Close

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 122
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KaeF Zobacz posta
    @Grudzinsky:
    Już kombinacja jak to zrobić szerzej:P Ale niechaj tak będzie.
    To jest i tak minimum, zawsze mozna zawezic jak sie chce Osobiscie tez bym preferowal nakaz uzycia najszerszego konca swojego tele
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  2. #12

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malasana Zobacz posta
    To jest i tak minimum, zawsze mozna zawezic jak sie chce
    Nigdzie nie jest napisane, że ogniskowa 200mm wzwyż. Wydaje mi się, że tylko 200(135)mm i ani milimetra wężej/szerzej. Zrobiłem sobie pstryka jednego, wrzuciłem do obróbki i mam zonka. Zadane 200mm świadczy o tym, że jakiekolwiek kadrowanie przy obróbce odpada. Co o tym myślicie? Można poprawiać kadry czy nie? Swoją drogą jak popstrykałem na 135mm dzisiaj dla testu, to o kant dupy można to rozbić, trzeba naprawdę dobry kadr znaleźć i się nie lada nałazić.. Sam sobie kłody pod nogi rzuciłem tym wyzwaniem
    Pozdrawiam, Kamil
    Analogowo i manualnie: 12XP i ChCE3 :: S18/3,5 :: CZ35/2,4 :: H58/2,0 :: V70-210/4,5-5-6 :: P135/2,8 :: DC25

  3. #13

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malasana Zobacz posta
    To jest i tak minimum, zawsze mozna zawezic jak sie chce Osobiscie tez bym preferowal nakaz uzycia najszerszego konca swojego tele
    moj szerszy koniec tele to 50mm wezszy 500mm
    latwo nie bedzie, tele uzylem kilka razy w zyciu do krajobrazu i nie byly to zdjecia godne pokazania...ale powalcze

  4. #14

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    moj szerszy koniec tele to 50mm wezszy 500mm
    latwo nie bedzie, tele uzylem kilka razy w zyciu do krajobrazu i nie byly to zdjecia godne pokazania...ale powalcze
    Oczywiscie to moj blad. Napisalem najszerszego konca, a chodzilo mi o najwezszy! Czyli np na moim obiektywie 55-200 uzywalbym 200mm na DX. I faktycznie, nie jest to latwe zadanie bo skadrowac zdjecie trzeba juz przed nacisnieciem migawki
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  5. #15
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Ruda Śląska
    Posty
    163

    Domyślnie

    No to ja mam jeszcze pytanie:
    1.czy na DX można zawęzić ogniskową (np zamiast 135 dać 150) czy nie?
    2. Jaka jest tolerancja na ognistkową - przecież posiadacze 70-300 nie wymierzą idealnie w 135mm co do jednego mm ogniskowej

    I proszę mnie dopisać przy okazji

  6. #16

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sibelio Zobacz posta
    No to ja mam jeszcze pytanie:
    1.czy na DX można zawęzić ogniskową (np zamiast 135 dać 150) czy nie?
    2. Jaka jest tolerancja na ognistkową - przecież posiadacze 70-300 nie wymierzą idealnie w 135mm co do jednego mm ogniskowej

    I proszę mnie dopisać przy okazji
    135mm to jest ksiazkowa ogniskowa do portretowania i 99% szkiel tele ze zmienna ogniskowa te 135mm ma na swojej skali

    moze ustalmy, ze dla DX dolna i gorna granica to 150mm

  7. #17

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez grudzinsky Zobacz posta
    moze ustalmy, ze dla DX dolna i gorna granica to 150mm
    A jak sie nie da precyzyjnie ustawic ogniskowej na 150? Ja zdecydowanie obstawiam sztywne 200mm lub zakres 135-200, co kto woli.
    Con otro aire... | de noventa | FM2N | Yashica 35 GX | http://malasana.blogspot.com

  8. #18
    Gaduła Awatar manfred
    Dołączył
    09 2005
    Miasto
    Góralem jestem i nikt kto ma okowite nie jest mi obcy
    Posty
    5 038

    Domyślnie

    Ja wole sztywne 200 mm lub 135 mm na DX i po co tu biadolić jak stara baba w tancu

  9. #19
    Oszczędny w słowach Awatar zero8
    Dołączył
    07 2008
    Miasto
    okolice Wawy
    Posty
    87

    Domyślnie

    A jak ktoś ma tylko 180/2.8?

    M|KM|N|S

  10. #20

Strona 2 z 13 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •