Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie Plecak. Zawsze laptop, duzo miejsca, latwy dostep. Istnieje?

    Wiem, masa tematow istnieje. Kazdy dotyczy jednego aspektu a ja zaczynam juz watpic czy znajde cos co bedzie mi pasowac.
    Potrzebuje plecaka ktory pomiesci laptopa (maly 13'') z zasilaczem, bedzie miejsce na d90 z gripem i podpietym obiektywem i miejsce na kolejne 2-3 obiektywy plus lampa. Ksiazka i pare osobistych drobiazgow takich jak portfel takze musi sie znalezc.
    Do tego, chcialbym aby dosc latwo mozna bylo wyjac aparat (szybkosc przedewszystkim).

    Case logic, lowepro, kata... Gdzie nie spojrze to widze cos przez co zaczynam watpic czy bedzie mi pasowac. Jak jest miejsce, to wyjecie aparatu to chyba trzeba byc magikiem albo kupe czasu i stol aby otworzyc calosc... Jak jest latwy dostep to mam miejsce na max 2 dod obiektywy i nic wiecej. Jak wszystko jest to watpliwa jakosc. Oszalec mozna.

    Gdyby jeszcze ktos polecil miejsce w Lodzi gdzie moge jakis model obmacac to juz wogole bylbym wniebowziety.
    Z gory dzieki

  2. #2

    Domyślnie

    Zależy jak dużo miejsca chcesz mieć. Aktualnie można kupić dowolną konfigurację, ale spójrz na http://www.torbylowepro.pl/plecaki/l...tpack-250,539s czyli Lowepro Fastpack 250. Mowa o nim była w watku obok - http://forum.nikoniarze.pl/showthread.php?t=137487. Tu masz filmiki:
    http://www.youtube.com/results?searc...tpack+250&aq=f - wydaje się to rozsądny kompromis między użytecznością, a pojemnością oraz wygodą wyjmowania sprzętu. Ale jest tez mnóstwo innych modeli, może youtube pomoże, widać ludziska ładnie potrafią sprzęt zaprezentować.
    Kupowałbym *tylko* renomowane marki, od siebie polecam LowePro, bo znam. Wykonanie, wytrzymałość i *pewność*, bezpieczeństwo sprzętu są tu na bardzo wysokim poziomie. Są inne może i lepsze firmy specjalistyczne, ale zwykle cenią się o wiele bardziej. Z kolei tańsze grożą urwaniem pasków, ramiączek, rozdarciem, rozpruciem, zepsuciem suwaków itp. Zwykle po roku, dwóch słabszy plecak będzie po prostu do wymiany. A kosztuje połowę ceny dobrego. A dobry wytrzyma z tobą o wiele więcej niż dwa razy dłużej.

  3. #3

    Domyślnie

    używam tego http://www.cyfrowe.pl/aparaty/lowepr...r-plus-aw.html jestem zadowolony, dostęp do lapka szybki, spokojnie wchodzi 15,4''
    Natomiast wcale nie jest taki rewelacyjny jeśli chodzi o nieprzemakalność. W pierwszy weekend wiosenny wystarczyły siakieś cztery godziny na plaży w Ustce, i pomimo tego, że deszcz jakoś specjalnie bardzo nie padał trochę zawilgnął, natomiast tragedii w środku nie było. Mieści się wiele, ale jak już to "wiele" się upcha to robi się masakrycznie ciężki...no ale coś za coś

  4. #4

    Domyślnie

    http://www.foto-net.pl/sklep/produkt...ex-100-AW.html
    Lub wiekszy np 200 zamki wodoszczelne rewelacyjne mocowanie do statywu
    Pozdrawiam Mirek
    NIKON

  5. #5

    Domyślnie

    Dzieki bardzo za propozycje. W sumie nie wiem czemu nie wpadlo mi do glowy aby sprawdzic na youtubie czy sa jakies filmy o plecakach. Kompletne zamroczenie...
    Pomijajac jeszcze wszystko to co napisalem na gorze chcialbym aby ten plecak jako tako wygladal. Mam wrazenie, ze osoby projektujace pominely ten aspekt.
    Anyway jeszcze raz dzieki.

    P.

  6. #6

    Domyślnie

    Jeżeli plecak ma wyglądać, to są od tego troszkę inne firmy. Sprawdź firmę Crumpler - oni robią stylowe rzeczy jeszcze w rozsądnej cenie (tylko te rzepy wszędzie :/). Możesz też zerknąć na Dakine (nie znam jakości produktów, ani jak bogatą ofertę sprzętu foto mają). Jest trochę różnych firm tworzących plecaki do celów rowerowych, skateboardowych itp. (np. Burton). Część innych kolekcji to wersje "survivalowe", panterki itd. (np National Geographic). Wszystko zależy co lubisz, jaki styl. Niestety większość producentów "designerskich" stoi na bakier z funkcjonalnością i na odwrót. Funkcjonalny to zazwyczaj słabo wyglądający. Są wyjątki jak trafi się w czyiś gust. No i ceny są baaardzo interesujące czasem. Może się okazać, że plecak, który sobie upatrzysz będzie kosztował połowę wartości lustrzanki. W Polsce wybór jest taki sobie, za oceanem jest tego o wiele więcej, jeśli masz ochotę to możesz dopisać co lubisz, jaki styl cię interesuje. Wtedy jest szansa, że ktoś doradzi dokładnie to, czego potrzebujesz. Mały laptop jest już brany pod uwagę w dużej ilości modeli, zatem to nie jest tak trudne kryterium do spełnienia jak by się wydawało.

    Zerknij na multiwyszukiwarki w poszukiwaniu firm i obrazków, np tak:
    http://www.twenga.pl/search.php?hx=1...c=728&start=40
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 03-04-2010 o 17:26

  7. #7

  8. #8

    Domyślnie

    mOSAd trochę wyczerpał temat

    moim zdaniem odpowiedni plecak dla ciebie to Fastpack 350 czy Flipside 300 ewentualnie 400, bo widzę że chcesz rozbudować warsztat pracy ;]
    produkty firmy Dakine są najwyższej klasy (posiadam ;] ), ale wątpie czy na tą chwile przydałby ci się plecak Mission czy Sequence, będą za duże, mówię o części foto..
    FX|D800|D700|2470|50 1.4G|85 1.8G|70200|SB900 | 910 + plecak i pierdoły
    "The wicked flee when none pursueth..."

  9. #9

    Domyślnie

    Mam Faspacka 350 i w komorze na lapka nosze Toshibe 13.3" w futerale + zasilacz i myszke (mieszcza sie akurat nad lub pod lapkiem, bez zadnego upychania na sile). Mysle, ze w komorze na lapka 15.4" tez by sie to udalo (chyba, zeby byla skrojona mocno na styk).
    D300 | S 10-20 | N 18-200 VR | N50/1.4 AI | T 17-50/2.8 | S 105macro | N 70-300VR | SB600

  10. #10

    Domyślnie

    Witam, dzieki za spory odzew. No wlasnie problem jest w tym wygladzie troche. Oczywscie funkcjonalnosc a raczej bezpieczenstow sprzetu idzie w pierwszej kolejnosci choc nie ukrywam, ze ja jednak naleze do osob ceniacych sobie wyglad zewnetrzny... A plecaki mam wrazenie, ze leza w wiekszosci przypadkow.
    Crumpler z modeli ktore znalazlem mnie nie zachwycily, Dakina nie znalazlem na laptopa i sprzet...
    Problem w tym, ze ja lubie miec aparat pod reka i chcialbym prawie sie z nim nie rozstawac wiec plecak stalby sie moim towarzyszem w wiekszosc dni a ciezko dobrac plecak do ubioru (szczegolnie gdy jestem dosc wysoki a zarazem BARDZO szczuply, co za tym idzie ubrania takze mam skrojone na moja budowe a plecak ktory bedzie pekaty, bedzie wygladal po prostu dziwacznie).

    Na ten moment chyba najlepszym co znalazlem jest Lowepro slingshot 350. Jeszcze bede musial przejsc sie we wtorek do sklepu i go obejrzec ale no nie moge znalezc nic innego. Chcialbym, zeby albo plecak byl bardziej kolorowy albo w jakikolwiek sposob wyroznial sie z tlumu ale no chyba nie dam rady...

    Czy macie jakies negatywne emocje co do slingshota?

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •