Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Na CNXie można naprawdę sporo rzeczy zrobić. Do pełni szczęścia brakuje jedynie sposobu pracy jak na warstwach (żeby kolejne kroki były przejrzyściej wyświetlane), intuicyjnego międzymordzia, synchronizacji jak np. w LR. To by było cud-miód-'malyna' program.

    Nie wiem, czy ktoś z Was doszedł, czy można w CNX2 poszczególne kroki przestawiać (zmieniać kolejność)? Jest coś takiego możliwe?
    D200 plus graty...

  2. #62

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    Nie wiem, czy ktoś z Was doszedł, czy można w CNX2 poszczególne kroki przestawiać (zmieniać kolejność)? Jest coś takiego możliwe?
    Niestety nie. A przynajmniej jak kiedys szukalem, to nie bylo takiej mozliwosci.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  3. #63

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Niestety nie. A przynajmniej jak kiedys szukalem, to nie bylo takiej mozliwosci.
    jest taka możliwość:

    mamy np. krok A, krok B, krok C i krok D i chemy przestawić B z D, więc zaznaczamy krok C robimy kopiuj ustawienia, przechodzimy na koniec i wstawiamy, pojawi się krok E będący tożsamym z C, kasujemy C i mamy A, B, D, E=C, następnie ponawiamy zabawę z krokiem B i mamy A, D, E=C, F=B

    fakt że mało przyjemne ale się da
    Ostatnio edytowane przez Erie ; 26-10-2010 o 16:50
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  4. #64

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    jest taka możliwość:

    mamy np. krok A, krok B, krok C i krok D i chemy zprzestawić B z D, więc zaznaczamy krok C robimy kopiuj ustawienia, przechodzimy na koniec i wstawiamy, pojawi się krok E będący tożsamym z C, kasujemy C i mamy A, B, D, E=C, następnie ponawiamy zabawę z krokiem B i mamy A, D, E=C, F=B

    fakt że mało przyjemne ale się da
    No tak, to i glab mojego pokroju potrafi. Zreszta -- kiedy juz musze, to tak wlasnie robie... Ale wlasnie po to szukalem sposobu na zmiane kolejnosci stepow, zeby w tak chory sposob tego nie robic.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    No tak, to i glab mojego pokroju potrafi. Zreszta -- kiedy juz musze, to tak wlasnie robie... Ale wlasnie po to szukalem sposobu na zmiane kolejnosci stepow, zeby w tak chory sposob tego nie robic.
    to akurat nie była podpowiedź dla Ciebie, bo wątpię abyś o tym nie wiedział, ale wiele osób z którymi się NXem bawiłem nie wiedziało że tak można zrobić i stąd napisałem o tym
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #66

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    to akurat nie była podpowiedź dla Ciebie, bo wątpię abyś o tym nie wiedział, ale wiele osób z którymi się NXem bawiłem nie wiedziało że tak można zrobić i stąd napisałem o tym
    Zmiana kolejnosci stepow, to chyba najbardziej oczywista rzecz, jaka powinna byc zrobiona juz dawno w tym programie. Oprocz rzecz jasna calej dlugiej listy innych brakow.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  7. #67

    Domyślnie

    A ja jeszcze odświeżę i zapytam o te ostatnie kroki obróbki, gdy chcę zdjęcie opublikować.
    Czy lepiej zmniejszyć obraz w NEF-ie i dopiero wywołać do JPEG, czy wywołać bez zmniejszania i zrobić to już w dowolnej przeglądarce ewentualnie w PSE? Czy to w ogóle będzie miało znaczenie?
    d90 + S10-20 + N16-85 + N70-300 VR + Metz 48

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez e_a_poe Zobacz posta
    A ja jeszcze odświeżę i zapytam o te ostatnie kroki obróbki, gdy chcę zdjęcie opublikować.
    Czy lepiej zmniejszyć obraz w NEF-ie i dopiero wywołać do JPEG, czy wywołać bez zmniejszania i zrobić to już w dowolnej przeglądarce ewentualnie w PSE? Czy to w ogóle będzie miało znaczenie?
    NX ma całkiem sesnowny pod względem jakości algorytm skalowania, więc można skorzystać z NXa
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  9. #69

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    NX ma całkiem sesnowny pod względem jakości algorytm skalowania, więc można skorzystać z NXa
    No i o to mi chodziło, dzięki Erie za sugestię. Do tej pory zmniejszałem w Fast Stone i tam jeszcze dawałem ostrzenie na 3, ale może rzeczywiście wszystko pociągnąć na CNX2. Największy ból mi jeszcze zostaje z tym ostrzeniem w CNX: jak wydaje mi się że dobrze jest (100% podgląd), wtedy zapisuję w JPEG i ... już chcę zgrywać dla znajomych ... a tu w innych przeglądarkach jakaś kaszka na twarzach, KOSZMAR! W NXie tego nie widać, a FS czy Windows obnaża moje błędy. Więc znowu powrót i zmniejszanie ilości wyostrzania. Najgorsze, że tu nie ma idealnie jednakowych parametrów dla wszystkich zdjęć (jak by tego chciał Odell).
    d90 + S10-20 + N16-85 + N70-300 VR + Metz 48

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •