Close

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 23

Wątek: Af d3000

  1. #11

    Domyślnie

    Obiekt się przemieszcza? Zobacz czy problem występuje w każdym trybie: AF-A, AF-S i AF-C. Jeżeli tak i z każdym obiektywem to coś nie teges z aparatem.

  2. #12

    Domyślnie

    Tak, w każdym trybie, nawet na nieruchomych obiektach. Serwis?
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  3. #13

    Domyślnie

    imho niestety

  4. #14

    Domyślnie

    Body jest mi baardzo potrzebne i zastanawiam sie czy nie odpuścić sobie tego narazie. Body jest jeszcze na gwarancji wiec nie bedzie problemu. Tylko pytanie, czy zwlekanie z taka usterką nie uszkodzi mi czegoś bardziej?
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  5. #15

    Domyślnie

    Domyslam sie, ze skoro pytasz sie na forum to nie masz nikogo znajomogo kto na zywo moze to sprawdzic, ja raz kolegi D90 zdjecia robilem na imprezie i masywne przeswietlanie zdjec z lampa nie przeszkadzalo, a poszedlem z nim do sklepu i po 8 dniach kurier zapukal do drzwi z nowym aparatem.

    Musisz to ladnie opisac, ludzie w serwisie przywykli do profesionalistow, a jak ktos sie za dobrze nie zna potrafa go zbyc.
    Tak odprawili moja dziewczyne, a jak sie z jej aparatem do nich nasz znajomy (jakies znajomosci w serwisie ma) wybral to wszystko ladnie naprawili, ale jak to w polsce po znajomosci, zawsze sie da.

    Tak to jest ze sprzetem nie zawsze wszystko dziala jak trzeba, nawet w Zenicie TTL czasem baterie od swiatlomierza trzeba wymienic
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

  6. #16

    Domyślnie

    A może to być spowodowane zabrudzoną matówką? Próbowałem delikatnie ją wyczyścić ściereczką z mikrofibry, ale to nic nie dało.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  7. #17

    Domyślnie

    Jesli masz dobre swiatlo, (jestes na dworze, w srodku dnia), i ustawiasz ostrosc na cos znacznie odbiegajacego od tla i pisales, ze punkt AF blyska na czerwono a aparat ustawia ostrosc jeszcze raz, na dodatek na wszystkich obiektywach, to cos jest zdecydowanie nie tak z AF w body.
    Nikon DSLR + N SLR Zenit TTL.
    Amatorzy martwią się o sprzęt, profesjonaliści o pieniądze, a mistrzowie o światło.

  8. #18

    Domyślnie

    Dzisiaj moje body odwiedziło serwis Planowany powrót - 2-3 tygodnie
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  9. #19

    Domyślnie

    Tak to wygląda ubrane w słowa.

    Poniżej opisany problem nie występuje za każdym razem, lecz bardzo często. Bywają momenty, w których aparat funkcjonuje bez zarzutu, lecz za chwilę problem nadal jest widoczny. Testowane z kilkoma obiektywami, również ze zdjętym obiektywem.
    W każdym trybie, nawet w trybach manualnych, spust migawki nie działa prawidłowo. Kiedy spust zostanie naciśnięty do połowy, aparat ustawi ostrość i zasygnalizuje to kropką w rogu wizjera, a następnie spust zostanie naciśnięty do końca, aparat nie reaguje i nie uruchamia migawki, ostrość jest ustawiana ponownie, ekran informacyjny zapala się (oraz czasami zapala się i gaśnie kilkakrotnie) mimo tego, iż zapala się on tylko gdy spust migawki naciśnięty do połowy a następnie zwolniony. Po resetowaniu wszystkich ustawień i opcji fotografowania, problem nie zniknął. Nawet, kiedy tryb AF został ustawiony na AF-S (blokowanie ostrości) a nawet na tryb manualnego ustawienia ostrości, problem nie zniknął. Wybranie jakiegokolwiek trybu ustawień punktów ostrości (matrycowy, punktowy i inne) nie pomogło. Blokada ekspozycji również nie dała efektów. Próby na ruchomych i stałych obiektach również nie dały efektów poprawy, nawet kiedy użyłem statywu. Problem ten pojawia się na wszystkich obiektywach, nawet podczas testu ze zdjętym obiektywem, problem nadal się uwidoczniał. Aparat nie wyświetla żadnych błędów. Nie jest to również wina baterii, ponieważ problem pozostaje nawet zaraz po włożeniu świeżo ładowanej baterii.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  10. #20

    Domyślnie

    Spokojnie możesz taki BARDZO szczegółowy opis wysyłać Wystarczyłoby dwa zdania, że masz często problem z wyzwalaniem migawki, ale na pewno dokładniejszy opis nie zaszkodzi
    F90X, D600

Strona 2 z 3 PierwszyPierwszy 123 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •