Close

Strona 2157 z 3839 PierwszyPierwszy ... 115716572057210721472155215621572158215921672207225726573157 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 561 do 21 570 z 38385
  1. #21561

    Domyślnie

    Próbowałem raz w BaseCamp i zrezygnowałem. Jak pisałem wyżej, mi wygodnie na traseo się rysuje. Później wrzucam do Garmina 810 i wszystko hula.

  2. #21562

    Domyślnie

    BaseCamp nie używam, ale używam wcześniejszego programu od Garmina MapSource i da się spoko wyznaczyć trasę, tylko sprowadza się to zaznaczenia punku na każdym skrzyżowaniu, żeby odbiornik nie próbował wyznaczyć inaczej niż program. Przy limicie 50 punktów na trasę może się to nie udać.
    Można narysować w Google Maps, a potem zapisać jaki plik kmz czyli format Google Earth i konwertować do gpx czymś w sieci. Ja używam http://www.gpsvisualizer.com/. Czasem korzystam z tej metody i się sprawdza.
    Generalnie to jest nawigacja, automat i zdrowego rozsądku nie zastąpi. Dużo zależy też od mapy, mnie niedawno nawigacja chciała wpakować na DK najpierw przeciągając gruntówką, mimo, że mam ustawione unikanie jednych i drugich. Widać obie drogi były opisane na mapie inaczej. Mnie się zdarza zarówno wyznaczać trasę do punktu w odbiorniku jak i wspomagać się telefonem z Google Maps, bo mam tam prawie dwa razy większy ekran i łatwiej się obsługuje mapę na dotykowym ekranie.
    Niemniej jednak w zeszłym roku na Węgrzech jak goniliśmy resztę grupy po zdobyciu Kekes, najwyższego szczytu Węgier, to miałem tylko OSM w Garminie i wystarczyło.
    Nawigowanie, nawet polegające tylko na patrzeniu na wgrany ślad jest spoko, na przykład trasę na Pradziada w minioną sobotę tak zrobiliśmy, o ile drogi pasują do śladu. Dwa lata temu wybrałem się w Bardzkie i Sowie na podstawie śladu przejazdu sprzed kilku ładnych lat. W Bardzkich miałem odcinek z buta, na szczyt i za szczytu. Droga objeżdżająca ów szczyt, po której jechaliśmy wcześniej zarosła, ale bez problemu wróciłem na ślad kawałek dalej. Natomiast w Sowich ślad mi ostro skręcał w pewnym miejscu i za cholerę tego skrętu w terenie nie znalazłem ani przed, ani za tym co miałem na śladzie. Jechałem po śladzie rzeczywistej wycieczki, a nie trasie wygenerowanej w komputerze. Ostatecznie i tak kilka km dalej stwierdziłem, że wystarczy tego lasu i zjechałem do szosy, przy tym znajdując sobie zjazd na mapie w odbiorniku.

    Najczęściej jednak jeżdżę na pałę, pilnując tylko ogólnego kierunku. Sprawdzam wcześniej na GM lub papierze czy trasa jest do zrobienia i które miejsca i drogi należy unikać, i tyle. Potem patrzę na mapę w odbiorniku i sprawdzam ogólny kierunek za pomocą kompasu, a najczęściej pilnując tylko małej strzałki widocznej na mapie, pokazującej północ.

    Ciekawostka taka z wyjazdu do Bośni, mam w odbiorniku ustawione, że mapa ma być zorientowana w kierunku w którym akurat jadę, co było dziwne dla przewodnika, bo on miał mapę w telefonie zawsze zorientowaną na północ, co dla mnie jest dziwnym reliktem z czasów gdy mapy były tylko na papierze.
    Pozdrawiam!
    Tomasz Zych
    tomzych.com
    analogowiortodoksi.pl

  3. #21563

    Domyślnie

    Cube AMS 130 - zna ktoś, ujeżdża?
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  4. #21564

    Domyślnie

    Cube ale GTX Pro cośtam cośtam a i owszem i zadowolonym jest
    Jeśli nachodzi mnie ochota by zrobić coś wielkiego, siadam chwilę w kącie i czekam aż mi przejdzie

  5. #21565

    Domyślnie

    Ta, ale to sztywniak a ja o gientki rower pytam
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  6. #21566

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez superkomornik Zobacz posta
    Cube AMS 130 - zna ktoś, ujeżdża?
    Od 5 lat mam AMS 125 Pro...

  7. #21567

    Domyślnie

    O. Możesz napisać kilka słów jak to jeździ? W necie mało recenzji i opinii...
    Chodzi mi o pracę zawieszenia na podjazdach, trwałość, etc.
    Potrzebuję roweru do wszechstronnej jazdy górskiej - single, szwendanie się po górskich szlakach, dużo podjeżdżania ale zjazdy po kamulcach też.
    Co prawda myślę o ams 130 ale z tego co widzę to ta sama konstrukcja.
    Chce przełożyć graty ze swojego HT do tego Cube, 26" odchodzi do lamusa to można bardzo tanio zakupić taki szpej.
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  8. #21568

    Domyślnie

    29" Cuba AMS ostatnio widziałem wygląda słodko ;>
    Nikon Fx

  9. #21569

    Domyślnie

    Mnie życie pokarało i przez najbliższe 2-3 lata będzie stać mnie tylko na 26"
    Pozdrawiam, Damian Nowakowski
    1x1
    Bękarty Kolarstwa

  10. #21570

    Domyślnie

    Przegrałeś w kości ? ; )
    mnie nawet na 26" nie stać :P
    Nikon Fx

Strona 2157 z 3839 PierwszyPierwszy ... 115716572057210721472155215621572158215921672207225726573157 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •