Close

Strona 2 z 1500 PierwszyPierwszy 123412521025021002 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 14993
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez look Zobacz posta
    mam e72 jak dla mnie rewelacyjny telefon, żadnych problemów z pisaniem smsów, bardzo szybko i sprawnie działa. Jedyny problem to gps (w miejscach gdzie jest słaba sieć gsm, bo telefon korzysta z agps). Wcześniej miałem HTC diamonda i właściwie jedynie gps działał tam lepiej. Aaaa no i to co dla mnie najważniejsze, bardzo długo trzyma bateria !!
    Lepiej? Co to znaczy? Przymierzam się do E72 i wolałbym wiedzieć, bo właśnie GPS to jeden z ficzerów, które mnie ciągną.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  2. #12

    Domyślnie

    lepiej to znaczy, że nie potrzebuje sieci do ustalenia położenia. Innymi słowy, jeśli jesteś w zasięgu nadajników gsm nie ma problemu, ale jeśli jesteś poza takim zasięgiem to albo masz ze sobą zewnętrzny nadajnik i nie ma problemu, albo masz problem. Przekonałem się o tym ostatnio w Magurskim Parku Narodowym, gdzie niestety nie było zasięgu...no i nie było nawi :/. Od tego czasu po prostu wożę na takie okoliczności ld3w w samochodzie

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez look Zobacz posta
    lepiej to znaczy, że nie potrzebuje sieci do ustalenia położenia. Innymi słowy, jeśli jesteś w zasięgu nadajników gsm nie ma problemu, ale jeśli jesteś poza takim zasięgiem to albo masz ze sobą zewnętrzny nadajnik i nie ma problemu, albo masz problem. Przekonałem się o tym ostatnio w Magurskim Parku Narodowym, gdzie niestety nie było zasięgu...no i nie było nawi :/. Od tego czasu po prostu wożę na takie okoliczności ld3w w samochodzie
    No czekaj, mam rozumieć, że E72 nie może ustalić położenia za pomocą GPS nie będąc połączona z siecią GSM?
    Brzmi to dosyć nielogicznie, ale jeśli tak jest, to muszę sprawę zakupu tego aparatu przemyśleć.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  4. #14

    Domyślnie

    http://pl.wikipedia.org/wiki/AGPS tutaj piszą, że agps jedynie przyspiesza ustalenie pozycji. Z własnych doświadczeń opisanych powyżej...przy braku sieci telefon nie był w stanie zlokalizować swojego położenia, nawigacja nie działała. Do tego na granicy słowackiej pojawił się komunikat o treści mniej więcej "pobieranie danych z sieci może się wiązać z kosztami za transmisję danych" no i oczywiście pytanie pobrać (tak/nie). Na tej podstawie twierdzę, że telefon w tym konkretnym miejscu, które podałem (Magurski Park Narodowy) nie był w stanie ustalić swojej pozycji. Obawiam się też, że takie same problemy będą w każdym miejscu bez zasięgu gsm (stąd wyposażenie auta w zewnętrzny odbiornik gsm), natomiast czy tak będzie...na razie nie odpowiem, bo jeszcze nie sprawdzałem

  5. #15

    Domyślnie

    Bez połączenia z internetem też da się połączyć z satelitami GPS. Będzie to jednak trwało dużo dłużej (łapanie fixa), nawet 15 minut.

  6. #16

    Domyślnie

    mój się nie połączył przez dwie godziny...potem wyjechałem z parku, znalazł sieć no i odnalazł się generalnie w przestrzeni, natomiast pewnie mogło to być związane z ukształtowaniem terenu i pogodą
    Ostatnio edytowane przez look ; 13-04-2010 o 14:21

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez andrzej_suse10 Zobacz posta
    Bez połączenia z internetem też da się połączyć z satelitami GPS. Będzie to jednak trwało dużo dłużej (łapanie fixa), nawet 15 minut.
    Niezłe gówno w takim razie, myślałem, że jak GPS to działa jak ma działać odbiornik GPS.
    Zniechęciłem się trochę w takim razie, bo trzeba by kupić i nosić dodatkowy odbiornik. Bez niego nie ma sensu nawet za granicę wyjeżdżać z takim ustrojstwem bo pójdzie się z torbami. Lipa.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  8. #18

    Domyślnie

    elanek to chyba nie do końca tak, w sensie że za granicą niekoniecznie zapłacisz za przesył danych, niestety ja nie wiem w jaki sposób się dowiedzieć kiedy się płaci a kiedy nie, po prostu nie mam bladego pojęcia, mam ten telefon za krótko. Możliwe, że działa to w ten sposób, że jak już jesteś zalogowany w zagranicznej sieci, to telefon "wie" kiedy będą opłaty a kiedy nie. Sytuacja z tym komunikatem, który mi się wyświetlił mogła być spowodowana tym, że telefon jeszcze był w polskiej sieci, ale już sygnał był tak słaby, że dane miały iść z zagranicznej (niestety nie zwróciłem uwagi w jakiej sieci był telefon, bo nawi była włączona, a jakby wtedy nie widać bez wychodzenia z nawi). Ja pomimo tych drobnych problemów jestem bardzo z tego telefonu zadowolony. Do tego ovi mapy jak dla mnie działają wystarczająco dobrze, żeby im wybaczyć braki w porównaniu np. z garminem, który zresztą nie działa w nokiach z FP2 i działać nie będzie, bo podobno garmin ogłosił koniec wsparcia dla tego typu nawigacji.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez look Zobacz posta
    elanek to chyba nie do końca tak, w sensie że za granicą niekoniecznie zapłacisz za przesył danych, niestety ja nie wiem w jaki sposób się dowiedzieć kiedy się płaci a kiedy nie, po prostu nie mam bladego pojęcia, mam ten telefon za krótko. Możliwe, że działa to w ten sposób, że jak już jesteś zalogowany w zagranicznej sieci, to telefon "wie" kiedy będą opłaty a kiedy nie. Sytuacja z tym komunikatem, który mi się wyświetlił mogła być spowodowana tym, że telefon jeszcze był w polskiej sieci, ale już sygnał był tak słaby, że dane miały iść z zagranicznej (niestety nie zwróciłem uwagi w jakiej sieci był telefon, bo nawi była włączona, a jakby wtedy nie widać bez wychodzenia z nawi). Ja pomimo tych drobnych problemów jestem bardzo z tego telefonu zadowolony. Do tego ovi mapy jak dla mnie działają wystarczająco dobrze, żeby im wybaczyć braki w porównaniu np. z garminem, który zresztą nie działa w nokiach z FP2 i działać nie będzie, bo podobno garmin ogłosił koniec wsparcia dla tego typu nawigacji.
    Dzwoniłem do działu technicznego Nokii i powiedzieli mi, że w telefonie jest wybór: "metody pozycjonowania". Można wyłączyć wspomaganie z GSM i może działać tylko GPS. Więc wiele paniki o nic.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  10. #20

    Domyślnie

    Parę dni temu zakupiłem nokie e71. Odpalilem oczywiście testowo nawigację GPS (w budynku 4piętrowym na 2 piętrze - stałem koło okna) bez karty SIM (czyli bez AGPS) ku mojemu zdumieniu złapał fixa po paru minutach.

    Wcześniej miałem zewnętrzny odbiornik gps do innego telefonu i złapanie fixa w domu było w zasadzie niemożliwe.
    Nikoś DX, 10-200, dwie świeczki i takie tam

Strona 2 z 1500 PierwszyPierwszy 123412521025021002 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •