Close

Strona 10 z 1522 PierwszyPierwszy ... 8910111220601105101010 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 91 do 100 z 15219
  1. #91
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Ediface Zobacz posta
    Ja zacząłem przygodę z jednośladami od motoroweru Simson z 1958 w wieku 13 lat, później były trzy różne modele WSKi, Jawa 350 i długo nic. Trzy lata temu dorwałem starą, bardzo zaniedbaną SHL M11 i postanowiłem ją odrestaurować – w zeszłym sezonie już nią wyjechałem. Przy okazji zrobiłem na mojej SHLce kilka zdjęć zaprzyjaźnionej parze młodej http://ediface.web-album.org/album/7179,shl
    Mam gigantyczny szacunek dla takich osób ja Ty. Zachować od zapomnienia to wielka sprawa (dotyczy nie tylko motocykli).
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  2. #92

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Widzisz, mieszkam przy ulicy na której w nocy motory jeżdżą przez odcinek 1km na pełnym ciągu, zwłaszcza w nocy. Wycie jekie się przy tym roznosi obudziloby umarłego, a mieszkam w nowym budownictwie, szczelne okna itd. nie widziałem na tej ulicy motoru jadącego wolniej niz 120km/h. W nocy rzadko który jedzie na dwóch kołach.
    Większość jeździ po dwa-trzy na raz i się ścigają. Mogę zapomnieć o otworzeniu okna, choć przejazd tramwaju przy Waszych maszynkach to szum morza... Uważam że moje wkurwi...enie jest zasadne.

    Tu akurat twoje wkur..enie jest zasadne,tylko po co od razu wyjezdzac z karabinkiem snajperskim...ja bym zlozyl wizyte na Policji na twoim miejscu i niech radiowiz czesciej jezdzi , to problem zniknie.


    Widzisz, problem polega na tym że każdy motocyklista tak mówi. Więc gdzie są ci wariaci ja się pytam? Kulturalnie jadący motor to naprawdę rzadka rzecz.
    Hmm, no chocby sporo osob tu na forum deklaruje rozsadna jazde i nie chce ci zapieprzac pod oknami



    Widzisz i tu jest clue problemu. Ja nie przyklejam sobie naklejki "Lubię zapie...lać. Patrzcie w lusterka!".
    Biorę pełną odpowiedzialność za to jak jadę i jak się właduję w coś/kogoś to będzie to wyłącznie moja wina.

    Ale tresc tej naklejki nie brzmi tak jak napisales! Tylko 'patrz w lusterka motocykle sa wszedzie" - prosba o czestsze spojrzenie w lusterko i wszystko. Poza tym zbyt pochopnie chyba piszesz ze jak w kogos przywalisz to tylko twoja wina....Ja bym jeszcze pomyslal o osobach postronnych ktore moga ucierpiec.




    A może:
    "Nie zdążyłem zauważyć" albo
    "Jak zaczęłem wyjeżdżać z podporządkowanej to motor był 300m od skrzyżowania i byłem pewien że zdążę" albo
    "jak zacząłem zmieniać pas to motoru nie było widać w lusterku"
    Przed wykonaniem manewru masz sekundy na ocenę sytuacji, motor jadący 200km/h w dwie sekundy pokonuje 110m! To kto tu powinien bardziej uważać?

    Uwierz mi jako motocykliscie, ze normajest zajezdzanie drogi przez samochody albo co jest standardem, ktos wyprzedza samochodem na trasie z naprzeciwka a ja musze zjezdzac na awaryjny pas o ile jest...gorzej jak nie ma,zdaza sie to nawet radiowozom Policji.



    Jak się ma ten argument do patrzenia w lusterka??
    Tutaj chcialem tylko wskazac ,ze szybko jadacy motor jest potencjalnie mniej niebezpieczny od szybko jadacego samochodu dla postronnych osob - patrz wjechanie w przystanek z ludzmi jak kierowca straci kontrole.




    Zawsze patrzę bo to normalna procedura, tylko co z tego gdy w pół sekundy potem mam obok siebie jakiegoś wariata? Nie mam szans go zobaczyć.

    I tu sie z toba zgodze , ze nawet jesli patrzysz to trudno zauwazyc kogos kto jedzie motorem o wiele szybciej niz inni uczestnicy ruchu drogowego, i slusznie tu uzyles okreslenia slowa wariat.Tylko ja jezdzac samochodem i motorem naprawde rzadko spotykam tych co jezdza non stop po 200km/h, wiec nie trzymajmy sie kurczowo tego argumentu, bo to ekstremalna sytuacja...przeciez chyba nikt przy zdrowych zmyslach nie mija samochodow jadacych dajmy na to 50km/h z predkoscia o 150km wieksza.Nie mam z tym problemu, się zmieścisz to jedź z bogiem.
    I dziekuje tutaj bardzo




    A ja życzę zrozumienia dla prostego faktu że kierowca rzadko ma szansę Was w porę zauważyć oraz że Wy i tylko Wy jesteście za siebie odpowiedzialni. Traktujcie siebie jak zwykłych użytkowników dróg a nie super-heroes którym wszystko wolno a inni Was też będą traktować normalnie.
    Nawet mimo rozsadnej jazdy kierowca czesto nie widzi motocykla z tylu, to mniejszy pojazd i nie wystarczy pobiezne zerkniecie w lusterko jak w przypadku samochodu z tylu...stad prosba wytrazona na naklejce- spojrz sekunde dluzej.


    P.s Nie chce juz mi sie tego edytowac po raz kolejny,zostawie jak jest , moje odp sa wytluszczone


    P.S2 MYSLE ZE WKRADL SIE TUTAJ W WATEK PEWIEN OT BO TO WATEK POWITALNY DLA MOTOCYKLISTOW A NIE DYSKUSJE O RUCH DROGOWYM...
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 26-03-2010 o 22:01
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #93

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez seler Zobacz posta
    Drugi kamyczek dotyczy crossowców... raczcie Panowie wypatatać z lasów! Znajdzćie sobie jakieś pole, kamieniołom - cokolwiek. Pozwólcie ludziom cieszyć naturą!
    Jak widze i słyszę gości rozjeżdżających Sokoliki czy Rudawy swoimi ryczącymi i śmierdzącymi zabawkami to znów mam chęć użyć ww argumentu.
    Kolego... Jestem, jak to mówisz "crossowcem" od 9 roku życia. Teraz mam 17, więc dobrych kilka sezonów przejeździłem. I wiesz co? Nigdy nie jeździłem poza zamkniętym torem, przeznaczonym specjalnie do tego typu zabawy. Więc proszę Cię, nie pisz do "crossowców" jako ogółu.
    Pozdrawiam,
    Paweł
    D80 + N18-70 + N70-300 VR + N50/1.8

  4. #94

    Domyślnie

    Kurcze, ludzie wyluzujcie.
    Chyba to nie jest forum do wylewania żalów na motocyklistów (czasem słusznych).
    Jak i nie jest to forum do psioczenia na złośliwych kierowców puszek.

    Mimo, że nie ja stworzyłem wątek, poproszę admina o posprzątanie i pozostawienie tylko wpisów zgodnych z tematem.

    Pozdrawiam
    Tomek...
    DX i m43.

  5. #95

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez pawel934 Zobacz posta
    Kolego... Jestem, jak to mówisz "crossowcem" od 9 roku życia. Teraz mam 17, więc dobrych kilka sezonów przejeździłem. I wiesz co? Nigdy nie jeździłem poza zamkniętym torem, przeznaczonym specjalnie do tego typu zabawy. Więc proszę Cię, nie pisz do "crossowców" jako ogółu.
    Zatem jesteś pierwszym z wszystkich mi poznanych, który jeździ tylko na torze. Do reszty należało by strzelać bądź rozciągać linkę między drzewami.
    "Na początku poznaj wszystkie zasady, żeby o nich zapomnieć"
    John Coltrane

  6. #96
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek... Zobacz posta
    Kurcze, ludzie wyluzujcie.
    Chyba to nie jest forum do wylewania żalów na motocyklistów (czasem słusznych).
    Jak i nie jest to forum do psioczenia na złośliwych kierowców puszek.

    Mimo, że nie ja stworzyłem wątek, poproszę admina o posprzątanie i pozostawienie tylko wpisów zgodnych z tematem.

    Pozdrawiam
    Tomek...
    Popieram.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  7. #97

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elanek Zobacz posta
    . Do reszty należało by strzelać bądź rozciągać linkę między drzewami.
    Czlowieku czy ty normalny jestes ze tak piszesz(sorry ,ale inaczej juz sie nie da).Naprawde chcesz do kogos strzelac za jazde po lesie?
    JAKO ZALOZYCIEL TEGO WATKU PROSZE O POSPRZATANIE Z WPISOW NIE NA TEMAT.
    Niech dyskutanci zaloza sobie wlasny watek.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #98

    Domyślnie

    To ja dam na temat.
    Zdjęcia mojego szwagra na torze.
    Też ma Nikona (D80 + 18-200), ale na forum się nie udziela.


    Pozdrawiam
    Tomek...
    DX i m43.

  9. #99

    Domyślnie

    Nie chce nic mówić, ale wiedziałem, że ten temat przerodzi się właśnie w taką dyskusję — to było nieuniknione.


    W każdym razie wracając do tematu... Ja jeszcze nie mam motura, ale marzy mi się już wspomniany w wątku Intruder:
    Cytat Zamieszczone przez Magda.K Zobacz posta
    Jest po prostu przepiękny!
    Najzieleńszy z zielonych
    Niezbyt poważny, czasem odważny, nie-co-dziennik sporadyczny.

  10. #100

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tomek... Zobacz posta
    To ja dam na temat.
    Zdjęcia mojego szwagra na torze.
    Też ma Nikona (D80 + 18-200), ale na forum się nie udziela.


    Pozdrawiam
    Tomek...
    Nono, widzę, że jedyna słuszna marka!

    Szwagier zadowolony z 1198? Bo tata się zastanawiał...
    Pozdrawiam,
    Paweł
    D80 + N18-70 + N70-300 VR + N50/1.8

Strona 10 z 1522 PierwszyPierwszy ... 8910111220601105101010 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •