Close

Strona 806 z 1518 PierwszyPierwszy ... 3067067567968048058068078088168569061306 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 8 051 do 8 060 z 15171
  1. #8051

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Dramatyzujesz...
    U Ciebie też to wszystko po CAN-ie chodzi, jakieś akumulatorki do czujników w kolach, jakiś dodatkowy akumulatorek podtrzymujący życie fabrycznego alarmu oraz imobilajzera, jakiś akumulatorek podtrzymający datę w komputerze pokladowym, że jak padnie ten malutki aku to do serwisu trza .
    Trochę na bogato tego Fajnie, że jest kontrola trakcji, zmian sztywności zawieszenia z manetki i coś tam jeszcze mądrego, ale już mnie głowa zaczyna boleć od tej nowoczesności

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Kojocisko nie jezdzi do ASO i zadowolony jest. Mozna? Mozna.
    Podejrzewam, że u Kojota nie tylko budowa głowic jest prostsza, ale i tych ficzerów elektronicznych mniej, bo motocykl z poprzedniego modelu.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Robin wymiany plynow tak samo jak wszedzie. Odchodzi chlodzacy a dochodzi skrzynia biegow i tylny most.
    .
    To do ogarnięcia samemu z tylnym mostem włącznie, płynem w sprzęgle i pewnie z hamulcowym sam poradzę. Alternatywnie serwis w Nadarzynie
    Gorzej z tą nowoczesną elektroniką samochodową przez pomyłkę wsadzoną do motocykla z silnikiem sprzed wojny ...
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-12-2018 o 12:55
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #8052

    Domyślnie

    Ale ta elektronika po prostu jest. Z tym sie nic nie robi.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #8053

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Po za tym musisz zwalczyc w sobie to uwielbienie dla ASO.
    Ale ja nie mam uwielbienia do ASO, mam wręcz ogrom złych doświadczeń z różnymi ASO. Po prostu w moim ASO Suzuki jest łebski i dokładny człowiek pasjonat, poza tym ceny takie jak u niezależnych niby mechaników. Miałem ot dla zasady, oby nie ASO sobie gorzej robić i jeździć po bałaganiarzach jakiś. Krzychu daj już spokój z dręczeniem mnie
    W przypadku Bemki w kilku tematach które mogą dosięgnąć wydaje się, że bez ASO ani rusz, albo przynajmniej bez specjalisty z Nadarzyna, czy Warszawy jakiejś
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-12-2018 o 19:32
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  4. #8054

    Domyślnie

    Jakoś mi wcięło posta. Nasze motocykle różnią się głowicami i zegarami. Mam identyczny zestaw elektroniki. Jak czytałem na forach - ona po prostu jest i zwykle działa. Dostępność części jest spora, więc np. pomp ABS się nie regeneruje tylko wstawia nowe, o ile padną.
    A np. ABS i kontrolę trakcji sobie cenię. Polecam obejrzeć nowe wyświetlacze TFT w BMW - to jest dopiero telewizja i mnogość danych.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  5. #8055

    Domyślnie

    Jak Ty Robin będziesz wymieniał elementy zanim się zepsują to rzeczywiście będziesz miał wydatki.
    Pursue happiness with diligence

  6. #8056

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    A np. ABS i kontrolę trakcji sobie cenię.
    Kontrola trakcji w moto to rzeczywiście bajkowa sprawa, bo to tylko 2 kółka, a nie 4 łapy jak w samochodzie. Miałem okazję poczuć jak to u mnie działa, że tak powiem uffff było Każdy cywilny motocykl powinien być wyposażony w kontrole trakcji zwana ASC jak i ABS oraz system współdziałania obu hamulców z rozdziałem kontrolowanym siły hamowania. Pewnie za kilka będzie to wymogiem w dwuśladach.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Jak Ty Robin będziesz wymieniał elementy zanim się zepsują to rzeczywiście będziesz miał wydatki.
    Na razie to nic nie muszę tam zmieniać z części poza płynami które były wymieniane 2014/15, ale nie przeczę lubię sobie coś tam dla zabawy wymienić, polepszyć czasem popieprzyć, poregulować dla rozregulowania . Dla zabawy, bo motocykl to zabawka przecież.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-12-2018 o 21:10
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  7. #8057

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Ale ja nie mam uwielbienia do ASO(..........) i jeździć po bałaganiarzach jakiś. Krzychu daj już spokój z dręczeniem mnie
    Robin ja cie nie drecze. Ja chce ci pomoc. Czasami jedyna forma pomocy jest delikwenta obijac i patrzec tylko czy rowno puchnie. Dla jego wlasnego dobra oczywiscie
    Dalem tu duzo emotikonek, zebys nie odczytal tego jako grozby

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Kontrola trakcji w moto to rzeczywiście bajkowa sprawa, bo to tylko 2 kółka, a nie 4 łapy jak w samochodzie. Miałem okazję poczuć jak to u mnie działa, że tak powiem uffff było Każdy cywilny motocykl powinien być wyposażony w kontrole trakcji zwana ASC jak i ABS oraz system współdziałania obu hamulców z rozdziałem kontrolowanym siły hamowania. Pewnie za kilka będzie to wymogiem w dwuśladach.
    ABS juz jest wymogiem w UE. (Hmm, reszta swiata jakos bez tego wymogu zyje ale to temat na oddzielna dyskusje). Ale uznajmy ze ABS moze byc obligatoryjny bo pomaga w wielu sytuacjach.
    Ale reszta systemow, to jak ktos chce a nie jakies narzucanie. Czyli z mozliwoscia wylaczenia przez uzytkownika.
    Jestem przeciwnikiem ograniczania wolnosci osobistej i wyboru

    Jak chce przypalic gume czy ruszyc z piskiem, to tylko i wylacznie moja sprawa i nie bedzie mi jakis system kontroli trakcji mowil czy moge czy nie.
    Nie szkodzac oczywiscie postronnym osobom.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #8058

    Domyślnie

    Co prawda kontrolę trakcji można sobie wyłączyć przyciskiem na manetce, ale skoro w samochodach jest i to niewyłączalna to w motocyklach moim zdaniem też winna być jako wyposażenie standardowe.. Kiedyś był obowiązek tylko jednego lusterka wstecznego, potem jedno boczne, a potem auta miały aż dwa boczne. Wyobraźmy sobie cofnięcie się do tylu i jazdę bez lusterek, albo bez kierunkowskazów, bo takie moto miałem machało się rączką jak semaforem. Niedawno jeździłem bez bocznych lusterek, bo nie chciało mi się przykręcać i pomyśleć, że kiedyś tak się jeździło

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Jakoś mi wcięło posta. Nasze motocykle różnią się głowicami i zegarami..
    Coś tam jeszcze przednim zawieszeniem, chłodnicą oleju i coś tam jeszcze inna charakterystyka silnika. Ten wcześniejszy do 8000 tys obr się kręci, a ten następny modelowo od 2011/12 do 8500 obr. Inna mapa zapłonu, inny przebieg momentu obrotowego szczególnie w dolnym zakresie., tak czytałem i na wykresach oglądałem. Internetowi znawcy i redaktory piszą, że ten co u mnie podobno szybszy Sprawdzimy w kwietniu na odcinku Nadarzyn - Mszczonów
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-12-2018 o 22:05
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #8059

    Domyślnie

    Cos Robin pomyliles, bo ja w Mazdzie moge wylaczyc kontrole trakcji. Czyli jest wylaczalna.
    Ciekawe jakbys wyjechal samochodem ze sniegu z wlaczona kontrola trakcji.

    Argument o lusterkach i kierunkach - nie coafajmy sie az tak daleko w przeszlosc.
    To w sumie nie do ciebie Robin, tylko raczej krytykuje pewna koncepcje.
    Odgornego narzucania w imie "bezpieczenstwa i wspolnego dobra" pewnych rozwiazan.
    A ja jezdze bez kontroli trakcji ponad 20 lat na moto i nie mialem nigdy zadnego zdarzenia niebezpiecznego, gdzie by ta kontrola, niewylaczalna jeszcze mogla sie przydac.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #8060
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Cos Robin pomyliles, bo ja w Mazdzie moge wylaczyc kontrole trakcji. Czyli jest wylaczalna.
    Też mogę.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 806 z 1518 PierwszyPierwszy ... 3067067567968048058068078088168569061306 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •