Close

Strona 3758 z 3840 PierwszyPierwszy ... 275832583658370837483756375737583759376037683808 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 37 571 do 37 580 z 38392
  1. #37571

    Domyślnie

    @crusiek z zewnątrz wiele się nie zmienił, ale żeby nie było całkiem offtopic to właśnie szukam bagażnika rowerowego.
    A z tematów wewnętrznych to dodałem webasto, chińskie oczywiście i kończę remont łazienki.
    Najważniejsze, że zlikwidowałem przeciek i odbudowałem kawałek podłogi i ściany, to zajęło najwięcej czasu, a nic nie widać


    Webasto poszło pod podłogę

    20231230_122619 (Niestandardowy).jpg

    Przyszedł też nowy zbiornik na szarą wodę

    20231231_150224 (Niestandardowy).jpg

    No i łazienka zaczyna jakoś wyglądać

    20240201_191605_1 (Niestandardowy).jpg

  2. #37572

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    @crusiek z zewnątrz wiele się nie zmienił, ale żeby nie było całkiem offtopic to właśnie szukam bagażnika rowerowego.
    A z tematów wewnętrznych to dodałem webasto, chińskie oczywiście i kończę remont łazienki.
    Najważniejsze, że zlikwidowałem przeciek i odbudowałem kawałek podłogi i ściany, to zajęło najwięcej czasu, a nic nie widać


    Webasto poszło pod podłogę



    Przyszedł też nowy zbiornik na szarą wodę



    No i łazienka zaczyna jakoś wyglądać
    Się ostro dzieje widzę Jest zajawka
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  3. #37573

    Domyślnie

    Dopiero teraz trochę ruszyło "wizualnie", najgorsze takie dłubane w szkielecie

  4. #37574

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez eMGie Zobacz posta
    Dopiero teraz trochę ruszyło "wizualnie", najgorsze takie dłubane w szkielecie
    Jakiś pierwszy cel już jest do wyjazdu ?
    Oczywiście tak, żeby nam tu relację z wycieczki rowerzowej zdać
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  5. #37575

    Domyślnie

    Do Wejherowa.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  6. #37576

    Domyślnie

    Zakładam, że każdy wyjazd będzie rowerowy Ale pierwszy będzie pewnie gdzieś na Kaszuby, albo Mazury, żona coś o Olsztynie wspomina. Relacja będzie oczywiście.
    W Wejherowie już byłem, ale pewnie wrócę, bo fajne tereny do jazdy

  7. #37577

    Domyślnie

    Fajnie, działaj xD

    Do Wejherowa to sam muszę pojechać, bo dawno mnie tam nie było.
    Ale tym razem rowerzem xD
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  8. #37578

    Domyślnie

    Jakby co to w sumie polecam to co ja jechałem, z Wejherowa do Rumii lub Redy, ale z zahaczeniem o morze. Tylko w ścisłym sezonie bym się nie pchał, bo tam trzeba przejechać przez środek jednej z nadmorskich miejscowości i może być słabo jak będzie tłum.
    To była najlepsza trasa jaką na Kaszubach zrobiłem. Tam wszystko było na swoim miejscu.

    Ja od jakiegoś czasu obserwuję, że 13 jest dla mnie zwykle szczęśliwy, a 14 i 15 nie.
    Dziś rano w połowie drogi do fabryki złapałem laczka. W tunelu pod obwodnicą śródmiejską. Tam widać picie jakieś odchodzi jest sporo potłuczonego szkła. Przez ponad dwa tygodnie się udawało, a dziś nie.
    Trochę trwało, zanim mleko zalepiło, ale dojechałem i się nawet nie spóźniłem do fabryki, choć jechałem na bardzo miękkiej oponie i raczej powoli. Nabiłem pompką stacjonarną, sprawdziłem po kilku godzinach i trzymało. Choć jakieś 600 m od domu puściło i nieco powietrza zeszło, ale dojechałem. Teraz dolałem mleka. Mam nadzieję, że choć do weekendu wytrzyma, bo nie chce mi się po robocie walczyć z łatką, zwłaszcza, że musi ona się dobrze przykleić.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  9. #37579

    Domyślnie

    Wczoraj miałem trochę więcej czasu i czułem się na tyle na siłach, żeby spróbować troszkę pocisnąć. W sumie to pierwszy raz od urazu nogi, kiedy odważyłem się naciskać/ciiągnąć na ~90% mocy, tej mocy za dużo nie ma i tak, bo mięsień dopiero co nieśmiało wychodzi spod nożnej szczeciny.

    Ustawiłem siodełko, kąt do pedału, wysokość, wsio wystarczyło, musiałem przesunąć siodełko do przodu dość konkretnie i już kilka razy poprawiałem o 1mm, ostatecznie przesunięte na tyle, że jeszcze 1.5mm od końcowej kreski zostało.

    Podobnie z kierownicą, aczkolwiek wysokości nie zmieniałem w dół, pochylenie lekko do góry, na prosto, lekko w dół, ostatecznie wyszło najlepiej na prosto, ale 2mm pochyłu w dół, dzięki czemu nadgarstki prowadzą prosto, hamulec można złapać luzacko trzema wybranymi palcami.
    Przy okazji sprawdziłem też uchwyt dolny i w tej samej pozycji podobnie wygodnie i w sam raz. Przynajmniej na tyle, na ile można to ocenić po kilku przejazdach osoby, która nie jeździła nigdy z barankiem.

    Sama owijka jest spoko, ale sposób, w jaki trek poprowadził kable od hamulców, niechlujnie pod tą kierą, a właściwie przed, woła o pomstę do Beliara. Aż naszła mnie ochota na zmianę i kiery (na taką z rynną na linkę) i owijki ale na razie przeżyję.
    Nie wiem co mam myśleć o mostku, fabrycznie ma 90mm i jest wygodnie, ale dopiero po czasie. Początek jest mało komfortowy, chyba inny uchwyt powoduje nieco inne napięcie mięśni dłoni, w każdym bądź razie nic nie drętwieje można jechać i jechać. Próbowałem zmieniać lekko uchwyt ręką bliżej, dalej, ale to nie da się tak jednoznacznie stwierdzić jak byłoby lepiej. Poza tym mam wrażenie że i tak już mam dość zbitą pozycję, chyba wystarczająco zbitą, żeby sobie jeszcze bardziej flaczki skręcać
    Chyba jedynym wyjściem byłoby sprawdzenie mostka 80 w rzeczywistym użyciu.... choć po prostu muszę się chyba przyzwyczaić do uchwytu, łapię się na mocnym łapaniu kiery i wtedy luzuję uścisk i kładę dłoń delikatnie i prostuję palce na klamkę. Mogę wstać podczas jazdy znad kiery bez wysiłku i jechać bez trzymanki, łatwo zmieniać pozycję, nie naciskam na przód nienaturalnie, więc chyba na razie będę jeździć i obserwować.

    Po 38 km kark z plecakiem nie boli, szyja nie boli, lekkie napięcie wystąpiło, plecak nie należy do najlżejszych

    Porównując z moim MTB to jest natomiast jakiś kosmos, karbą jest taki mięciusi jak jadę, że no bez porównania do mojego starego kaszalota. Oponki na 2.5 z przodu, 2.65 z tyłu.

    No więc wracając, pocisnąłem sobie troszeczkę na 38 km, nic nie bolało, ustawienia widać już ok, żadnych uciążliwości z przodu i z tyłu kolan, czy łąkotek, drętwień brak, jestem mega zadowolony.

    Dzisiaj rano natomiast zrobiłem szaleńczą jazdę do pracy, co prawda w 2/3 się spaliłem przez to, ale dało radę, myślę, że mogę więc sobie powoli zacząć mocniej trenować.

    TO co jeszcze zauważyłem to wyższą kadencję, sam nie wiem, czy to wymuszona przez uraz czy stopniowanie, czy może zajarany użytkownik.

    Co do przerzutek.... bajka, stare przerzutki działały mi dobrze i przewidywalnie, tu jest podobnie, ale bardziej precyzyjnie, choć jest czasem zauważalne opóźnienie, ale to tylko na garminie


    Na tą chwilę muszę ogarnąć cały szpej.
    Jedno co mam w tej chwili, to zapasy wkłądek wentyli i same wentyle, mam też dętkę od chińczyka i podstawowe narzędzia. Resztę będę sobie powoli kompletować.
    Zamówiłem też torebunię pod ramę od Bontragera, bo bez torebuni żyć nie mogę.
    Tu dziękuję Tomkowi za patent ze śrubkami do mocowania, te oryginalne są chyba platynowe i pozłacane, patrząc na ich cenę

    No i mam ochotę wmontować swoje XTki z podstawką z MTB, lepiej im będzie z moimi butami, przynajmniej póki co
    Pozbyć się też muszę strachu przed upadkiem, a jego się pozbędę, jak będę miał już 100% sprawności nogi, na razie brakuje mi niewiele, ale brakuje, upadek na zgiętą nogę byłby mega bolesny.

    Byle do wiosny
    P.S. Nie mogę patrzeć na koła od dandy... widzę carbonarę za 6.7tys. pod XDR i robi mi się słabo od serduszek w oczach

    No i coś dla @Wind Mill
    Już nie jest taki czysty i jeszcze bardziej pobrzydzony Będzie tylko gorzej.

    Cytat Zamieszczone przez Wind Mill Zobacz posta
    Aleee, co tak mało pikseli? FHD zapodaj Pan!
    DSC00380-1.jpg

    DSC00391-1.jpg
    Ostatnio edytowane przez crusiek ; 14-02-2024 o 22:57
    • ZABAWA W RAWKI WEŹ UDZIAŁ!
    • D7500 + S10-20 F/3,5 + S18-35 F/1.8 + S17-50 + N50 1.8 G + N55-300 + Sg8 F/3.5 csII + PORST MC 135 + Meike tube set || Cokin P / Marumi magnetic || FotoPro x4i || Stroboss 36N, 60N, X2, X rec
    • RX100 III
    • Flickr Pstryk || strava || yt

  10. #37580

    Domyślnie

    Piękny rumak!

Strona 3758 z 3840 PierwszyPierwszy ... 275832583658370837483756375737583759376037683808 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •