Close

Strona 767 z 1522 PierwszyPierwszy ... 2676677177577657667677687697778178671267 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 7 661 do 7 670 z 15215
  1. #7661

    Domyślnie

    Gry a film to co innego, wiec nie ma sensu tego przyrownywac.
    Mowilem ci sokol sprobuj tak na probe nagrac w 4K 30 i 60 klatek i pusc to z tym bitrate 80 do obrobki. I sobie porownaj.

    A co do tego przeciskania bokserem w korkach. t oprzeciez kierownica jest chyba szersza niz rozstaw cylindrow. To jak kiera z lusterkami przejdzie to reszta tez musi.
    Zreszta jest to kwestia "zaciecia" jezdzca. Ja nie przeciskam sie zawsze a jesli to powoli, jak dasz kierowcom samochodow czas na reakcje to czasami nawet ustepuja i sie troche przesuwaja. I nie chce stresowac samochodziarzy, ze im lusterko przestawie.
    Ale kiedys bylem swiadkiem jak gosciu na bokserze Hondy FC6 przeciskal sie w korku (ten cruiser z silnikiem Gold Winga) i niejako prowadzil grupke kilku motocyklistow na "szczuplejszych" maszynach.
    Ja bym sie troche obawial przeciskac miedzy blisko siebie stojacym aytobusem a tirem, ale on nie.
    Widzialem jak motocyklisci z tej grupki za nim sie ogladaja na siebie z mina 'Ty,ku..a Heniek to czasami przegina"

    A wogole Robin co ty panikujesz, jak w Bialym ulice jak w Warszawie a czasem lepsze a ruch kilka razy mniejszy.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  2. #7662

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    Wam też się tak wydaje? Motocyklista fotograf czy tam jakiś kamerzysta... Napisał mi w komentarzu na fb, że 60 klatek to się używa do slowmotion i że obraz w 4K 60 klatek to taki nienaturalny obraz i że jemu to się źle ogląda.
    A jakie są wasze odczucia?
    Nagrywam w 60 klatkach motovlogi w ogóle wszystko co się da, chyba że ciemno to zmieniam na 30 klatek albo 25...:/
    Ale nawet wesele swoje czy wakacje w Hiszpanii nagrywalem w 60 klatkach... Myślicie że to za dużo? Ja uważam że to standard. A jak Wy uważacie?
    TV, kino, stare gry maja czy miały często 25-30 klatek... No ale mamy 2018 r a nie 1998 technika poszła do przodu i warto korzystać chyba z 60 klatek, tym bardziej że ja wogole nie mam żadnego dyskomfortu oglądając w 60 klatkach... Może jestem dziwny?
    No w 60 klatkach faktycznie mz gorzej to wygląda, zbyt sterylnie, ja tam wolę jak jest 25.

    Nie bardzo rozumiem sens nagrywania w 4k, zwłaszcza w połączeniu z 60 klatkami. Może źle rozumuję, ale jeśli bitrate się nie zmienia, ale wzrasta rozdzielczość i ilość klatek na sekundę to jakość cierpi przez kompresję, sam pisałeś kilka stron wcześniej, że pliki z nowego GoPro wychodzą Ci zaskakująco małe.

    W filmowanie nie bawię się w ogóle, ale miałem zhackowanego Panasonica GH2 i tam zmiana polegała właśnie na zwiększeniu bitrate'u

    Zassałem ostatni z filmików i waży jakieś 130MB, niby nie tak mało, ale kompresja masakryczna, asfalt w czasie jazdy to skupisko wielkich bloków pikseli, na postoju widać wszystko ok.


    Postój:

    static.JPG

    Jazda:

    moving.JPG
    FujiLove again and again...

  3. #7663

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez motoko Zobacz posta
    No w 60 klatkach faktycznie mz gorzej to wygląda, zbyt sterylnie, ja tam wolę jak jest 25.

    Nie bardzo rozumiem sens nagrywania w 4k, zwłaszcza w połączeniu z 60 klatkami. Może źle rozumuję, ale jeśli bitrate się nie zmienia, ale wzrasta rozdzielczość i ilość klatek na sekundę to jakość cierpi przez kompresję, sam pisałeś kilka stron wcześniej, że pliki z nowego GoPro wychodzą Ci zaskakująco małe.

    W filmowanie nie bawię się w ogóle, ale miałem zhackowanego Panasonica GH2 i tam zmiana polegała właśnie na zwiększeniu bitrate'u

    Zassałem ostatni z filmików i waży jakieś 130MB, niby nie tak mało, ale kompresja masakryczna, asfalt w czasie jazdy to skupisko wielkich bloków pikseli, na postoju widać wszystko ok.
    Bitrate też się zmieniał... różne były opcje:
    16 w FHD
    przedział 50-70 w 4K
    80 w 4K

    Pliki z GoPro... nie pisałem że wychodzą zaskakująco mało. Kodek h.265 ma powodować, że filmiki z dużą rozdzielczością i dużą liczbą FPS mają ten kodek by zaoszczędzić miejsce... ale plik prosto z karty pamięci, szczególnie w 4K zajmują dużo miejsca... 3,72 GB - 6 min 49 sek

    Skąd pobrałeś plik 130 mb? Bo takiego nie udostępniałem.
    Udostępniałem plik prosto z kamerki w 4K który ważył 435 MB - 45 sek (dropbox).


    Właśnie wrzucam na YT plik 4K 60 klatek, eksportowany w h.265 w max bitrate 60.
    Eksportował się godzinę, ujdzie he pewnie w H.264 byłoby szybciej... Nie wiem czy będzie widać różnicę w porównaniu do wczorajszego filmiku z bitrate 80... on był chyba w H.264.

    Wyeksportuje zaraz dzisiejszy filmik do FullHD (z 4K do FullHD), klatki też 60. Nie wiem tylko jaki bitrate ustawić. Wrzucę na YT FHD i zobaczę...może obraz będzie przyjemniejszy...
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 07-11-2018 o 23:03
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  4. #7664

    Domyślnie

    dodałem nowy filmik w 4K 60 klatek, eksportowany w h.265 w max dostępny bitrate 60.



    Pewnie jutro się będzie dostępna opcja 4K...
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  5. #7665

    Domyślnie

    Kiepsko jest. Nie masakrycznie, ale kiepsko.
    Najlepsze co wrzuciles to ten z bitrate 80 z poczatku tamtego posta, zaraz ci go tu przekleje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    z tym YT to chyba nic się nie da zrobić... w sensie z lepszą jakością obrazka...
    Nagrałem film w 4K 60 klatek (h.265) ... na komputerze obraz z surówki żyleta... lekkie kolorowanko i eksport kolejno do:

    4K 60 klatek - stały bitrate 80 bitrate:
    https://www.youtube.com/watch?v=WkAv53_YuZg

    4K 60 klatek - bitrate 53 - 68.
    https://www.youtube.com/watch?v=URYS...ature=youtu.be
    Pierwszy link najlepszy, ten drugi minmalnie gorszy, ten co teraz wstawiles top rzy nich kaszanka.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #7666

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Kiepsko jest. Nie masakrycznie, ale kiepsko.
    Najlepsze co wrzuciles to ten z bitrate 80 z poczatku tamtego posta, zaraz ci go tu przekleje.

    - - - - kolejny post - - - - - -



    Pierwszy link najlepszy, ten drugi minmalnie gorszy, ten co teraz wstawiles top rzy nich kaszanka.
    poczekaj na opcję 4K Widać że YT nawet tak przygotowane filmy (4K bitrate 60, H.265) mocno przetwarza jeśli chodzi o FullHD.

    zabawa polega na tym, by nagrać kamerką filmik w FullHD i tak przygotować plik, żeby YT nic nie zmieniał, nic nie konwertował i żeby filmik na YT właśnie w tym FHD wyglądał maksymalnie najlepiej
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

  7. #7667

    Domyślnie

    Ale mam na mysli ze wszystkie z tych 3 filmikow (2 co zalinkowalem i ten o ktorym pisze) ogladam w FHD.
    I ocena jest tak jak ci napisalem niestety.
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  8. #7668

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Płyn ten sam, obwód oddzielny. Skoro suche sprzęgło, to i skrzynia osobno smarowana. I zdecydowanie innym olejem.
    Ale w takiej ST1100 też były hamulce, sprzęgło, silnik, przekładnia. W BMW dochodzi tylko skrzynia.
    Ile płacisz u siebie w Nadarzynie albo gdzieś tam gdzie robisz za wymianę płynu w ukladzie hamulcowym, bo zaufany mechanik chce 500 a firmowe ASO BMW podobno 1200 zł, czyli jak za pojemność silnika R1200R
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #7669

    Domyślnie

    Robin zaluje ze ci to powiedzialem, po co ci to mowilem. Teraz bedziesz przezywal i jeszcze spac w nocy niew bedziesz mogl.

    Bedziemy robic tak:
    Przyjezdzam do ciebie swoim moto, ty mi dajesz swoja BMW, ja jade do swojego mechanika i ci to ogarnia i za dzien dwa do ciebie wracam z twoim moto.
    I nic za to nie chce, no moze na paczke fajek i jednego browara rzucisz 2 dyszki.

    Tylko od razu zastrzegam, ze zabieram kluczyki od swojego moto zebys na nim nie jezdzil. Bo ustalilismy juz ze jestem chytrusem pod tym wzgledem i nikt nie jezdzi moim moto (tylko ja i mechanik).

    P.S Kolego @Kojocisko czy moglbys w miare szybko odpowiedziec koledze @robin102 na nurtujace go rozterki, bo mnie wykonczy psychicznie.
    Tlumacze mu, przekonuje, chce dla niego dobrze...ale jak grochem o sciane
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 08-11-2018 o 00:14
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #7670

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta
    Tylko od razu zastrzegam, ze zabieram kluczyki od swojego moto zebys na nim nie jezdzil. Bo ustalilismy juz ze jestem chytrusem pod tym wzgledem i nikt nie jezdzi moim moto (tylko ja i mechanik).
    a kto chciał Pomarańczą jeździć w Białymstoku, przypomnij mi chytrusku...
    innych jeździć to tak, ale swojego nie da :P
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700 + YN685

Strona 767 z 1522 PierwszyPierwszy ... 2676677177577657667677687697778178671267 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •