Close

Strona 807 z 1522 PierwszyPierwszy ... 3077077577978058068078088098178579071307 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 061 do 8 070 z 15215
  1. #8061

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Cos Robin pomyliles, bo ja w Mazdzie moge wylaczyc kontrole trakcji. Czyli jest wylaczalna.
    Nie. Możesz tylko opóźnić czas reakcji. Z tego co wiem, to tylko BMW (z nowszych tylko M) ma możliwość całkowitego wyłączenia systemów kontroli trakcji.
    Łatwe do sprawdzenia zimą.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  2. #8062
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez !AGresT Zobacz posta
    Nie. Możesz tylko opóźnić czas reakcji. Z tego co wiem, to tylko BMW (z nowszych tylko M) ma możliwość całkowitego wyłączenia systemów kontroli trakcji.
    Łatwe do sprawdzenia zimą.
    W BMW i tak zostaje ABS, ale i na to są sposoby. Mam wgrany soft, który przy wyłączeniu wszelkich kontroli trakcji wyłacza równiez i ABS (maskuje wszystkie czujniki kół).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #8063

    Domyślnie

    Z tego, co pamiętam, to w M5 ten guziczek na kierownicy wyłączał też ABS.
    Tak, czy inaczej, BMW jest wyjątkiem. W starszych modelach to trzeba było chyba 20 sekund trzymać wciśnięty wyłącznik, żeby wszystko odłączył, krótkie naciśnięcie tylko opóźniało.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  4. #8064

    Domyślnie

    Mam taki magiczny pstryczek DSC OFF i jak go w Mazdzie uzyje, to moge sobie piszczec kolami, jakbym mial ochote.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-12-2018 o 11:39
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #8065

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Mam taki magiczny pstryczek DSC OFF i jak go w Mazdzie uzyje, to moge sobie piszczec kolami.
    Owszem, ale jak wjedziesz na naprawdę śliską nawierzchnię, to system zacznie działać.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #8066

    Domyślnie

    Ja caly czas pisze o kontroli trakcji przy ruszaniu. Czyli doprecyzowujac za to odpowiada TCS w Mazdzie. Wylaczajac przyciskiem DSC OFF mam wylaczone DSC (stabilizacja toru jazdy) i TSC (kontrola trakcji).
    TSC jest wylaczone na amen.
    A DSC, nic instrukcja o tym nie wspomina co piszesz. Moze tak byc.
    W kazdym razie nie zamierzam tego sprawdzac i wpadac specjalnie w poslizg .
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-12-2018 o 12:09
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  7. #8067

    Domyślnie

    Nie wiem jak to u Was w markowych autach działa ten ESP, ale ja sobie w Fordziawce bardzo chwalę. Zerwanie przyczepności kół napędowych, lekka różnica w obrotach kół i już mi sygnalizuje lampką, że mnie naprowadza na właściwy tor życia Wystarczy jak jadę na wprost na trochę śliskim i pocisnę pedał gazu to duży moment obrotowy diesla zrywa przyczepność. Ford w tanich autach jest tu prymusem w tych systemach prowadzenia trakcji. Wyłączyć się tego z menu użytkownika nie daje na szczęście.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #8068
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Robin, jest "kontrola trakcji" i jest kontrola trakcji. Spróbuj się kiedyś przejechać jakąś tłustą furą, taką z układem żyroskopów, czujnikami skrętu i ugięcia kół i serwohydrauliczna przekładnią kierowniczą. I wprowadź auto w poślizg na łuku - nie ma szans. Ofkoz praw fizyki się nie oszuka i jak wejdziesz w zaśnieżony zakręt z dwiema paczkami na budziku to i 20 jaśków nie pomoże, ale rozbudowana kontrola trakcji w furach z górnej pólki ma niewiele wspólnego ze wspomagaczem ruszania.

    I to o czym wspomniałeś to ASR, o ESP to połaczenie ASR z ABS i jeszcze paroma wynalazkami w droższych pojazdach.
    Ostatnio edytowane przez Rafał_Sz ; 11-12-2018 o 16:01
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #8069

    Domyślnie

    ... ale skoro w samochodach jest i to niewyłączalna to w motocyklach moim zdaniem też winna być jako wyposażenie standardowe.. TY tak całkiem na poważnie ???
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #8070
    Oszczędny w słowach Awatar Tompie
    Dołączył
    12 2013
    Miasto
    Łódź / Brzeziny / łódzkie wschodnie
    Posty
    2

    Domyślnie

    Ja u siebie jeszcze nie testowałem. Jak będę miał czas to sprawdzę. Ale też jestem ciekaw jak to jest .


    Wysłane z mojego SM-N910C przy użyciu Tapatalka
    Chcę zmienić system.

Strona 807 z 1522 PierwszyPierwszy ... 3077077577978058068078088098178579071307 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •