Close

Strona 11 z 1500 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 14993
  1. #101

    Domyślnie

    Moje zdanie na temat tego urządzenia idealnie wręcz oddaje poniższa grafika:


    Jako zadowolony użytkownik laptopa z jabłkiem oczekiwałem czegoś równie dobrego i faktycznie innowacyjnego. Zaproponowano mi i-zabawkę. Ja podziękuję.
    Niestety już nie fotografuję, gdyż każdy jest lepszy ode mnie, ale miło mi pozostać w sympatycznym gronie

  2. #102
    Gaduła
    Dołączył
    01 2007
    Miasto
    Kamieniec Ząbkowicki
    Posty
    3 038

    Domyślnie

    Rodzi się pytanie czy korzystanie z takiego ekranu na pewno będzie takie wygodne,
    jeżeli chodzi natomiast o bezpieczeństwo to powiedzmy że się zgadzam, ale też nigdzie nie jest powiedziane, że produkt Apple się nie zepsuje, poza tym są tańsze firmy które też są w miarę bezpieczne.
    Jak ich stać to czemu nie mieliby kupować czegoś co jest lepsze wg nich?
    Wiadomo jak ktoś ma chęć coś kupić i go na to stać, to kupuje.

    Cytat Zamieszczone przez lookash Zobacz posta
    Niektórzy kupują produkt dla czterech kółeczek czy okręgu z szachownicą, a inni nawet z "badziewnym" kotem. Pewnie kupują to bo nie myślą o jakości i przyjemności używania a jedynie o owym znaczku na masce.
    Jak dla mnie porównanie samochodu do multimedialnego ekranu, jest trochę nietrafione, szczególnie jeżeli by brać pod uwagę wspominane przez Ciebie bezpieczeństwo.

    Przyznam, że trochę niepotrzebnie wyjechałem ze szpanerstwem itp. No ale ja to chyba w ogóle inny jestem, mam laptopa który leży i się kurzy a wolę korzystać z kompa stacjonarnego,
    więc dla mnie taki iPad byłby całkowicie bezużytecznym gadżetem i od tego chyba powinienem był zacząć.
    D610 | N 16-35 VR | N 85/1.8D | T 90/2.8 Di | T 70-300 VC || D70s | N 18-70/3.5-4.5

  3. #103

    Domyślnie

    A ja mimo wszystko widzę u siebie zastosowanie tego urządzenia, jednak przed zakupem pobawie się nim żeby zobaczyć czy spełni moje oczekiwania. iPhone i appy są naprawdę bardzo przydatne i uzyteczne, skoro ipad ma być przerośnietym iphonem to w zasadzie mogę brać w ciemno.Do tego czego potrzebuje wystarczy. Co do MSI Wind, to potwierdzam, dla mnie nietrafiony pomysł. Wolny, słabe materiały z których go wykonano, a o tym iż po 2 dniach był w serwisie jak 99% innych już nie wspominam (siadał wentylatorek, moduł wifi, u mnie hdd) dobrze ze serwis się spisał i po tyg był u mnie. Bateria trzyma deklarowaną wartość ale na wył ekranie i bez obciążenia. Także nie polecam. I czekam na ipada, myśle że go kupię.
    Zbędny

  4. #104

    Domyślnie

    Ja przez jakiś czas wahałem się i co jakiś czas nadal będę: kupić, nie kupić?
    Dzisiaj stwierdziłem, że być może napisałbym interesującą mnie aplikację na ten gadżet. Ale po pierwsze dowiedziałem się, że niestety środowisko programistyczne działa tylko na Mac OS, a na PC już nie. Po drugie dotarło do mnie, że aplikację, którą chciałbym stworzyć, nie miałaby sensu ze względu na:
    a) małą pojemność pamięci wewnętrznej połączonej z brakiem danych na temat podłączenia zewnętrznego dysku
    b) małą wydajność procesora i całego systemu do celu, który sobie wyobraziłem, choć to może dałoby się obejść
    c) nieznany mi sposób komunikacji z całym zewnętrznym światem, przede wszystkim z innymi komputerami i ograniczenia jakie będą tu narzucone

    Niestety tak jak lookash już wspomniał, to jest terminal, ja natomiast potrzebowałbym możliwość podłączenia go do wszystkich dzisiejszych mediów. Niesamowicie podoba mi się idea pokazana przez nem: Macbook z obciętą klawiaturą po prostu. Mnie urzekła w iPadzie jedna rzecz - ekran z technologią multi-touch, duży, cienki przenośny ekran z własnym zasilaniem.
    iPad to cały system zależności, kolejne zacieśnienie więzów między korporacją, a osobą prywatną. Ja tego nie lubię i staram się unikać.

    A zatem większość czeka po prostu na tablet z ekranem wielodotykowym i możliwością posadzenia na nim Win 7/Mac OS/Linuxa, który już go sam obsłuży. Z portami USB i wszystkimi innymi dodatkami i dzisiejszymi technologiami. Bo nawet jeżeli na iPadzie mogę oglądać filmy, to jak je tam umieszczę? Moje filmy! A co z napisami?
    Dodatkowe przejściówki... mam i uwielbiam (samego) iPoda od dawna - lepiej nie poruszać przy mnie tematu przejściówek i dodatków!

    Ja cały czas mam nadzieję, że kiedyś powróci idea dołączania różnych podzespołów w zależności od potrzeb. Jesteśmy coraz bliżej sensownego rozwiązania. Pamięci flash, coraz częściej funkcjonują już jak dyski. Dyski zewnętrzne są na porządku dziennym. Płaski i lekki terminal jakim jest iPad, pokazuje że można w tych gabarytach przedstawić całe urządzenie, wraz z zasilaniem. Ja bym sobie życzył zobaczyć za jakiś czas właśnie taki terminal z możliwością podłączenia dodatkowego procesora, dodatkowej pamięci, dodatkowego napędu, złącz. Technologia znana w pewnym stopniu ze stacji dokujących do laptopów. Po zminimalizowaniu komponentów, opanowania spraw dotyczących zasilania - wydaje się, że można by to w niedługim czasie zorganizować. Chcę dużej mocy - używam dzisiejszego laptopa-tabletu. Pragnę lekkości? "Odrywam" od niego dotykowy ekran i idę na fotel, do łóżka lub pokazać zdjęcia rodzinie. Moja silna baza z klawiaturą, napędem DVD, dyskiem twardym, procesorem potrafiącym udźwignąć Win 7 lub Mac OS i aplikacje - to wszystko zostaje w jednym miejscu. A ja sobie wyruszam z lekkim iPadem pod pachą, by w prosty sposób komunikować się z innymi. Z innymi, ale też z bazą, która została nieopodal. Oba urządzenia wyposażone w WiFi, z mojego terminalu mam natychmiastowy dostęp do wszystkiego co podłączone do mojej bazy. Po co mam zgrywać filmy, czy zdjęcia na iPada, gdy nie muszę? Strumieniowanie przy aktualnych prędkościach interfejsów jest wystarczająco wydajne do celów *prezentacji*. Bo też do tego terminal służy. Chcę klientowi zaprezentować właśnie obrobiony materiał? Zaraz, zaraz, czy ktoś mówił o jednym terminalu? Przecież dane można przekazać na wiele urządzeń. W pewnym sensie ograniczenia funkcjonalności takich terminali stają się w tym momencie zaletą - sprawy bezpieczeństwa, dostępu do danych, możliwość ich modyfikacji - można łatwo w ten sposób ograniczyć. Podczas wykładu rozdać uczniom, czy kursantom tablety, czerpiące dane z naszej wydajnej maszyny. A nawet być może na niej operujące, wykorzystujące jej procesor i pamięć? Normalna i wykorzystywana już od lat sytuacja, ale z urządzeniem tak wygodnym jak iPad, wznosimy się na kolejny poziom wygody użytkowania.

    Ja także przewiduję, że nawet w nie tak długim czasie, podobne lekkie tablety/terminale będą standardowym wyposażeniem uczniów (niektórych uczelni). Już dziś wiele osób zwraca uwagę na ogromny zysk z samego przejścia od noszenia i składowania, pożyczania, kupowania papierowych książek na czytniki e-booków. Połączenie funkcjonalności czytników oraz komputerów nie może się nie sprawdzić.

    Nawet w gospodarstwie domowym tanie terminale by się sprawdziły. Tak: terminale. Liczba mnoga. Jeden dla głowy rodziny zamiast gazety do porannej kawy, jako terminarz, jako wyświetlacz notowań giełdowych, wyników meczów, czy ramka na zdjęcia. Dla pięknej małżonki - jako książka kucharska, przeglądarka sieci, terminal plotkarski, podgląd na kamerę w pokoju dziecka, czy chwila relaksu z sudoku, krzyżówką, scrabble czy nawet serialem. O dzieciach nie muszę wspominać właściwie, ale o nich jeszcze trochę poniżej.

    Kto pierwszy wykorzysta ten potencjał, zarobi duże pieniądze. Apple wie co robi. Jeżeli tylko dobrze rozegrają cały "ekosystem", w szczególności studencko-uczelniany, to będzie kolejna rewolucja. Właśnie w zamkniętym obiegu, w którym to do nich trafią wpływy z wypożyczania książek, sprzedaży aplikacji, przechowywania danych itd. Ze sprzedaży maszyn i oprogramowania dla wykładowców, dla bibliotek... możliwości biznesowych jest naprawdę dużo. Trzeba się spieszyć jednak, dlatego nie mogą otworzyć systemu za wcześnie i ja się temu nie dziwię. Otwarcie wpuściłoby w ten segment innych niezależnych graczy. Dopóki mają monopol na nowe urządzenie, dopóty nie dopuszczą do niego niezależnego oprogramowania.

    Uważam, że iPad to świetne urządzenie i bardzo dobry krok naprzód. Tyle, że nie jest to "gadżet" dla wszystkich. Ludzie postrzegający iPada jak przerośniętego iPhona, albo okrojonego netbooka, albo są ślepi, albo celowo nie chcą widzieć prawdy. Z takich lub innych powodów.

    Podobnie jak dziś iPod jest w Stanach synonimem naszej "empetrójki", tak iPad właśnie zapisuje się w historii.

    To dopiero początek rewolucji. Zobaczycie zmianę za pięć-dziesięć lat, którą właśnie rozpoczęła moja niekoniecznie ulubiona firma z jabłkiem w logo.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 17-04-2010 o 22:05

  5. #105

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta

    To dopiero początek rewolucji. Zobaczycie zmianę za pięć-dziesięć lat, którą właśnie rozpoczęła moja niekoniecznie ulubiona firma z jabłkiem w logo.
    no ja sie zgodze ze to krok w dobrym kierunku. ale wole zaczekac az to bedzie bardziej funkcjonalne

  6. #106

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    A zatem większość czeka po prostu na tablet z ekranem wielodotykowym i możliwością posadzenia na nim Win 7/Mac OS/Linuxa, który już go sam obsłuży. Z portami USB i wszystkimi innymi dodatkami i dzisiejszymi technologiami. Bo nawet jeżeli na iPadzie mogę oglądać filmy, to jak je tam umieszczę? Moje filmy! A co z napisami?
    Dodatkowe przejściówki... mam i uwielbiam (samego) iPoda od dawna - lepiej nie poruszać przy mnie tematu przejściówek i dodatków!
    Ale takie tablety istnieją już od wieków.
    http://www.tabletpc2.com/Review-HPTC1100.htm
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Ale takie tablety istnieją już od wieków.
    http://www.tabletpc2.com/Review-HPTC1100.htm
    No i mniej więcej o coś takiego chodzi, dodać multi-touch i będzie fajnie. Swoją drogą nie słyszałem o podobnym projekcie - muszę zerknąć jakie to ma możliwości. Ale zaraz, ekran jest odłączalny, czy tylko odwracalny? A już doczytałem.
    A już widzę... to poprzednik tego co HP ma pokazać w tym roku. Pożyjemy zobaczymy. Mniejszy ekran trochę będzie. Ale poza tym wygląda bardzo interesująco i możliwe, że to właśnie HP zagości u mnie w domu.

    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 17-04-2010 o 22:52

  8. #108

    Domyślnie

    Mam cichą nadzieję, że pojawi się Slate z ekranem HD, bo 1024x600 to jest w sam raz, ale dla telefonu

    Co do TC1100, to niestety z każdej linijki specyfikacji wyziera technologia lat minionych. Ekran wymagający rysika, proc mało oszczędny i mało wydajny, 2,5 h na baterii...
    Ostatnio edytowane przez kiemlo ; 17-04-2010 o 23:11

  9. #109

    Domyślnie

    Na Allegogo widzę całkiem sporo tabletów już bez klawiatury. Ostatni raz jak szukałem jakiś rok temu, było o wiele gorzej. Natomiast mnie interesuje multitouch właśnie przede wszystkim, a to dopiero w tym roku wysyp takich urządzeń będzie. Bo różnica w funkcjonalności i możliwościach *oprogramowania* jest kolosalna. Tak samo przystosowanie aplikacji do rysika, a do jednoczesnego poruszania się po ekranie dwoma paluchami ogromna. Podobnie pisanie na klawiaturze. Mamy w tym momencie możliwość "normalnego" użycia klawiszy Alt, Ctrl, Shift chociażby. Zaczynam pomału rozpoznawać temat zatem, jak to wygląda pod Win 7 - jako programista.

    A z tymi rozdzielczościami to rzeczywiście tak sobie.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 17-04-2010 o 23:16

  10. #110

    Domyślnie

    mOSAd, pisać na urządzenia przenośne apple możesz właściwie na każdym systemie. Obj-C, C czy C++ z odpowiednimi bibliotekami. Kwestia ostatecznej kompilacji. Jeśli przeprowadzisz ją w xCode to apple nie bedzie wiedzialo w czym pisales. A przy dobrych wiatrach uruchomisz mac osa + xcode na virtualnej maszynie tylko do kompilacji.

    Niestety trzeba pamietac o pewnych ograniczeniach jakie naklada apple co do pisanych programow. Zorientuj sie czy to co chcesz napisac w ogole przeszloby weryfikacje w appstore czy odpadlo by na starcie.
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

Strona 11 z 1500 PierwszyPierwszy ... 91011121321611115111011 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •