Close

Strona 662 z 1503 PierwszyPierwszy ... 1625626126526606616626636646727127621162 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 6 611 do 6 620 z 15022
  1. #6611

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta

    Klamka jakby twardsza niż wcześniej, a płyn Motul RBF 660 RACING klasy DOT 4 on niby podwyższonej temp wrzenia w pełni syntetyczny podobno.
    I taki zaleca producent?

    Z tego co wiem to te "sportowe" płyny są bardzo wrażliwe na warunki w jakich są użytkowane i wymagają bardzo starannego mycia układu przed wymianą. Nawet niewielka domieszka innego płynu lub odrobina wilgoci może powodować problemy. Ja uważam że ulepszać to można "chińczyka" - tam nie może być gorzej , a nie japońskiego producenta który wie co robi. Jedyne sensowne modyfikacje układu hamulcowego to wymiana przewodów na stalowe (w oplocie) - hamulec robi się bardziej precyzyjny.

    Poziom płynu w zbiorniczku nie ma wpływu na ciśnienie w układzie.
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #6612

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Poziom płynu w zbiorniczku może mieć wpływ na ciśnienie ? Jest na max, ładny , jaśniutki przeźroczysty. Stary był już brązowy i klamka miekko chodziła, a teraz twarda i więcej siły muszę przykładać i może się wydaje, że skuteczność hamowania mniejsza, albo się wydaje. Mam 5 punktową regulacje i na klamce i na pozycji 3 ustawione, ale nie wiem czy wcześniej też tak miałem.

    - - - - kolejny post - - - - - -


    Klamka jakby twardsza niż wcześniej, a płyn Motul RBF 660 RACING klasy DOT 4 on niby podwyższonej temp wrzenia w pełni syntetyczny podobno.
    Robin, no oczywiscie ze poziom plynu w ukladzie wplywa na cisnienie, a co za tym idzie na punkt zadzilania klamki i czy jest twardzy czy gabczasty.
    Jakbys zalal na max totalny ze sie wylewa ze zbiorniczka vs ledwo widac w zbiorniczku na dnie, to roznica bylaby spora
    Miedzy min a max ofc roznica w dzialaniu bedzie mniejsza, ale tez jest do wyczucia.
    Przyklad z zycia, akurat samochod. Zaczela mi w czasie jazdy mrygac czerwona kontrolka od hamulcow. Lekko spanikowany od razu na pobocze i dzwonie do swojego warsztatu.
    Panie, spokojnie. Dolej Pan plynu hamulcowego bo pewnie jest minimum albo mniej. I rzeczywiscie plynu bylo na minimum, moze nawet ciut mniej. Dolalem plynu, przestalo mrygac a pedal hamulca od razu przesunal swoj punkt zadzialania do gory i jakby utwardzil sie w dzialaniu.
    (klocki opfc wymienilem za niedlugi czas, bo juz sie konczyly wlasnie i przez to poziom plynu spadl)

    Czyli mogles miec troche mniej plynu, powiedzmy posrodku, a teraz masz max. Druga rzecz, ze troche mz przedobrzyles z tym RACING plynem. Robin, czy ty sie wsciekasz na moto ze az tarcze paruja, ze takiego plynu potrzebujesz.
    Pewnie dziala optymalnie jak zlapie temperature. Troche komplikuje jeszcze, bo nie pamietasz jak miales ustawiona klamke wzgledem tego teraz.
    Choc stawiam, ze byla tak samo, bo co mechanik by ja przestawial.

    Wymieniałem w ASO Suzuki z panem Bogdanem Wszystko jakby na tip top zrobione, 150 zł strzeliło za 2,5 godziny roboty i gadania
    ps.
    Porozmawiałem z Bogdanem o Twojej Kawasaki 1200 ZRX. Gadał, że bardzo dobry konstrukcyjnie i trwały motocykl, ale cieknący skąd tylko się da. Przynajmniej z takimi miał do czynienia egzemplarzami. Slaby system uszczelnień i materiałów na nie. Zamienniki lepsze od orginałów.
    Wiec tak powiedział.
    Podziekuj Panu Bogdanowi za pochwaly mojego sprzeta i powiedz przy nastepnej wizycie, ze mi tam nic absolutnie nie cieknie od 9 lat i okolo 50 tys km
    I absolutnie sie nie zgodze, ze lepsze sa zamienniki uszczelnien niz oryginaly. Uszczelniacze widelca Ariette puscily nastepnego sezonu po wymianie (Oryginaly jezdza juz 3 sezon)
    Zamienniki uszczelek swiec od Larssona puscily mnie jlub bardziej 3 na 4. A oryginaly zalozone potem, trzymaja.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #6613

    Domyślnie

    Rozumiem że zlot odwołany, organizacyjnie poległ, zainteresowanie mizerne... Bo chciałbym dziś wiedzieć/spakować się przed ewentualną podróżą 300 km... Zaplanować weekend
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #6614

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    (.....................)

    Poziom płynu w zbiorniczku nie ma wpływu na ciśnienie w układzie.
    To zrob taki prosty eksperyment np w samochodzie.
    Odessij strzykawka plyn zeby bylo ponizej minimum (bedzie mrygac kontrolka w czasie jazdy) i poprobuj jak dziala pedal, punkt zadzialnia, jak lapie w czasie jazdy. A potem nalej plynu pod totalny korek i zobacz roznice w dzialniu pedalu hamulca.
    Ofc jak pisalem roznice miedzy min a max beda mniejsze. Ale tez do wyczucia. Tym bardziej do wyczucia w motocyklu jak obslugujemy klamke palcami a nie pedal noga w buciorze.

    Mowie ci zrob ten eksperyment, potrzebujesz tylko strzykawki z wezykiem i czystego pojemniczka. I moze nie w gestym ruchu ulicznym, tylko na jakiejs malo ruchliwej drodze.


    P.s Zebysmy sie dobrze zrozumieli. Jak producent do danego ukladu hamulcowego zaleca np 0,4L a wlejesz 0,25 to roznica w dzialaniu bedzie bardzo duza. Mniejsze roznice nie sa takie oczywiste, ale idzie wyczuc na klamce. Idzie wyczuc na klamce po punkcie zadzialania i jego pewnej bezwladnosci, czy sztywnosci.
    Ze klocki sa miekkie lub twarde (organiczne vs ze spiekow). Zapewniam cie ze jest roznica nawet miedzy sintermetalowymi aftermarket a ultratwardymi oryginalami naciskajac klamke hamulca.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 14-06-2018 o 18:09
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #6615

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    To zrob taki prosty eksperyment np w samochodzie.
    Odessij strzykawka plyn zeby bylo ponizej minimum (bedzie mrygac kontrolka w czasie jazdy) i poprobuj jak dziala pedal, punkt zadzialnia, jak lapie w czasie jazdy. A potem nalej plynu pod totalny korek i zobacz roznice w dzialniu pedalu hamulca.
    Ofc jak pisalem roznice miedzy min a max beda mniejsze. Ale tez do wyczucia. Tym bardziej do wyczucia w motocyklu jak obslugujemy klamke palcami a nie pedal noga w buciorze.

    Mowie ci zrob ten eksperyment, potrzebujesz tylko strzykawki z wezykiem i czystego pojemniczka. I moze nie w gestym ruchu ulicznym, tylko na jakiejs malo ruchliwej drodze.


    P.s Zebysmy sie dobrze zrozumieli. Jak producent do danego ukladu hamulcowego zaleca np 0,4L a wlejesz 0,25 to roznica w dzialaniu bedzie bardzo duza. Mniejsze roznice nie sa takie oczywiste, ale idzie wyczuc na klamce. Idzie wyczuc na klamce po punkcie zadzialania i jego pewnej bezwladnosci, czy sztywnosci.
    Ze klocki sa miekkie lub twarde (organiczne vs ze spiekow). Zapewniam cie ze jest roznica nawet miedzy sintermetalowymi aftermarket a ultratwardymi oryginalami naciskajac klamke hamulca.
    Krzysztofz24 - prośba, piszmy konkretnie, bo na zasadzie takich opowiastek można udowodnić każdą tezę - nawet taką że zielony płyn ma mniejszą ściśliwość niż czerwony .
    Poziom płynu w zbiorniczku nie ma wpływu na ciśnienie w układzie - to czysta fizyka. Tyle. Nie pisałem o żadnych odczuciach, palcach, nogach, klockach czy innych aftermarketach .
    Pozdrawiam
    Marcin

  6. #6616

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Rozumiem że zlot odwołany, organizacyjnie poległ, zainteresowanie mizerne... Bo chciałbym dziś wiedzieć/spakować się przed ewentualną podróżą 300 km... Zaplanować weekend
    U mnie logistycznie nie da rady.

    Tapatalknięte

  7. #6617

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    Krzysztofz24 - prośba, piszmy konkretnie, bo na zasadzie takich opowiastek można udowodnić każdą tezę - nawet taką że zielony płyn ma mniejszą ściśliwość niż czerwony .
    Poziom płynu w zbiorniczku nie ma wpływu na ciśnienie w układzie - to czysta fizyka. Tyle. Nie pisałem o żadnych odczuciach, palcach, nogach, klockach czy innych aftermarketach .
    No to ci przeciez dalem przyklad na zrobienie eksperymentu praktycznego na poparcie teorii. Tylko ostrzegam jakby co, przed sprawdzaniem tego w ruchu miejskim.

    Jak producent zaleca do ukladu 0.4-0.45L a ty nalejesz tylko 0.2L to nedzie roznica w dzialaniu i wyczuciu hamulca?
    Bedzie.
    Tak samo wyczucie hamulca bedzie inne z plynem ma minimum i maximum.
    Ofc roznica bedzie mniejsza (ale do wyczucia) niz z tym eksperymentem, o ktorym pisze.

    Prosto i przejrzyscie opisane z zaproponowana droga praktyczna na sprawdzenie
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #6618

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kolekcjoner Zobacz posta
    I taki zaleca producent?
    Z tego co wiem to te "sportowe" płyny są bardzo wrażliwe na warunki w jakich są użytkowane i wymagają bardzo starannego mycia układu przed wymianą. Nawet niewielka domieszka innego płynu lub odrobina wilgoci może powodować problemy..
    Ale to jeszcze zwykły płyn jest. Nazywa się tam RACING. Leją to ludzie, zalewają do cywilnych sprzętów. Spełnia wszystkie normy producenta motocykla, cena też jakoś nie odstaje od innych DOT 4 i inne specyfikacje. Przywyknę, bo miałem bardzo miękkie działanie klamki i wydawało się, że lżej chodziła. Polatam ze 200 km i wezmę se odpowietrzę asekuracyjnie przednie zaciski.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Rozumiem że zlot odwołany, organizacyjnie poległ, zainteresowanie mizerne... Bo chciałbym dziś wiedzieć/spakować się przed ewentualną podróżą 300 km... Zaplanować weekend
    Jeszcze spokojnie, jeszcze do końca Krzysiek się nie wykruszył. Ma już zrobioną Kawę. Jutro odbiera test zrobi i może, może się zdecyduje, ale z opcją na jedną noc. Może jeszcze koś dołączy z W-wy czy z Trójmiasta, czy z Olsztyna ?
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 14-06-2018 o 20:04
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #6619

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    (..................)
    Jeszcze spokojnie, jeszcze do końca Krzysiek się nie wykruszył. Ma już zrobioną Kawę. Jutro odbiera test zrobi i może, może się zdecyduje, ale z opcją na jedną noc. Może jeszcze koś dołączy z W-wy czy z Trójmiasta, czy z Olsztyna ?
    Eeee, wydaje mi sie, ze troche inaczej ustalalismy przez telefon. Istnieje spore prawdopodobienstwo ze juz moj moto jest zrobiony i jutro odbiore - ale nie pewnosc. Bo ma byc porzadnie oblatany przed odbiorem, zeby raz na zawsze zamknac temat.
    A kwestia finansowa nadal ponuro ciazy nad caloksztaltem problemu
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #6620

    Domyślnie

    robin lepsze często jest wrogiem dobrego, przypominasz mi mojego "synusia" który też polepszył sobie płyn, skończyło się na wymianie całego układu hamulcowego dostosowanego do płynu typu sport, przy czym on robił ok 10 000 tyś w sezonie na motocyklu blisko 170kM w tym często zaglądał na tor, czyli kombinuj dalej - poczytamy
    mechanik zaproponował Ci płyn do czyszczenia gaźnika !@#@@@, a poinformował Cię abyś przed zastosowaniem (konieczne) wymienił filtry paliwa i wymył zbiornik ???, osobiści po tych zabiegach używam płynu shela
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

Strona 662 z 1503 PierwszyPierwszy ... 1625626126526606616626636646727127621162 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •