Close

Pokaż wyniki od 1 do 10 z 708

Widok wątkowy

Poprzedni post Poprzedni post   Następny post Następny post
  1. #11
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    kwadratowa klatka.

    Jacku czemu uwazasz kwadrat za wade?? (wiem ze moze to rozpoczac dyskusje o wyzszosci bieszczad nad tatrami) .. ja osobiscie kwadrat uwielbiam .. tyle ze jest on duzo trudniejszy kompozycyjnie
    wada to moze za duże słowo.
    Jest 12 zdjęć a nie 15 to raz. Nienajistotniejsze, ale zawsze. Robiąc zdjęcia w kawdracie ciężko zrobić prostokąt, potem okazuje się, że nie ma jak obciąć bo jest w kadrze coś potrzebnego.
    Po co utrudniać sobie życie.
    Kwadrat - to tak jak z rybim okiem. Fajny efekt. Ale ile takich zdęć w końcu mozna robić. Znudzi się. Wolę już obcinać coś z prostokąta robiąc z niego kwadrat.
    Zakładam jednak, że 80% zdjęc to kadr prostokątny, a 10% panoramy i 10% kwadraty. Jestem praktyczny.

    Ważniejszy jednak jest rozmiar aparatu i waga - gdy już się dojdzie do jakiegoś zestawu body, kaseta, pryzmat (winder) i kilka obiektywów (tu przeważają jednak stałki) to to jest w miarę małe i lekkie.
    Jak sie odrzuci kwadrat to dalej jest 6x7 cm, a to już jest duże i ciężkie i drogie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 24-11-2006 o 20:47
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •