Close

Strona 51 z 71 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 501 do 510 z 708
  1. #501
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Bezgłosna jest w dalmierzach, bo w lustrzankach średniformatowych (a o tym ten wątek) i tak będzie hałas klapiącego dużego lustra.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #502

    Domyślnie

    Bezgłosna jest w dalmierzach, bo w lustrzankach średniformatowych (a o tym ten wątek) i tak będzie hałas klapiącego dużego lustra.
    Chyba, że lustro się nie rusza (TLR)
    R6008, Y124G, Ye35, ZI; Blog

  3. #503

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Chyba, że lustro się nie rusza (TLR)
    Dokładnie to miałem napisać
    D610, V1, FM2n

  4. #504
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez doktor Zobacz posta
    Chyba, że lustro się nie rusza (TLR)
    no tak zapomniałem o tym sprzęcie
    za to pamiętałem, że są dalmierzowe MF

    Cichość pracy nigdy nie była dla mnie istotna, może dla tego nie przykładam wagi do tego zagadnienia.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #505

    Domyślnie

    Czesc, chyba nie bylo w tym watku - macie jakies doswiadczenia z Araxami? To zwykly Kiev 88? Co jest dokladnie przerobione? Jak z nakladaniem filmu? Dobry stosunek jakosc/cena czy sobie darowac?

  6. #506

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tatlpz Zobacz posta
    Czesc, chyba nie bylo w tym watku - macie jakies doswiadczenia z Araxami? To zwykly Kiev 88? Co jest dokladnie przerobione? Jak z nakladaniem filmu? Dobry stosunek jakosc/cena czy sobie darowac?
    Ja miałem Araxa CM i puszczał mi światło na łączeniu kasety i korpusu, poza tym trzeba pamiętać o naciąganiu migawki przed zmianą czasu. Kaseta mi się rozsypała (zakleszczała) po 3 miesiącach.

    Podobno Arax (Kiev) 60 jest bardziej bezawaryjny (bo prosty). Poza tym można kupić hartbleia (następna kopia kieva) w wersji współpracującej z kasetami hassela, co rozwiązuje sporo problemów.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  7. #507

    Domyślnie

    dzieki, to cenne info. Ten hartblei ogladalem strone, ceny nawet ok, ale chyba sie troche boje wysylac im pieniadze tak bez aukcji itd Malo profesjonalnie to wyglada dla mnie ta strona

  8. #508

    Domyślnie

    Kolega kupił u nich szkło i parę drobiazgów (adapter tilt & shift) i wszystko było ok. Firma jest dosyć znana i ma niezłe opinie.

    Na ebayu wystawia się ten sklep. Czekam właśnie na paczkę od nich, więc za parę dni będę mógł powiedzieć co i jak. Na razie powiem tylko że kontakt jest bardzo dobry.
    a n a l o g o w i o r t o d o k s i . p l

  9. #509

    Domyślnie

    napisze do nich chyba i zorientuje sie, dzieki

  10. #510

    Domyślnie

    Łukasz - mam (a właściwie miałem) identyczny dylemat przez ostatnie dwa tygodnie. Dosłownie idento - Arax vs Hartblei. Przekopałem praktycznie wszyscy co się dało. Na korexie założyłem topic (pojawił się też drugi z wyciętych postów z moje wątku z giełdy) - poczytaj. Wniosek raczej jeden - Arax, jako pewniejszy. O hartblei jest bardzo mało opinii, w przeciwieństwie do Araxa o którym jest sporo i praktycznie same pochwały.

Strona 51 z 71 PierwszyPierwszy ... 41495051525361 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •