Close

Strona 1520 z 1531 PierwszyPierwszy ... 5201020142014701510151815191520152115221530 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 15 191 do 15 200 z 15310
  1. #15191

    Domyślnie

    Mogło być tak, że im się na warsztacie klucz dyno zepsuł, a pod ręką był akurat osiłek pierwszy dzień w pracy. Faktycznie trochę rzeźnia.
    Ale też trochę wina usera, bo jak śruba nie idzie, to nie trzeba na siłę, tylko zawieźć tam, gdzie robili i niech się sami męczą...


    zerwałem śrubę kluczem dynamometrycznym dwa razy w koszu sprzęgła i mocowaniu zmieniacza biegów, od tej pory im nie wierzę, pozostaje u mnie stara zasada dłoni i długości ramienia
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  2. #15192

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    Mogło być tak, że im się na warsztacie klucz dyno zepsuł, a pod ręką był akurat osiłek pierwszy dzień w pracy. Faktycznie trochę rzeźnia.
    Ale też trochę wina usera, bo jak śruba nie idzie, to nie trzeba na siłę, tylko zawieźć tam, gdzie robili i niech się sami męczą...


    zerwałem śrubę kluczem dynamometrycznym dwa razy w koszu sprzęgła i mocowaniu zmieniacza biegów, od tej pory im nie wierzę, pozostaje u mnie stara zasada dłoni i długości ramienia
    Niestety klucze dynamometryczne wymagają właściwego przechowywania, zawsze skręcone na ZERO co w warsztatach się raczej nie zdarza
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #15193

    Domyślnie

    To może zależy jaki, bo są różne dyno...
    https://www.youtube.com/watch?v=HP4uECoH8cc

  4. #15194

    Domyślnie

    Widzę, że żywo się zrobiło po moim wpisie. Byłem w serwisie godzinę po całej sytuacji. Oczywiście mówią, że dokręcają tylko dynamometrycznym z odp momentem. Napisałem, że myślą ponieważ przesłali zdjęcie do centrali i sugestia była taka, może uda się za darmo. Dostęp do miski u mnie jest prosty, nic nie trzeba demntować. Ale jeżeli nawet będę musiał zapłacić za miskę to robotę bedę miał za darmo (mam wrażenie, że zdają sobie sprawę z ich winy, ale głośno tego nie powiedzą). Ale to tylko wrażenie. W kwestii odkręcania na siłę. Nie pomyślałbym, że przy odkręcaniu kluczem (stosunkowo krótkim, więc dzwignia była "mała") mogę coś zepsuć. Raczej do mocarzy nie należę. Zobaczymy jak się sprawa skończy. Na razie milczą, dzwoniłem wczoraj nie odebrali telefonu. Poczekam do jutra, najwyżej wtedy wpadnę na krótką "męską" rozmowę.

    Tak z innej beczki, średnie pojemności potaniały. Patrzyłem dziś na cenniki. Aprilia RS457 wyceniana byłachyba na ok 40k, na stronie 42,8, Ninja 500 tańsza niż pół roku temu była ninja 400, Yamaha R3 też taniej o ok 1k.

  5. #15195

    Domyślnie

    Sprawa dolara, dziś mogę kupić SH 350 taniej o 3 tyś niż dwa lata temu
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  6. #15196

    Domyślnie

    A ja, mimo chronicznego braku forsy, nie wytrzymałem i kupiłem sobie plecaczek, żeby sobie coś sączyć w czasie podróży i żeby najważniejsze szpeje mieć pod ręką:
    https://moskomoto.eu/collections/bac...40090717225039

    Bardzo jestem ciekawy, czy będę zadowolony z zakupu.

    1-2 maja jadę się powłóczyć we dwa motocykle okolicami Kanału Augustowskiego i Czarnej Hańczy. W czwartek spróbujemy zrobić 120km TET pomiędzy Augustowem i Białymstokiem, a potem szybki powrót do domu.
    Zaplanowałem nocleg na polu namiotowym nad Wigrami . Bylem w aptece, odświeżę zawartość apteczki i będę gotowy. Trochę takie przygotowanie do skandynawskiego TET'a za 5 tygodni.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  7. #15197

    Domyślnie

    Nie mogę się przemóc do jazdy z plecakiem, próbowałem i najczęściej wracał na tylnym fotelu (nie mówię o żonie) .
    Nie zapomnij o kroplach do oczu i soli fizjologicznej do przepłukania, odpukać to do tej pory korzystałem właśnie z kropli i płynu, plasterków, kropli żołądkowych, bandaża elastycznego, środków przeciw bólowych (dwie ostatnie pozycje nie dla siebie), najczęściej używanym elementem apteczki były nici i igły i nikogo nie zszywałem
    ps: kieliszek mam na rzemyku
    Wracając do moich podróży to faktycznie przydał się już parę razy tzw przybornik wojskowy z nićmi, igłami, agrafkami, nożyczkami i sznurówkami, koniecznie taśma zbrojona, poxilina, trytytki, trochę drutu i przewodu i mooltitool załatwia wiele spraw, a jak ma się już niezbędnik aby zupkę łyżką jest, to luksus na max
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  8. #15198

    Domyślnie

    No jak zejdę do garażu, to ci pstryknę zawartość toolboxa, co u mnie jeździ pod stelażem kufrów.
    Zestaw kuchenny też ci pstryknę

    Opuściłeś jedną, ważną pozycję, któą mam cały czas przy tylnym stelażu - taśma 2t! Do wyciągania z błota i holowania
    A w apteczce, zwłaszcza jak się jeździ samemu - koniecznie staza. U mnie będzie przy plecaku.

    Ja też nie lubię jeździć z plecakiem, ale na wycieczkach po wertepach strasznie mi się chce pić, więc bukłak jest potrzebny. Wybrałem wariant plecaka 8l (3l bukłaka), mam nadzieję, że da się z tym jeździć. Jednocześnie to świetne miejsce na multitoola, zapalniczkę, gogle, jakieś kwity. A nawet wrzucenie aparatu.
    Pozdrawiam Krzysiek vel kojot. |Z6II|N24-70/2.8S|N70-200/2.8S|N24-200|ZTC-2.0x|S135/1.8|V40/1.2|N105/2.5| kojotowe.pl fikołki

  9. #15199

    Domyślnie

    Mam zawszę pasy transportowe , taśmy na asfalt nie wożę, ZAPALNICZKA - palący , dla mnie istotna latarka i wożę dwie, jedna się kiedyś przydała zamiast światła tylnego, teraz dołożyłem pasek czerwonych led, latarki pozostały, zestaw kuchenny to pod namiot obowiązek włącznie z expresem do kawy i wygodnym fotelikiem, teraz chyba jeszcze kupię pokrowiec na kask z trójkątem odblaskowym.
    Więcej zakupów na razie nie planuję, a wprost przeciwnie czyli wyprzedaże, chcę się ograniczyć do dwóch motocykli, na razie Shadow nikt nie chce więc w majówkę wyjmuję gaźniki, za to na Vision jest zainteresowanie, niestety syn w zeszłym roku zrobił 3 kilometry na nim, trudno, nie będzie czym wjeżdżać do lasu, a rodzi się inny pomysł
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  10. #15200

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    1-2 maja jadę się powłóczyć we dwa motocykle okolicami Kanału Augustowskiego i Czarnej Hańczy. W czwartek spróbujemy zrobić 120km TET pomiędzy Augustowem i Białymstokiem, a potem szybki powrót do domu.
    Zaplanowałem nocleg na polu namiotowym nad Wigrami . Bylem w aptece, odświeżę zawartość apteczki i będę gotowy
    To pamietaj pare fotek wrzucic tutaj.


    Trochę takie przygotowanie do skandynawskiego TET'a za 5 tygodni.
    Coo, juz, teraz, zaraz?
    Cos tam kiedys wspomianles o tym skandynawskim tet.
    A tu widze plan juz zapiety i zaraz startuje.
    Super sprawa.

    Zarzuc jakas mapke planowanej podrozy i co tam planujesz zobaczyc, objechac na moto.
    Chyba grzech pare slynnych, asfaltowych, skandynawskich tras pelnych serpentyn nie zaliczyc.

    Zazdraszczam, w pozytywnym sensie ofc
    Tez kiedys planowalem Norwegie...
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

Strona 1520 z 1531 PierwszyPierwszy ... 5201020142014701510151815191520152115221530 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •