Close

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 69
  1. #21

    Domyślnie

    Mam nadzieję, że szybko wypuszczą NX3. Z miłą ceną za upgread'e z NX2 i wieloma rozwiązaniami "zerżniętymi" z LR3...
    Bo po prostu LR3 beta mnie urzekło. Wreszcie nie muszę zaraz po NX odpalać PSa, żeby uzupełnić braki tego pierwszego. Wszystko (czego zazwyczaj ja potrzebuję) mam w jednym sofcie... Wineta po kadrowaniu? Proszę! Łatwo dostępne i konfigurowalne presety? Proszę! Nie potrafię tylko przyzwyczaić się do LRowej ideologii z importem, jakimiś wirtualnymi folderami itp.

    Zupełnie "pokonał" mnie przy zabawie ze zdjęciem robionym ze słońcem w kadrze. LR3 zrobił lepiej i przede wszystkim naturalniej recovery z przepału w okolicach słońca niż NX2. W NXie wyłaziła przy tym jakaś plama nieokreślonego kształtu, a nie bądź co bądź dość okrągłe słońce. LR zrobił to pięknie. Do tej pory miałem wrażenie, że żaden soft nie zrobi takich rzeczy tak dobrze, jak natywny. Człowiek uczy się całe życie.
    Jedna rzecz pozostaje niestety niezmienna. Dobre rzeczy są zawsze drogie

    Off-topic mi wyszedł... przepraszam... nie mogłem powstrzymać się

  2. #22

    Domyślnie

    Co zrobić..., jeżeli ma się NXa to na tym trzeba pracować. Domyślam się ,że z każdym rokiem soft będzie coraz lepszy- w końcu to Adobe.
    Niemniej LRooma jakoś nie mogę przełknąć, nie podchodzi mi. Próbowałem. i to 2 razy. Wierze ,że NX3 bedzie już kompletną aplikacją

  3. #23

    Domyślnie

    Ja właśnie się zastanawiam nad kupnem nx2 , bo jakoś mi się nie chce wierzyć , że NX3 wyjdzie w tym roku ... NX2 daje dużo lepszy obrazek od ACR I LR lecz mnie boli to , że to tak kiepsko napisany program i ciągłe problemy ..
    Fx

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lesiu83 Zobacz posta
    Ja właśnie się zastanawiam nad kupnem nx2 , bo jakoś mi się nie chce wierzyć , że NX3 wyjdzie w tym roku ... NX2 daje dużo lepszy obrazek od ACR I LR lecz mnie boli to , że to tak kiepsko napisany program i ciągłe problemy ..
    Idzie z nimi zyc. Przy dlugiej obrobce, co step -- Ctrl+s i po krzyku. Jak sie w koncu wylozy, to tylko jeden step do nadrobienia. Co z tego, ze inne sie nie wala, skoro nie daja takich efektow?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  5. #25

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Idzie z nimi zyc. Przy dlugiej obrobce, co step -- Ctrl+s i po krzyku. Jak sie w koncu wylozy, to tylko jeden step do nadrobienia. Co z tego, ze inne sie nie wala, skoro nie daja takich efektow?
    bez sensu - co krok to zapis zdjęcia (za każdym razem będzie generowany podgląd JPG do NEFa i jak jest tam np. odszumianie to będzie to długotrwałe), lepiej robić zapis przekształceń do pliku .xml/ .set
    szkoda, że to już nie to samo forum...

  6. #26

    Domyślnie

    mam nadzieje jednak, ze wyjdzie w okolicy czerwca, z ficzerami z Vivenzy 2 oraz ze w koncu bedzie mozna uzywac z nim np Silver Efex Pro itd. heh..

    A.

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    bez sensu - co krok to zapis zdjęcia (za każdym razem będzie generowany podgląd JPG do NEFa i jak jest tam np. odszumianie to będzie to długotrwałe)
    Ja tam odszumanie robie na koncu, a wszystkie pozostale kroki zapisuja sie w try-miga.

    Cytat Zamieszczone przez Erie Zobacz posta
    lepiej robić zapis przekształceń do pliku .xml/ .set
    Ale zeby pozniej mozna bylo zapuscic batcha, coby zapisal stepy z XMLi do NEFow, wraz z JPGowymi podgladami.
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stig Zobacz posta
    Ja tam odszumanie robie na koncu
    eee. Jakies uzasadnienie?

    A

  9. #29

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    mam nadzieje jednak, ze wyjdzie w okolicy czerwca, z ficzerami z Vivenzy 2 oraz ze w koncu bedzie mozna uzywac z nim np Silver Efex Pro itd. heh..

    A.
    Pomarzyć sobie można ...

    Sam nie wiem co mam robić boję się , że następny NX będzie nową aplikacją i z NX2 nie będzie można zrobić upgrade i w ten sposób będę musiał ponieść koszta dwa razy ...
    Fx

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sejmajnejm Zobacz posta
    eee. Jakies uzasadnienie?
    A jakies "przeciw"?
    D3s, D3, D800 | 14-24, 24-70, 70-200 VR2, S 35/1.4, N 50/1.4D, S 85/1.4, T 90Di, PC28 | SB910, SU800, PIXEL KING | Man 055 ProB + 410 | LowePro 650, Tamrac exp 8x
    www.SALDAT.pl

Strona 3 z 7 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •