Close

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 45
  1. #11
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    To może jeszcze raz. Nie chodzi mi o cenzurę wulgaryzmów. Nie, nie, nie. W tym względzie wszystko jest cacy. Chodzi mi o nadinterpretowanie przez mechanizm forum zwykłych słów. Nie można tak ustawić działania cenzora żeby "wygwiazdkowane" były jedynie same przekleństwa bez wnikania w skład wyrazów które z przekleństwami jako takie nie mają nic wspólnego?
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #12
    pebees
    Gość

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez rsz Zobacz posta
    (..)Nie można tak ustawić działania cenzora żeby "wygwiazdkowane" były jedynie same przekleństwa bez wnikania w skład wyrazów które z przekleństwami jako takie nie mają nic wspólnego?
    Można.

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Wedlug opinii wielu obserwatorow, to dobrze moderowane forum. Na wielu innych Twoja w/w wypowiedz wylacialaby w kosmos zanim bys ja napisala
    Myślę że masz rację,moderowanie jest właściwie niezauważalne,co dobrze świadczy o członkach Forum i moderatorach.Może więc wystarczy
    autocenzura,moderator,presja poziomu Forum i jego członków.
    Ostatnio edytowane przez Marian K ; 07-04-2010 o 21:24 Powód: dopisek

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Wedlug opinii wielu obserwatorow, to dobrze moderowane forum. Na wielu innych Twoja w/w wypowiedz wylacialaby w kosmos zanim bys ja napisala
    Źle mnie zrozumiałeś Adminie? Pisząc 'to bardziej się da?' miałam na myśli tylko i wyłącznie to, że forum wspaniale hula, pod względem nie tylko merytorycznym, ale też i językowym, za co szacunek należy się po trosze wszystkim użyszkodnikom jak i w dużej mierze moderatorom.

    Cytat Zamieszczone przez Marian K Zobacz posta
    Myślę że masz rację,moderowanie jest właściwie niezauważalne,co dobrze świadczy o członkach Forum i moderatorach.
    jw.

  5. #15

    Domyślnie

    Generalnie chyba najprostszym obejsciem byloby otoczenie wpisow w regulach filtra spacjami, czyli zamiast "c.***" zrobic " c.*** " (pomijajac kropki) - wtedy powinno lapac tylko cale slowa.
    Ale ja sie nie znam na tym, wiec jak bredze, to mnie poprawcie.
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  6. #16

    Domyślnie

    costi, jedyny sposob ktory wlasnie wyprobowuje to oklamrowanie {...}. Zobaczymy jak to zadziala. Powinno dzialac tylko na liste dodanych, (proba: podsłuchuj) zadzialala.

    **** tu bylo slowo chu.j wiec powinno byc ok.

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Pomyslcie z innej strony. Mamy dobrze wypozycjonowane forum. Google ladnie indeksuja wpisy i co jakis czas poawia sie wulgaryzm. Ostatanio coraz czesciej. Wiem ze kultury osobistej sie nie da wymusic ale jakis spsob na jej zachowanie musimy znalezc. Oczywiscie alternatywa byloby karanie ale jak wiecie "zamykanie twarzy na tym forum" to normalka... Tak wiec pozywka dla pokrzywdzonych bylaby wielka... Zobaczymy, jak stanie sie to upierdliwe, wlaczymy silniejsze moderowanie
    Moje zupełnie nieistotne trzy grosze:
    Wulgaryzmy to taki sam środek wyrazu jak reszta słownictwa, czasami są na miejscu, czasami BARDZO nie.
    Osoba która ich używa, czy może raczej nadużywa, sama wystawia sobie laurkę.
    Mnie wulgaryzmy na forum jeszcze jakoś nie uwierają, w razie czego jest przycisk raportowania.
    Wulgarnych pyskówek też chyba nie było za dużo w ostatnich latach?

    Nagminnie "mięso" pojawia się chyba tylko w wątku z humorem, kopiujwklejowane z różnych miejsc kompletnie bez pomyślunku...
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

  8. #18

    Domyślnie

    Marku, ja sie z Toba po czesci zgadzam ale pomysl o sytuacji w ktorej z jakiegos blizej mi nieznanego powodu czlowiek wpisuje w googla jakikolwiek wulgaryzm i otrzymuje linke do... forum nikoniarzy... Po co nam to?

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    costi, jedyny sposob ktory wlasnie wyprobowuje to oklamrowanie {...}. Zobaczymy jak to zadziala. Powinno dzialac tylko na liste dodanych, (proba: podsłuchuj) zadzialala.

    **** tu bylo slowo chu.j wiec powinno byc ok.
    Trzeba powalczyć z odmianą ch***owy, ch**e. Sprawdzałem i działa.
    How do I do that? I f***ing try. - Gary Vaynerchuk
    !BLOG

  10. #20

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez admin Zobacz posta
    Marku, ja sie z Toba po czesci zgadzam ale pomysl o sytuacji w ktorej z jakiegos blizej mi nieznanego powodu czlowiek wpisuje w googla jakikolwiek wulgaryzm i otrzymuje linke do... forum nikoniarzy... Po co nam to?
    Rozumiem Twój argument i nie będę na siłę przekonywać, że filtrowanie jest złe, bo nie o to mi chodzi.
    Zastanowiłbym się jednak nad formą - czy gwiazdkowanie całego wyrazu jest najlepszym wyjściem?
    Zwykle jeżeli ktoś chce podkreslić wypowiedź wulgaryzmem a prewencyjnie cenzuruje sam siebie zostawia powiedzmy pierwszą literę albo sylabę, gwiazdkując resztę.
    Taka forma byłaby mniej inwazyjna i myślę, że jeżeli podniesie się na forum jakiś większy raban takie rozwiązanie załatwiłoby sprawę ostatecznie.

    Ot, tyle ode mnie. Zobaczymy jak sprawdzi się to filtrowanie.
    Marek Piotr Praski a.k.a. PaRaGaS
    D80+T17-50/2.8+S30/1.4+N50/1.8+N80-200/2.8+Tair135/2.8+SB-800+Tenba Messenger
    Last.fm | www.marekpraski.pl

Strona 2 z 5 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •