Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 13
  1. #1

    Domyślnie Tilt i obiektyw powiększalnikowy?

    Chciałbym wyzwolić w sobie żyłkę majsterkowicza i wyprodukować zestaw do tiltowania, takie ręcznej roboty lens-baby .
    Założenia mam mniej więcej takie:

    - kupuję obiektyw powiększalnikowy, najprawdopodobniej Mikar-S 55/4.5,
    - rurę gumową elastyczną z żebrami czy jak to się zwie,
    - odwrotne mocowanie Nikon F/49mm lub 52mm
    - do połączenia tego posłużą albo cybanty albo tyrtyrki albo klej.

    Nie oczekuję od tego, żeby mi ostrzył na nieskończoność, chociaż byłoby miło. Czy z ww. obiektywem jestem w stanie uzyskać odległość ostrzenia na kilka metrów lub nieskończoność? Jaka wtedy byłaby odległość od matrycy do soczewki obiektywu? Ktoś może przerabiał ten temat i mógłby się podzielić doświadczeniem?
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  2. #2

    Domyślnie

    W czeluściach sieci pisze się, że:
    "Japońska firma Hino Seisakusho zapowiedziała właśnie wprowadzenie do sprzedaży ciekawego adaptera tilt-shiftMikro Cztery Trzecie. Przejściówka pozwala na podłączenie obiektywów Cztery Trzecie do aparatów z systemu Mikro Cztery Trzecie. Dodatkowo uzyskuje się przy tym prawdziwy efekt tilt-shift."
    Szkoda, że żadna japońska firma nie wpadła na pomysł by zrobić coś takiego do systemu F Nikona.
    A co do Twojego pomysłu obawiam się, że ta rura za mocno zdystansuje obiektyw i zestaw będzie ostrzył maksymalnie na kilkanaście-kilkadziesiąt cm sprawdzając się jedynie w makro. Nieskończoność jest wg mnie bardzo mało prawdopodobna. Obym się mylił.

  3. #3

    Domyślnie

    Gdzieś w czeluściach neta przeczytałem, że z tym mikarem to i tak bedzie ostrzyl na niewielka odleglosc. Prawdopodobnie go i tak kupie, za 1zł
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  4. #4
    conik
    Gość

    Domyślnie

    kup vege do psixa i przepychacz gumowy do zlewu reszte doczytaj w sieci

  5. #5

    Domyślnie

    To też jest opcja - tylko rożni się znacznie cenowo od mojej propozycji
    A7R3/AF18/AF35/AF45/MF58/AF85/MF135
    Yashica Electro 35 GTN | Konica Autoreflex TC 28/40

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Marasm Zobacz posta
    Szkoda, że żadna japońska firma nie wpadła na pomysł by zrobić coś takiego do systemu F Nikona.
    Takie przejściówki już są. Oczywiście nie na 4/3 bo tam pole obrazowania jest za małe i nie kryje klatki nikona a o jakimś wyginaniu to już nie ma nawet co mówić.

  7. #7

    Domyślnie

    Z tego co ja się orientuję to lensbaby-homemade na nieskończoność ostrzy z obiektywami średnioformatowymi. Długość połączenia body – szkło, trzeba dobierać eksperymentalnie.
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  8. #8

    Domyślnie

    Podepnę się. Czy ktoś ma na oku, coś takiego robił, albo ma pomysł. Szukam gumowej rurki, z cienkiej plastycznej rury i nic takiego nie mogę znaleźć w sklepach. Może jakaś złączka hydrauliczna?
    D700 | D750 | LOMO LC-A | N 28 1.8 | S 35 1.4 | N 35-70 | N 50 1.8D (roznegliżowany)| N 50 1.4G | N 85 1.4 AI-S | Pentacon MC 50mm f/1.8

  9. #9

    Domyślnie

    Zwykle stosuje się osłonę na amortyzator.
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

  10. #10

    Domyślnie

    albo ewentualnie są przepychacze kiblorury albo zleworury takie z harmonijką właśnie i ta harmonijka jest całkiem ok.
    są też rurki z harmonijką używane jako łączniki do rur schodzących się pod 'niestandarowymi' kontami.

    Castorama Twoim przyjacielem.
    Koniecznie odwiedź Podkarpacką Grupę Fotograficzną na Nikoniarzach : Forum Grupy PODKARPACKIEJ
    Informacja jak się z nami spotkać : Czwartkowe P I W K O (czyli jak się z nami spotkać)
    Jesteś z Podkarpacia : Jak do nas dołączyć

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •