Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4
  1. #1

    Domyślnie D90 i 50/1.8 zacinąjący się AF ?

    Witam.
    Zauważyłem ostatnio następujący problem. Gdy mam zamontowaną 50/1.8 i gdy ten nie złapie ostrości i musi przejechać cały zakres to, że tak powiem czasami "zacina się". Objawia się to tym, że 2-3 razy przejedzie od początku do końca a za 4 razem przesunie się tylko o pół mm w jedną i drugą. Gdy natomiast zakres dochodzi do nieskończoności AF silnik wydaje jakiś taki dziwny dźwięk. Dzieje się to raz na kilka ostrzeń i niekiedy kilka razy pod rząd. Czym to może być spowodowane? Czy pozostaje tylko serwis ?
    D610, V1, FM2n

  2. #2

    Domyślnie

    Jeśli normalnie prawidłowo ostrzy,a tylko czasem się "zawiesi" ,to bym się specjalnie nie przejmował.Często jest tak,że sprzęt się samonaprawia-tzn. przechodzi mu i już.
    A new shit has come to light...

  3. #3

    Domyślnie

    No niby tak ale niekiedy staje się to irytujące gdy muszę celować 5 razy aby wreszcie zechciał łaskawie wyostrzyć. Od razu mówię, że dzieje się to bez względu na to na co ostrzę(wiem jak używać AF i wiem kiedy ma problemy z ostrzeniem ) i głównie na centralnym czujniku. Dziwi mnie to tym bardziej, że zaczęło się to dziać dopiero od jakiegoś czasu...
    D610, V1, FM2n

  4. #4

    Domyślnie

    Ja by zaczął od testu z innym szkłem na śrubokręt żeby wykluczyć puszkę, jeśli tona 100% szkło to jednak bym odwiedził serwis (niekoniecznie ten na Postępu) bo IMHO nie jest normalną sytuacją zacinanie się mechanizmu AF
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •