Close

Strona 9 z 1522 PierwszyPierwszy ... 789101119591095091009 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 81 do 90 z 15220
  1. #81

    Domyślnie

    Według mnie takie naklejki są dobre, dlaczego?
    Parę lat temu znajomy jechał główną trasą przez Jelenią, przy 50 na budziku kobieta jadąca prawym pasem postanowiła zmienić pas - efekt 2 miesiące w szpitalu przykręcony do łóżka.
    Ile razy zdarza się że na światłach drogę specjalnie zajeżdżają kierowcy samochodów? kiedyś w korkach nawet we Wrocku debile bo inaczej ich nazwać nie można otwierali drzwi co by nikt nie przejechał. Wiadomo są różni kierowcy niezależnie od pojazdu i nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora, nie popadajmy w kanony, chociaż mnie szlak trafia jak widzę gościa w klapeczkach i rozpiętej koszuli co się "buja" po mieście, ale oni przeważnie sami się eliminują ot taka selekcja naturalna.

    Jeszcze nie mam kategorii A i chwilowo nie mam motoru, ale się na nich wychowałem zaczynając od komarka z pedałami, Jawy 350 ts, junaka m10.
    Ostatnio gościnnie miałem okazje przejechać się Suzi kataną(i nie chodzi tu o skuterek :P) i banditem. Marzenia na przyszłość jakiś turystyk ze stajni BMW i rajd Katyński- to musi być coś.
    Nie muszę robić wspaniałych fotografii, chcę robić je świadomie, reszta przyjdzie z czasem.
    Nikon i klamoty

  2. #82

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez tharkun Zobacz posta
    Według mnie takie naklejki są dobre, dlaczego?
    Parę lat temu znajomy jechał główną trasą przez Jelenią, przy 50 na budziku kobieta jadąca prawym pasem postanowiła zmienić pas - efekt 2 miesiące w szpitalu przykręcony do łóżka.
    Jakie jest ograniczenie na tej drodze? Skoro w Jeleniej (mieście) to pewnie albo 50 albo 70. Ile jechał Twój kolega, że nie wyhamował? No chyba, że wjechała w jego bok kiedy on jechał grzecznie obok niej. Ale w takiej sytuacji to i w samochód by uderzyła.

    Cytat Zamieszczone przez tharkun Zobacz posta
    Ile razy zdarza się że na światłach drogę specjalnie zajeżdżają kierowcy samochodów? kiedyś w korkach nawet we Wrocku debile bo inaczej ich nazwać nie można otwierali drzwi co by nikt nie przejechał.
    A ilu motocyklistów już porysowało auta bo chcieli się koniecznie wcisnąć? Jakoś nie uśmiecha mi się ustępować drogi motocyklom jak pojazdom uprzywilejowanym. Dodam, że to też niezgodne z przepisami kiedy dwa pojazdy jadą tym samym pasem ruchu. Po prostu jadę normalnie, tak jak zawsze.

    Cytat Zamieszczone przez tharkun Zobacz posta
    Wiadomo są różni kierowcy niezależnie od pojazdu i nie ma co wrzucać wszystkich do jednego wora, nie popadajmy w kanony, chociaż mnie szlak trafia jak widzę gościa w klapeczkach i rozpiętej koszuli co się "buja" po mieście, ale oni przeważnie sami się eliminują ot taka selekcja naturalna.
    Jestem tego samego zdania. Idiotów spotyka się po obu stronach. I równie dużo. 'kierowców' samochodów pewnie dlatego, że dużo jest kierowców, a 'motocyklistów' bo stanowią, niestety, duży % z motocyklistów. A przynajmniej ja mam takie wrażenie. Na 10 motocykli jadących Legnicką 9 jedzie przynajmniej z 120-130, a ze 4 na jednym kole. Najczęściej można ich zobaczyć i usłyszeć w południe bo ruch mały.

    Trzeba jednak pamiętać o tym, że to jadą nie maszyny a ludzie.
    Pozdrawiam.
    Darek Bagiński.
    Blog

  3. #83

    Domyślnie

    Kolego Seler
    Z tym argumentem z karabinkiem snajperskim to przegiales...zasadniczo zasluguje to na odzywko: pie...dol sie koles, mam cie gdzies.
    Ale jednak twoje dalsze wypowiedzi wskazuja, ze chyba jednak mozna z toba podyskutowac,wiec spróbujmy

    Nie wiem czy zauwazyles,ale forumowicze motocyklisci w tym watku raczej nie deklaruja checi zapieprzania po nocy po ulicy pod twoimi oknami.
    Wiec badz laskaw nie uogolniac i nie wrzucac wszystkich motocyklistow do jednego wora. W zadnym stopniu nie czuje sie odpowiedzialny za to co robi debil w dresiku na sportowym motorze jezdzac w nocy po miescie 200km/h.

    Jak kierowca powiedzmy fiata Punto spowoduje wypadek po pijanemu, to co mam myslec ze kazdy jezdzacy Punto jest nawalony i niebezpieczny?
    Bo stosujesz podobne argumenty.

    Poza tym jeszcze wspominasz " lubie jezdzic szybko..." a potem "niech motocyklisci jezdza z rozsadna predkoscia,to nie trzeba bedzie na nich uwazac"
    No tutaj to jusz mnie rozwaliles.To tobie wolno jezdzic szybko a innym nie?

    Wczoraj jezdzilem motorem po trasie gdanskiej, przedzial predkosci 120-160km/h...i myslisz ze bylem najszybszy, kilka razy przy 150 ktos mi siedzial na ogonie, bo koniecznie chcial sie poscigac.A to kierowca dostawczaka , a to gosciu z rodzina w samochodzie!!!....oczywisciw jestem normalny i zjezdzam wtedy debilowi na prawo i z Bogiem czlowieku,bylebys tylko jak sie rozwalisz nie zabil kogos przy okazji.

    Poza tym wez pod uwage statystyki wypadkow.Wiekszosc wypadkow z udzialem motocyk-samochod powoduje kierowca samochodu...bo ja nie widzialem jak wyjezdzalem z podporzadkowanej, bo nie spojrzalem w lusterko. Takie sa statystyki wypadkow w Polsce,mozesz sobie sprawdzi w necie.

    Motocyklista kiedy powoduje wypadek nie skosi grupy pieszych na przystanku ani raczej nie trafi pieszego z racji tego ze ma waski pojazd( tez mozna sobie sprawdzic statystyki ilu motocyklistow w poprzednim roku potracilo pieszego.

    No i teraz kwestia naklejki. To po prostu prosba :spojrz w lusterko zanim zmienisz pas, bo motocykl trudniej zauwazyc niz szeroki samochod, i tyle.
    Nie musisz sie do niej stosowac jak nie chcesz.
    Ja mam na kasku z tylu naklejke " Wszyscy sie zmiescimy-dziekuje" i wiele osob mnie przepuszcza w korkach jak jade miedzy samochodami, powoli i kulturalnie.


    Ogolnie to zycze wiecej tolerancji bo motocyklisci to tacy sami ludzie jak reszta spoleczenstwa:lekarze,prawnicy,sklepikarze,hydraul icy i fotografowie

    I na koniec jeszcze raz powtorze moja prosbe: NIE WRZUCAJ WSZYSTKICH DO JEDNEGO WORA...

    Pozdrawiam i szerokiej drogi.
    Ostatnio edytowane przez ekonet ; 27-03-2010 o 15:48 Powód: orto! ("sprubojmy")
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  4. #84

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Kolego Seler
    Z tym argumentem z karabinkiem snajperskim to przegiales...zasadniczo zasluguje to na odzywko: pie...dol sie koles, mam cie gdzies.
    Widzisz, mieszkam przy ulicy na której w nocy motory jeżdżą przez odcinek 1km na pełnym ciągu, zwłaszcza w nocy. Wycie jekie się przy tym roznosi obudziloby umarłego, a mieszkam w nowym budownictwie, szczelne okna itd. nie widziałem na tej ulicy motoru jadącego wolniej niz 120km/h. W nocy rzadko który jedzie na dwóch kołach.
    Większość jeździ po dwa-trzy na raz i się ścigają. Mogę zapomnieć o otworzeniu okna, choć przejazd tramwaju przy Waszych maszynkach to szum morza... Uważam że moje wkurwi...enie jest zasadne.



    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Nie wiem czy zauwazyles,ale forumowicze motocyklisci w tym watku raczej nie deklaruja checi zapieprzania po nocy po ulicy pod twoimi oknami.
    Wiec badz laskaw nie uogolniac i nie wrzucac wszystkich motocyklistow do jednego wora.
    Widzisz, problem polega na tym że każdy motocyklista tak mówi. Więc gdzie są ci wariaci ja się pytam? Kulturalnie jadący motor to naprawdę rzadka rzecz.



    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Poza tym jeszcze wspominasz " lubie jezdzic szybko..." a potem "niech motocyklisci jezdza z rozsadna predkoscia,to nie trzeba bedzie na nich uwazac"
    No tutaj to jusz mnie rozwaliles.To tobie wolno jezdzic szybko a innym nie?
    Widzisz i tu jest clue problemu. Ja nie przyklejam sobie naklejki "Lubię zapie...lać. Patrzcie w lusterka!".
    Biorę pełną odpowiedzialność za to jak jadę i jak się właduję w coś/kogoś to będzie to wyłącznie moja wina.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Poza tym wez pod uwage statystyki wypadkow.Wiekszosc wypadkow z udzialem motocyk-samochod powoduje kierowca samochodu...bo ja nie widzialem jak wyjezdzalem z podporzadkowanej, bo nie spojrzalem w lusterko.
    A może:
    "Nie zdążyłem zauważyć" albo
    "Jak zaczęłem wyjeżdżać z podporządkowanej to motor był 300m od skrzyżowania i byłem pewien że zdążę" albo
    "jak zacząłem zmieniać pas to motoru nie było widać w lusterku"
    Przed wykonaniem manewru masz sekundy na ocenę sytuacji, motor jadący 200km/h w dwie sekundy pokonuje 110m! To kto tu powinien bardziej uważać?

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Motocyklista kiedy powoduje wypadek nie skosi grupy pieszych na przystanku ani raczej nie trafi pieszego z racji tego ze ma waski pojazd( tez mozna sobie sprawdzic statystyki ilu motocyklistow w poprzednim roku potracilo pieszego.
    Jak się ma ten argument do patrzenia w lusterka??


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    No i teraz kwestia naklejki. To po prostu prosba :spojrz w lusterko zanim zmienisz pas, bo motocykl trudniej zauwazyc niz szeroki samochod, i tyle.
    Zawsze patrzę bo to normalna procedura, tylko co z tego gdy w pół sekundy potem mam obok siebie jakiegoś wariata? Nie mam szans go zobaczyć.

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ja mam na kasku z tylu naklejke " Wszyscy sie zmiescimy-dziekuje" i wiele osob mnie przepuszcza w korkach jak jade miedzy samochodami, powoli i kulturalnie.
    Nie mam z tym problemu, się zmieścisz to jedź z bogiem.


    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Ogolnie to zycze wiecej tolerancji bo motocyklisci to tacy sami ludzie jak reszta spoleczenstwa:lekarze,prawnicy,sklepikarze,hydraul icy i fotografowie
    A ja życzę zrozumienia dla prostego faktu że kierowca rzadko ma szansę Was w porę zauważyć oraz że Wy i tylko Wy jesteście za siebie odpowiedzialni. Traktujcie siebie jak zwykłych użytkowników dróg a nie super-heroes którym wszystko wolno a inni Was też będą traktować normalnie.

  5. #85

    Domyślnie

    Fajnie wiedzieć, że wśród forumowiczów tyle osób na dwóch kółkach jest.
    Ja niestety motocykla nie posiadam i raczej długo nie będę miala.. Ale jeśli już będzie mnie na coś stać, to prawdopodobnie będę się wahać między Hondami- Africa Twin i Transalp. Tylko trochę kondycji trza będzie nabrać, po Africę swego czasu ciężko było mi utrzymać. Tzn dawałam radę, ale nie było to komfortowe.

  6. #86

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Dorian Zobacz posta
    Jakie jest ograniczenie na tej drodze? Skoro w Jeleniej (mieście) to pewnie albo 50 albo 70. Ile jechał Twój kolega, że nie wyhamował? No chyba, że wjechała w jego bok kiedy on jechał grzecznie obok niej. Ale w takiej sytuacji to i w samochód by uderzyła.
    Tak jak napisałem jechał 50 km/h kobieta uderzyła go z boku, jechał na równi z nią. Myślę że na samochód inaczej by zareagowała a nawet jeżeli by uderzyła w drugie auto to nikt by do łóżka nie był przykręcony.


    Cytat Zamieszczone przez Dorian
    A ilu motocyklistów już porysowało auta bo chcieli się koniecznie wcisnąć? Jakoś nie uśmiecha mi się ustępować drogi motocyklom jak pojazdom uprzywilejowanym. Dodam, że to też niezgodne z przepisami kiedy dwa pojazdy jadą tym samym pasem ruchu. Po prostu jadę normalnie, tak jak zawsze.
    Nie wiem ilu ja nigdy nikomu nic nie porysowałem a zdarzało mi się może nie na motorze ale na rowerze jak trenowałem kolarstwo leżeć kilka razy w rowie bo ktoś wyprzedzał na trzeciego i się nie mieścił albo tir miał gdzieś że jedziesz. Poza tym nie oszukujmy się motor to nie autobus żeby bezpiecznie Cię mógł wyminąć w korku nie musisz zjeżdżać na trawę, krawężnik czy gdziekolwiek indziej żeby się zmieścił, tylko to jest taka polska mentalność- ja stoję to on też może poczekać.
    Ostatnio edytowane przez tharkun ; 26-03-2010 o 17:32
    Nie muszę robić wspaniałych fotografii, chcę robić je świadomie, reszta przyjdzie z czasem.
    Nikon i klamoty

  7. #87

    Domyślnie

    kolego seler. Nie wiem czy zauważyłeś temat tego wątku? tutaj się witamy my motocykliści. Nie szukamy zaczepki i nie mamy ochotę by ktoś nas prowokował tekstami że ty spać nie możesz bo ktoś jeździ pod twoim domem itp. Chcesz się z nami przywitać to przywitaj a nie szukasz awanturki.
    2xD700, 2xSB910, Z 16 2.8, S20 1.8, T28-75 2.8,N 35 1.8, N50 1.4, 85 1.8, S 150 2.8
    NAKMUAY BLOG

  8. #88

    Domyślnie

    Proponuję aby Admin (nomen omen również motocyklista) lekko ten wątek posprzątał, pozostawiając jedynie posty zgodne z tematem.
    X-T10, XF35, XF18-55, MK320

  9. #89

    Domyślnie

    Od dzisiaj poszukuję dla siebie pierwszego motocykla, a dokładnie Yamahy xj 600
    Elliot Erwitt - mój MISTRZ !!!
    Usunięto komercyjną stopkę - regulamin forum!

  10. #90

    Domyślnie

    Ja zacząłem przygodę z jednośladami od motoroweru Simson z 1958 w wieku 13 lat, później były trzy różne modele WSKi, Jawa 350 i długo nic. Trzy lata temu dorwałem starą, bardzo zaniedbaną SHL M11 i postanowiłem ją odrestaurować – w zeszłym sezonie już nią wyjechałem. Przy okazji zrobiłem na mojej SHLce kilka zdjęć zaprzyjaźnionej parze młodej http://ediface.web-album.org/album/7179,shl

Strona 9 z 1522 PierwszyPierwszy ... 789101119591095091009 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •