Close

Strona 569 z 1522 PierwszyPierwszy ... 694695195595675685695705715796196691069 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 5 681 do 5 690 z 15220
  1. #5681

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Boryszuk Zobacz posta
    Uwazaj bo ja kompletnie zepsujesz. Zupelnie jak ja. Niby nie ma nic przeciwko a kiedy chce pojechac sam to widze wurzut w oczach.
    No z moją to jest już zupełnie przerąbane ani nigdzie jechać samemu, a i coraz śmielej chce jeździć sama - dobrze że póki co ma kontuzję to przynajmniej to drugie odpada .
    Także jak już raz spróbowała to mogiła .....
    Pozdrawiam
    Marcin

  2. #5682
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    No to się ładnie załadowałem. :/

    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  3. #5683

    Domyślnie

    Pomarańcza dostała nowy:
    olej - Motul 7100 10W40
    filtr - Oryginalny Yamahy (sklep internetowy) może podróba? ale ma znaczek YAMAHY
    płyn chłodniczy - Motul MotoCool Expert - weszło 2 litry. 1 litr mi został.
    nowy płyn hamulcowy tył - przód robiłem w sierpniu 2017 czyli klocki i płyn hamulcowy.
    linka sprzęgła nasmarowana - najpierw stwierdził że klamka sprzęgło chodzi normalnie. Mówił żebym sprawdził jak chodzi sprzęgło w jego Harleyu tam to dramat ciężko a później stwierdził że linka wymaga nasmarowania...
    nowe klamki

    Zmniejszył też obroty silnika o jakieś 200-300. Teraz na biegu neutralnym obroty wynoszą 1 100-1 200, a było 1 340-1 380-1 420, na rozgrzanym silniku. Sprawdzę jakie są obroty po starcie zimnego silnika. Było około 1 900 obrotów, by po 2-3min spaść do tych 1 380 obrotów.

    Serwis-Moto_Klamki.jpg
    Ostatnio edytowane przez sokolnik ; 10-04-2018 o 21:31
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  4. #5684

    Domyślnie

    Ja mam u siebie na gaznikach (chyba wszyscy na gaznikach tak maja) takie wystajace, wygodne, plastikowe pokretlo zeby mozna bylo sobie skorygowac "wolne" obroty. Moge je teoretycznie stojac na swiatlach sobie zmieniac. W VF1100 z 84r. tez bylo.
    Mam na 1100 bo tak zaleca instrukcja; 1100 +/-50. Obroty na biegu jalowym zawsze sie sprawdza i ustala na biegu jalowym po porzadnym rozgrzaniu silnika, najlepiej po krotkiej przejazdzce pare kilometrow.

    A ty nie masz takiego pokretla przy wtrysku, do regulacji wolnych obrotow? Moze inaczej, to motocykle z wtryskiem nie maja takiego pokretla?

    P.S Klameczki ladnie sie prezentuja, pasuja kolorystycznie do baku
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 10-04-2018 o 22:22
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  5. #5685

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    A ty nie masz takiego pokretla przy wtrysku, do regulacji wolnych obrotow? Moze inaczej, to motocykle z wtryskiem nie maja takiego pokretla?
    Niektóre mają, ale jak u mnie w Suzi pokrętło dostępne dopiero po podniesieniu baku paliwa do góry. wolne obroty np. w moim to przedział 1350-1450. Po uruchomieniu prawie 2000 obr/ min po czym w jakieś 30-50 sekund zależnie od temp zewnętrznej spadają do 1500.
    Za niskie wolne obroty utrudniają parkingowe manewry. Moto może zgasnąć przy nawrotce z mocno skręconą kierą i złożyć się do gleby. Podobnie jak się jedzie na 1 biegu to aby sprzęgła nie ślizgać u mnie Suzuki jedzie na wolnych obrotach bez zadyszki z lekkim kierowcą jak ja. Zaleta rzędówki.
    ps.
    dziś i wczoraj polatane kilkadziesiąt km, też na nowym oleju, świeżym wiosennym powietrzu w oponach, oraz paliwo w baku V-Power RACING. Suza idzie jak zła diablica

    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 10-04-2018 o 23:17
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #5686

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez krzysztofz24 Zobacz posta

    A ty nie masz takiego pokretla przy wtrysku, do regulacji wolnych obrotow? Moze inaczej, to motocykle z wtryskiem nie maja takiego pokretla?

    P.S Klameczki ladnie sie prezentuja, pasuja kolorystycznie do baku
    Się dowiedziałem, że mam i tym pokrętełkiem obroty zostały wyregulowane

    Klameczki pasują bo mam dobry gust

    Gość ma mi zrobić wycenę synchronizacji, luzów i rozrządu, może też sprzęgła. Już wiem że to będzie min 1 000 pln
    Mówię do niego, że za bardzo nie chciałbym robić sprzęgła jak nie trzeba, bo nowy olej właśnie wlany został... a on do mnie, że można go zlać i wlać ponownie... co myślicie o takim zlewaniu oleju i wlewaniu ?
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  7. #5687

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta
    .. a on do mnie, że można go zlać i wlać ponownie... co myślicie o takim zlewaniu oleju i wlewaniu ?
    Można jak najbardziej pod warunkiem, że zachowamy czystość, czyli zlewamy do bardzo czystego naczynia, a nie do byle jakiejś bańki po jakimś oleju z kurzem w środku i jakimś innym syfem. Proste rozwiązanie i bez stresu dla Ciebie to daj gościowi nowy kanisterek plastikowy i niech w niego zleje, lub oryginalną bańkę jeśli jeszcze została tylko i tak najpierw musi spuścić w jakąś miskę czystą, bo banki tam się nie podstawi. Może na jakimś specjalnym podnośniku ? Miska w gospodarstwie domowym 8,90zł kupowałem do wymian oleju w Suzi
    ps.
    Zainteresuj się w instrukcji tymi wolnymi obrotami w swoim modelu, bo 1100 obr /min to moim zdaniem za wolne. Te wysilone silniki nie lubią szarpania wałem na niskich obrotach. Lepiej jak ma ciut wyżej niż ciut niżej. To silnik dobrze znoszące wysokie obroty a nie niskie. Moim zdaniem dał bym tam 1300-1350 najmniej. To nie Harley niskoobrotowy, albo inna litrowa maszyna jak Krzyśka lokomotywa
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 11-04-2018 o 00:08
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #5688

    Domyślnie

    Ja bym sie sklanial do wysokoobrotowej 600-tki na 1300 obr/min.
    Ale najlepiej zajrzec w instrukcje, lu wpisac w wujka google.

    P.S
    Ha! Wlasnie spytalem wujka google i FZ6 ma miec wolne obroty w przedziale 1250-1350. Czyli moje zaproponowane 1300 to ideal.
    Sokol jak juz wiesz gdzie pokretlo, to mozesz lekko sobie skorygowac jakbys chcial.
    Albo powiesz w serwisie jak bys robil ta synchronizacje przepustnic, ze poprosisz takie obroty.

    I po raz p 100-ny ci napisze. Przestan sie martwic tym rozrzadem-jest ok po tym przebiegu
    Sprzeglo prawdopodobnie tez. Klamka chodzi lekko, bez zaciec , nie ma halasu od strony sprzegla, jak odkrecisz mocno ma wyzszych obrotach i sprzeglo sie nie slizga to wszystko gra.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 11-04-2018 o 01:02
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  9. #5689

    Domyślnie

    Za wczorajsze przyjemnośco przyszło mi zapłacić 190 zł.
    Te ASO w Gdańsku to jakaś masakra, nikt nie odbiera. Serwis nie odbiera. Może mają kosmos tam przedsezonowy.
    Wiem które to pokrętło także sobie mogę wyrefulowac teraz sam. Pod bakiem z lewej strony
    Jestem zadowolony. Muszę tylko lusterko ustawić bo po lewej widzę niebo
    Z6 II + FTZ II | S 24 1.4 ART | Z 35 1.8 S | N 85 1.8 G | SB700

  10. #5690

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez sokolnik Zobacz posta

    Gość ma mi zrobić wycenę synchronizacji, luzów i rozrządu, może też sprzęgła. Już wiem że to będzie min 1 000 pln
    Mówię do niego, że za bardzo nie chciałbym robić sprzęgła jak nie trzeba, bo nowy olej właśnie wlany został... a on do mnie, że można go zlać i wlać ponownie... co myślicie o takim zlewaniu oleju i wlewaniu ?
    A po co "robić" to sprzęgło? Co jest nie tak?
    Co do wolnych to 1300 - oczywista oczywistość - po co katować silnik zbyt małymi.
    @krzysztofz24 - w nowszych wtryskach nie ma możliwości regulacji obrotów - chyba że podepniesz pod kompa ale to też praktycznie na zasadzie fiksowania fabrycznego i najwyżej korekty.
    Pozdrawiam
    Marcin

Strona 569 z 1522 PierwszyPierwszy ... 694695195595675685695705715796196691069 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •