Close

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 98
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez j_szczygiel Zobacz posta
    Cena i mozliwosci, jak slusznie zauwazyl Kondeusz, jest sporo nizsza od konkurencyjnego Fomei Power Star2, ktory rozni sie tym, ze posiada mozliwosc wymiany wewn. akumulatora (ktorego cena zbila mnie z nog).

    alez ja nigdzie nie napisalem ze to zly sprzet wrecz przeciwnie
    napisalem jedynie ze dla mnie za duzy i za ciezki. moj travel pack wazy ze 3kilo, na upartego wsadze go w plecack foto, choc mam na niego miejsce w torbie z lampami, kosztuje w okolicach 2,5kpln i starcza na 200-300blyskow przy 2 podpietych lampach 500ws. wiecej mi w plenerze nie potrzeba a jak potrzeba to i tak skonczy sie na wypozyczonym generatorze odpowiedniej mocy.
    inna rzecz ze to sprzet dedykowany pod jedna firme i nie ma mozliwosci podpiecia np chinskiej lampy co mnie swego czasu bardzo zmartwilo (nie chcialem w paskudna pogode moczyc bowensow )
    wtedy taka zaabwka by sie przydala
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez j_szczygiel Zobacz posta
    Kondeusz - zgodnie z legenda kreska oznacza, ze lamp jeszcze nie przetestowano z zasilaczem - nie ma zatem powodu abys czul sie roczarowany. Trudno od producenta wymagac, aby sciagal i testowal u siebie lampy dostepne jedynie w Polsce (domyslam sie, ze masz Quantuumy lub Powerluxy, tudziez inne chinczyki). Jak zapewne zauwazyles w tabelce, lampy ktore nie wspolpracuja to pojedyncze sztuki i nie sadze, aby Twoje lampy nie wspolpracowaly z zasilaczem. Poza tym, moglbys napisac jakie lampy posiadasz - ciezko mi odpowiadac nie wiedzac o jaki sprzet chodzi. Quantuumy i Powerluxy zostaly dopisane do tabeli przeze mnie, poniewaz sa to popularne marki w naszym kraju.
    Mam propozycje - zasilacze beda pewnie niebawem w Bydgoszczy, jesli zechcesz, nie widze przeszkod abys podpial do nich swoje lampy
    Tak - są to Powerluxy

    A co do przyjazdu zasilaczy do Bydgoszczy, to Jacek dostanie do zabawy ?

    Jakby co chętnie przyjadę i podepnę swoje zabawki pod to urządzonko
    Zapraszam do skorzystania z usług fotografii i wideofilmowania ślubnego w Bydgoszczy.

    zawodowyfotograf.pl

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sailor Zobacz posta
    alez ja nigdzie nie napisalem ze to zly sprzet wrecz przeciwnie
    napisalem jedynie ze dla mnie za duzy i za ciezki. moj travel pack wazy ze 3kilo, na upartego wsadze go w plecack foto, choc mam na niego miejsce w torbie z lampami, kosztuje w okolicach 2,5kpln i starcza na 200-300blyskow przy 2 podpietych lampach 500ws. wiecej mi w plenerze nie potrzeba a jak potrzeba to i tak skonczy sie na wypozyczonym generatorze odpowiedniej mocy.
    Tez nic takiego nie sugerowalem, mniejsza Battery packi pracujace z dedykowanymi glowicami to jednak zupelnie innego typu urzadzenia, zaprojektowane od A-Z pod konkretne lampy. Stad te roznice w wymiarach i masie oraz mozliwosciach. Przy okazji zauwazylem, ze w zacytowanym przez Ciebie fragmencie mojej wypowiedz sakramencko sie walnalem - nizsza jest oczywiscie jedynie cena Przy okazji - masz Travel-Packa pod Gemini czy Explorera 1500?

    Dla zainteresowanych dodam, ze Power Stara 2 mozna porownac pod wzgledem pojemnosci akumulatorow do Explorera 1200 (pomijam czas ladowania lamp, poniewaz nigdy nie mialem w rekach Fomeia i nie moge porownac tego parametru).

    Kondeusz - z Quantuum PT i S400 dzialal bez problemu, takze i z Twoimi powinno wszystko smigac Jesli chodzi o mozliwosc sprawdzenia w Bydgoszczy - dam Ci znac jak bede miec dokladne informacje.

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez j_szczygiel Zobacz posta
    Przy okazji - masz Travel-Packa pod Gemini czy Explorera 1500?
    nie mam. nie iwem nawet czy isntieje bo mi niepotrzebny wiem ze dwie podpiete 750tki na nowym travelpacku daja rade, 500 spokojnie wyrabiaja sie na starym. jakbym potrzebowal uzywac lamp 1500ws w plenerze to kupilbym generator 3000ws i glowki. tak po prostu. uwazam ze trzeba skladac odpowiedni sprzet do odpowiednich zadan
    Odpowiadam jedynie za to co napisalem - nie za to co zrozumiales

  5. #15

    Domyślnie

    Swoją droga czytając specyfikacje mam pytanie do autora testu:
    - na jakiej zasadzie podlącza sie lampy 110V (amerykańskie)
    - czy można podlączyć dwie lampy jedną 110 a druga 230V?

    Widzialem w specyfikacji lampe ABR800 co sprawilo mi wielki uśmiech na twarzy.
    W komplecie z mniejszym generatorem wychodzi poniżej 3000tyś za kompletny ringflash.
    A do tego mamy w pelni funkcjonalny baterypack.

  6. #16

    Domyślnie

    oldarcher - pozwole sobie odpowiedziec. Dam Ci wiazaca odpowiedz jak tylko uzyskam ja od producenta. Istnieje tez model zasilacza na 115V przeznaczony m.in. na rynek amerykanski, dlatego dopiero po Twoim poscie zwrocilem uwage, ze w tabeli jest lampa na 110V. Oferowany zasilacz ma na wyjsciu 230V, natomiast automatycznie dostosowuje sie do napiecia 100-230V jesli chodzi o ladowanie (zgodnie z napisem na obudowie).

  7. #17

    Domyślnie

    Jako ze do mnie bylo pytanie to odpowiem pisalem tylko o wtyczkach, a nie urzadzeniach 110V
    po prostu do lamp mam tez kable z wtyczkami UK i te testowalem, a do laptopa mam wtyczke z us i ta wlasnie testowalem

  8. #18

  9. #19

    Domyślnie

    W odpowiedzi na pytanie Oldarchera - Alien Bees wypuszczalo kiedys serie lamp pracujacych na 230V, m.in. byl to model ABR800. Dlatego tez lampa znalazla sie w tabeli zgodnosci z zasilaczem Explorer XT 230V. Dobra informacja moze byc mozliwosc zakupu Explorera XT w wersji 110V, ktory moze byc ladowany zarowno napieciem 110V jak i 230V obecnym w naszych gniazdkach

  10. #20

    Domyślnie

    tak dzisiaj mnie coś wzięło i szukam sobie informacji na temat tych zasilaczy i na YT jest troszkę filmików prezentujących je w akcji i od środka:

    http://www.youtube.com/watch?v=q_8W2dPV9Ks
    http://www.youtube.com/watch?v=k_LsvaByttc
    http://www.youtube.com/watch?v=0eV3ot0UZ6k
    itd...

    ale mam też pytanie - DLACZEGO u nas zawsze musi być tak DROGO?!?!?!

    2 minuty w google i ... od producenta (z Filipin) można kupić Explorera 1200 Ws
    za 279$ (wg dzisiejszego kursu to 798 zł) + 45$ transport (128 zł) = ok. 926 zł!!! a u nas 1670 zł (+20 zł transport)!!!
    http://www.innovatronix.com/detailpa...and%20Services

    można powiedzieć, że pewnie cła, podatki itp...
    ale kolejne 30 sekund w google i w europie (w Belgii) można kupić za 299 euro (czyli 1146 zł wg dzisiejszego kursu) + ok. 15-25E za transport (czyli 60-100 zł) a wysyłają do wszystkich krajów UE (oczywiście bez cła itp...)
    http://shop.studio73.be/tronix-explorer-1200ws-draagtas

    Explorer XT z torbą - 389$ + 45$ = 1242 zł
    a u nas? - 2260 + 20 zł
    http://www.innovatronix.com/detailpa...and%20Services

    kiedy u nas będzie można kupić coś w normalnych cenach obowiązujących w cywilizowanym świecie?
    Ostatnio edytowane przez Bartek - NinoVeron ; 07-04-2010 o 02:04
    NinoVeron |==========[> | IG | Flickr | BLOG | MM | FB
    "na co sprzętu qpa gdy fotograf d..."

Strona 2 z 10 PierwszyPierwszy 1234 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •