Close

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456
Pokaż wyniki od 51 do 55 z 55
  1. #51

    Domyślnie

    hackermuz napisał: "RBT tylko, żeby była wierność to trzeba mieć na początek skalibrowany monitor"
    To oczywista podstawa. Plus oczywiście poprawnie skalibrowany lab (też chemia) i wykwalifikowana obsługa.
    Na autokalibrację w takim wypadku można się zgodzić przy naświetlaniu zdjęć o uśrednionym kontraście i kolorach. W innym przypadku zmiany wprowadzone przez maszynę mogą być nie do przyjęcia.

  2. #52

    Domyślnie

    Może się czepiam ale chyba mówicie o autokorekcie nie autokalibracji. Tą metodę stosują duże laboratoria bo tam brak czasu na zabawę. Efekty tego jak wyżej jeśli obsługa nie zadba o prawidłowy balans maszyny dwa trzy razy dziennie przy dużym przerobie.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  3. #53

    Domyślnie

    Nie czepiasz się, faktycznie miałem na myśli autokorektę. Lecz decydując się na nią musimy liczyć się ze znacznymi zmianami.

  4. #54

    Domyślnie

    plusfoto nieraz jedyny sposób na uratowanie zdjęcia to autokorekcja, która najlepiej wyprowadzi kontrasty do tego ręczna korekcja kolorów i gitarra. Jeżeli chodzi o wyprowadzone już zdjęcia to żeby mieć takie same efekty lab musiałby przed każdym takim pilnym zleceniem kalibrować lab, jak wiadomo chemia pracuje. Dochodzi jeszcze kwestia papieru, dlatego najlepiej mieć zaprzyjaźniony lab np. w Skawinie

  5. #55

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez hackermuz Zobacz posta
    Jeżeli chodzi o wyprowadzone już zdjęcia to żeby mieć takie same efekty lab musiałby przed każdym takim pilnym zleceniem kalibrować lab, jak wiadomo chemia pracuje.
    Jak napisałem powyżej wystarczy 2-3 razy dziennie przy jakimś tam przerobie. A z autopsji wiem że brak kontroli nad procesem (kontrola regeneracji, cyrkulacji itp) + laborant który wie tylko tyle gdzie wkłada się płytę lub negatyw, gdzie jest przycisk autokorekcji i start - wcześniej czy później daje znać o sobie.
    Pozdrawiam-Rajmund
    Dwie puszki, dwie lampy i trochę szkła
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

Strona 6 z 6 PierwszyPierwszy ... 456

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •