakaś kurtka przeciwdeszczowa.

  6. #396

    Domyślnie

    Do słusznych uwag powyższych dodam - z własnego doświadczenia:

    Jeśli planujesz trasę ok 1000 km to spodenki muszą być z wkładką, czyli tzw pampersem. Przekonałem się o tym osobiście i boleśnie.
    Ja sypiam w namiocie, ale z braku takowego myślę, że dobrym rozwiązaniem jest agroturystyka, względnie małe hotele lub motele, jak już kolega wyżej napisał. I za wszystkimi przedmówcami - omijaj drogi główne, a przyjemność będzie Ci dana

  7. #397

    Domyślnie

    I za wszystkimi przedmówcami - omijaj drogi główne, a przyjemność będzie Ci dana
    Też tak myślę - sam muszę jeździć codziennie ze względów zdrowotnych. Ale teraz przytoczę swoją opinię jako kierowca auta:
    - jadę kilkaset kilometrów z rodziną na wczasy,
    - żeby dojechać zgodnie z planem, to nie można się ociągać, trzeba gnać min. 120/h (choć wolałbym 80),
    - jadę, patrzę i przecieram oczy: jedzie 'turysta' na szosówce (dobrze, że choć w kasku) po trasie szybkiego ruchu !
    - ja jadę 120km/h ale mnie mijają BM-ki, które mijają też i jego: ponad 160km/h
    - żona krzyczy: wariat !
    - a ja sobie myślę: jaką przyjemność ma on z jazdy tą szosą ?

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  8. #398

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    - ja jadę 120km/h ale mnie mijają BM-ki, które mijają też i jego: ponad 160km/
    Jeśli Cię mijają, to znaczy, że stoisz, a nie jedziesz.
    Krzysztof Paszkiewicz

  9. #399

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ekonet Zobacz posta
    Jeśli Cię mijają, to znaczy, że stoisz, a nie jedziesz.
    Racja ! Jak zwykle 'polska język...'

    Pzdr.
    D700 + N24-70 + N80-200D ED + N70-300VR, SB-900

  10. #400

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wasilewk Zobacz posta
    jedzie 'turysta' na szosówce (dobrze, że choć w kasku)
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 40 z 3840 PierwszyPierwszy ... 30383940414250901405401040 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •