Close

Strona 2397 z 3808 PierwszyPierwszy ... 139718972297234723872395239623972398239924072447249728973397 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 23 961 do 23 970 z 38074
  1. #23961

    Domyślnie

    To były tarcze 160 i 180 z adapterem shimano. Dlatego uważam że nie ma co mieszać systemów bo może to rodzić różne dziwne problemy.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  2. #23962

    Domyślnie

    Kilkanaście lat temu we wrocławskich sklepach pokazały się przednie piasty Sachs New Success. Piasty wtedy były już sprzed kilku dobrych lat. Zakupiłem taką, mocowanie tarczy IS. Pod tarczę musiałem dać podkładkę z obciętej starej tarczy, bo brakło zakresu w otworach zacisku LX.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #23963

    Domyślnie

    .. no i Shitmano walnęło babola, bo spinki z łańcuchów CN-HG701 nie dają się normalnie zapiąć. Tak się przejęli swoją nową rolą producenta spinek, że zapomnieli zapytać (bo przecież sami wystarczającego doświadczenia nie mają ) kolegów ze Srama, KMC, Accenta, Wippermana i innych, jakie pasowanie dać do zamka. Efektem jest brak możliwości zapięcia ichniego wyrobu, mimo zalania olejem, użycia znacznych sił, walenia korbą,... dopiero oddzielnie jak się je potraktuje młoteczkiem to z oporem się zapinają
    Inna sprawa, może mnie ktoś oświecić, po co malują na w.w. spinkach strzały do montażu kierunkowego, jak spinka składa się ze dwóch identycznych połówek z takim samym oznaczeniem strzałkowym i jak byśmy nie założyli, zawsze jedna strona spinki będzie zgodna ze strzałką, a druga nie

  4. #23964

    Domyślnie

    Oczywistością jest, że chodzi o strzałkę na zewnątrz...

  5. #23965

    Domyślnie

    no ale jakie to ma znaczenie ?

  6. #23966

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rotor Zobacz posta
    no ale jakie to ma znaczenie ?
    Takie, by zakładać wg. zaleceń producenta, czyli strzałką do przodu na zewnętrznej płytce. Zapięcie poprawnie zajmuje tyle samo czasu co zapięcie niepoprawnie, także nie widzę sensu kombinacji.

  7. #23967

    Domyślnie

    Oczywiście, tylko dlaczego u innych producentów tego nie ma ? (nie wiem czy wszystkich, ale mam kilka różnych spinek, gdzie nie ma kierunku założenia)
    Tak, wiem jestem zbyt dociekliwy, wydaje mi sie po prostu, że Shimano chce być "bardziej profesjonalne" niż inni na siłę , ot taka korporacyjna przywara :/

  8. #23968

    Domyślnie

    Są takie spinki, nie pamiętam producenta, co są lekko w banan wygięte. Idzie je zamontować bananem w dół albo do góry. I jak się zamontuje bananem w dół to na kasecie mocniejsze biegi nie chodzą. Może tu też tak tu jest. I to by tłumaczyło strzałkę na spince

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  9. #23969

    Domyślnie

    Nie dam sobie głowy uciąć, ale kojarzy mi się, że w "manualu" dołączanym do łańcuchów KMC jest podane w którą stronę zakładać spinkę. W każdym razie osobiście od lat zakładam tak jak sugeruje Shimano. Zacząłem tak zakładać zanim w ogóle wymyślono kierunkowe łańcuchy.

  10. #23970

    Domyślnie

    Connex. Przy źle założonej spince na zebatce 11t łańcuch przeskakiwal.
    Cytat Zamieszczone przez glisek Zobacz posta
    Są takie spinki, nie pamiętam producenta, co są lekko w banan wygięte. Idzie je zamontować bananem w dół albo do góry. I jak się zamontuje bananem w dół to na kasecie mocniejsze biegi nie chodzą. Może tu też tak tu jest. I to by tłumaczyło strzałkę na spince

    Wysłane z mojego SM-G935F przy użyciu Tapatalka
    Wysłane z mojego EVA-L09 przy użyciu Tapatalka
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

Strona 2397 z 3808 PierwszyPierwszy ... 139718972297234723872395239623972398239924072447249728973397 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •