Close

Strona 11 z 71 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 101 do 110 z 708
  1. #101

    Domyślnie

    http://forum.nikon.org.pl/showpost.p...8&postcount=50 On jakoś dementuje, niedostępność szkieł w Pentaxie itp.

    Najnowsza Mamiya 645 to model AFD II, a np. na ebay są tanio dość AFD, a u nas pojawiają się AF (trochę starsze od AFD).


    FunBoy, link się nie wyświetla.
    I jak bym brał to te 6x7 to właśnie Pentax 67II, a nie 67. Ale jak na razie szala się przekierowuje w stronę 6x4.5... I to na razie Pentaxa 645n...
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  2. #102

    Domyślnie

    Mnie ta kwestia też dość mocno interesuje tylko, że ja myślę o cyfrze. Najchętniej bym łyknął Mamyię ZD ale póki co to cena odstrasza. Po za tym mam lekkie obawy co do dalszych losów tej firmy. W sumie mi się nie spieszy, bo kwestię średniego formatu traktuję wyłącznie hobbystycznie mając na myśli wyłączne zastosowanie - krajobraz.
    Pozdrawiam
    Marcin

  3. #103

    Domyślnie

    Rzeczywiscie - jak uruchomilem link, to zmienil sie adres... - tutaj jest dzialajacy: http://www.photoethnography.com/Clas...iPentax67.html

    Macieju - jesli chcesz wiecej poczytac o Pentaxie, to odwiedz forum chlopakow - http://www.pentax.org.pl/ - m.in. Sylwiusz, ktorego wypowiedz podlinkowales, pochodzi z tego miejsca Widzialem tam nawet dluzszy watek o roznicach pomiedzy 67 a 645
    regulamin

  4. #104
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    dementować niedostepność szkieł to on sobie może - tylko niech napisze gdzie sa dostepne? na ebayu?
    na allegro jest dokładnie tylko jeden i to antyk: http://www.allegro.pl/item186624994_..._6x7_w_wa.html
    to jest wybór?

    pentax 67II o którym piszesz: http://www.allegro.pl/item186685282_...5mm_1_2_4.html
    jest w dobrej cenie

    Po co ci AF w średnim formacie??? używałeś kiedyś nikona F501? to był chyba pierwszy model z AF. Chodził z 5x! wolniej niz teraz najtańsze body nikona z obiektywem - śrubokrętem i to ciemnym. A taka szybkość systemu AF jest własnie porównywalna do mamiji 6x4,5 AF.

    jaką przewagę ma pentax 67II w stosunku do poprzednika (poza designem)? I do czego ci to potrzebne

    zaleta średnigo formatu to większa klatka (to dają wszystkie - z definicji). Pracuje się w nich na manualu jesli chodzi o AF i nie używa automatyki (te dają nowsze modele). Pomiar światła też mozna przenieść korzystając ze światłomierza zewnetrznego (albo body nikona).
    Tych aparatów nie stosuje się w reporterce. Większość funkcji z małego obrazka jest po to by zrobić szybciej zdjęcie. W średnim formacie na odwrót, chodzi o to, by zdjęcia robić jak najwolniej bo jest tylko 8 - 16 zdjęć na rolce, robi się je z namaszczeniem, bo filmy (i obróbka) kosztują - i będą coraz więcej kosztowały.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  5. #105

    Domyślnie

    A takim Pentaxem 67II da się robić zdjęcia z ręki czy trzeba porządnego statywu? Bo z M645 i P645 pewnie się da.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  6. #106
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    wszystkim się da robić z ręki - no może poza wielkim formatem - bo z Sinarem w dłoni to nikogo nie widziałem
    jest ciężki - to nie mały obrazek, a ty miałeś nawet obawy przy Nikonie F5. Każdy średni format jest od takiego nikona cięższy i mniej poręczny.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  7. #107

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    wszystkim się da robić z ręki - no może poza wielkim formatem - bo z Sinarem w dłoni to nikogo nie widziałem
    jest ciężki - to nie mały obrazek, a ty miałeś nawet obawy przy Nikonie F5. Każdy średni format jest od takiego nikona cięższy i mniej poręczny.
    No, ale już nie mam wątpliwości co do F5. A ten Pentax 645nII waży tyle samo. Pentax 67II waży ok. 1600 g, więc nie wiem czy m,ógłbym robić zdjęcia z ręki bez problemu, czy cały czas musiałbym mieć statyw.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  8. #108

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Maciej Zobacz posta
    No, ale już nie mam wątpliwości co do F5. A ten Pentax 645nII waży tyle samo. Pentax 67II waży ok. 1600 g, więc nie wiem czy m,ógłbym robić zdjęcia z ręki bez problemu, czy cały czas musiałbym mieć statyw.
    Oj, to chyba proste - jak masz światło, to możesz robić bez statywu - nawet wielkim formatem. Po prostu ilość światła potrzebna do wykonania nieporuszonego zdjęcia w przypadku średniego formatu jest większa. Obiektywy mają dłuższe ogniskowe i często są ciemniejsze, lustro w 6x7 powoduje małe trzęsienie ziemi, a cały zestaw jest ciężki, cholernie nieporęczny i trudno się go trzyma.

    Maćku - średni format niczego (poza wykonywaniem naprawdę dużych powiększeń) nie ułatwia. Współczesna lustrzanka małoobrazkowa jest 100x szybsza i wygodniejsza w użyciu, często umożliwia większą swobodę twórczą, bo nie trzeba pamiętać o pierdołach technicznych, tylko można się skupić na samym fotografowaniu. Średni format sam za ciebie wszystkiego nie poustawia. Często wogóle nie ma nawet światłomierza - w modularnych systemach jest to jedynie opcja. W dalmierzowych Mamiyach masz TYLKO spota. Wszystko jest wolne, manualne, ciężkie, ciemne, proste. Pewnych rzeczy po prostu nie da się tym wogóle zrobić. To jest sprzęt mało uniwersalny, do specyficznych i bardzo skonkretyzowanych zastosowań.
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 23-04-2007 o 11:46

  9. #109

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Oj, to chyba proste - jak masz światło, to możesz robić bez statywu - nawet wielkim formatem. Po prostu ilość światła potrzebna do wykonania nieporuszonego zdjęcia w przypadku średniego formatu jest większa. Obiektywy mają dłuższe ogniskowe i często są ciemniejsze, lustro w 6x7 powoduje małe trzęsienie ziemi, a cały zestaw jest ciężki, cholernie nieporęczny i trudno się go trzyma.
    A jak się ma ten Pentax 645nII?
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  10. #110
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    645 jest lżejszy więc ... jest lżejszy
    Zapytaj o coś innego niż jakie będą TWOJE subiektywne odczucia z posługiwaniem się takim sprzętem.
    Każdy ma swoje wady i zalety - a każdy z uzytkowników ma inne preferencje.
    na podlinkowanym forum pentaxa jest mało info, a co dopiero my mamy wiedzieć.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

Strona 11 z 71 PierwszyPierwszy ... 9101112132161 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •