Close

Pokaż wyniki od 1 do 9 z 9
  1. #1

    Domyślnie Metz 36 AF-4 + D3000

    Witam użytkowników.

    Jak to zwykle bywa, standardowa lampa już mi nie wystarcza. Mójj wybór padł właśnie na Metza z tytułu, do którego mam kilka pytań.

    1. Body posiada wspomaganie AF, czy po dołączeniu lampy zewnętrznej przestaje ono działać? Chodzi o to czy brać lampe z własnym wspomaganiem czy bez.
    2. Jak ta lampa się sprawuje, wiem że jest manualna ale czy to źle? Czy warto ją kupować czy myśleć o słabszym automacie?
    3. Jeżeli znacie inne lampki w tym przedziale cenowym, doradźcie mi coś innego.

    Pozdrawiam, Mag.
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 06-04-2010 o 08:59

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli możesz troszkę poczekać / dołożyć - pomyśl nad SB-600.
    Duuużo lepiej wykonana jest. Ten Metzek średnio działa też z triggerkami (jakieś Cactusy testowałem i tylko pełna moc była dostępna, więc średni ten manual).

  3. #3

    Domyślnie

    A jak jest z tym wspomaganiem? Może nie jest mi potrzebna lampa ze wspomaganiem skoro ma je korpus. Chyba że na korpusie sie wyłącza kiedy lampka jest wpięta. No właśnie w tym problem że jest mi ona potrzebna od zaraz. Jeżeli znacie coś lepszego w tym przedziale cenowym to piszcie.
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 06-04-2010 o 09:36 Powód: chce cos dodać
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  4. #4

    Domyślnie

    Średnia cena tej lampy na skąpcu to 350zł. Jeśli masz jeszcze chociaż stówkę, to zastanów się nad Sunpakiem jakimś.
    Opinii na ich temat sporo w tym dziale - szybko znajdziesz.

    Edit:
    Ewentualnie jakaś używana SB, na ten przykład: SB28. Do 400zł za używkę się zmieścisz.
    Ostatnio edytowane przez Maciek R ; 06-04-2010 o 10:52

  5. #5

    Domyślnie

    O, starsze SB też mogę polecić. Mam jakieś SB-25 i wzbudza większe zaufanie niż ten Metzek.

  6. #6

    Domyślnie

    Decyzja padła, Sunpak PZ42X nówka.
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *Mag. Zobacz posta
    Decyzja padła, Sunpak PZ42X nówka.
    No i moim zdaniem słusznie. Mam tego Sunpaka w wydaniu Fomei, bardzo sobie go chwalę.
    Miałem w życiu wiele...różnych marek, ale zatrzymałem się na "NIKON"

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez *Mag. Zobacz posta
    Decyzja padła, Sunpak PZ42X nówka.
    Także mam takiego Sunpaka i jestem z niego zadowolony. Do typowo amatorskiej fotografii w sam raz. Powtarzalność błysku OK, porządne wykonanie. W typowo domowych warunkach nie widzę różnicy w naświetlaniu między nim a SB-600 (oczywiście przy bardziej "profesjonalnych zastosowaniach" to już nie ma co porównywać)
    D90+grip/D80/Nikkor 18-105/Helios 44-2+pierścienie/Revueon 135 2.8/Sigma 70-300/Metz 44AF1/Nikkor 28-80

  9. #9

    Domyślnie

    Lampka już frunie ale zakupiłem coś innego razem z nią. Jako że moja Sigma... Hmm, jak to ładnie określić... Padłą w zeszłym tygodniu, postanowiłem spróbować z Tamronem 70-300. Zobaczymy co z tego wyjdzie. Oczywiście postaram sie wrzucić jakieś fotki. Ten temat do zamknięcia, po otrzymaniu przesyłki załozę nowy, w optyce. Dzięki za odpowiedzi panowie

    Pozdrawiam
    Ostatnio edytowane przez *Mag. ; 07-04-2010 o 16:23
    N D90 | N 18-55mm VR | N 55-200mm VRII | T 70-300mm Macro | Falcon 500mm | Sunpak PZ42X |

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •