Close

Strona 1453 z 1522 PierwszyPierwszy ... 4539531353140314431451145214531454145514631503 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 14 521 do 14 530 z 15220
  1. #14521

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    ..Robin by wymagał reanimacji na SOR .
    Sprowokowany do pojedynku no muszę podnieść rękawicę, więc wstawiam 2 foty pięknego angielskiego motocykla dosłownie na godzinę przed myciem zrobione, bo zakurzony był jak diabeł jakiś.
    Aaaaaaa i jeździ znacznie lepiej po asfalcie niż GS po terenie ...... to się w głowie nie mieści jak ten Speed jeździ na asfaltach, wciąga nosem konkurencję



    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 30-07-2023 o 17:05
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  2. #14522

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    Pęknięta szyba enduro (krótka). Póki co tyle zauważyłem. I nieco obolały bark, ale już się rozruszał.
    Swoją drogą GS ma już blizny - na lusterkach, handgardach, gmolach, otarła się farba na wale.... Tu i tam ryski. Robin by wymagał reanimacji na SOR .
    Lusterka to jest norma, zawsze jakas ryska czy obtarcie na rancie musi byc. Gmole po to sa zeby chronily. Jak juz beda zjechane to sie zdemontuje i da do polakierowania proszkowego i wsio.

    Ogolnie to zgodze sie z tym w pelni

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    bo wojownik ma mieć blizny , nie słuchaj Robina

    Troche z innej beczki, ale w klimacie przygody i podrozy

    Ostatnio jezdzilem, stanalem na stacji w Płońsku (kolo 80km od wawy trasa gdanska)
    Podjechalo dwoch starszych panow takim busikiem/vanme Toyoty starym. Panowie po 60 lekko z 2 nastolatkami (wnuczki?)i staneli obok mojego moto.
    Akurat palilem na rogu budynku w pewnym oddaleniu...ogladaja moje moto, jak podejde to bedzie sztuczna gadka
    Ale w sumie, co mi szkodzi.

    Podchodze, gadka jaka to pojemnosc, jaka moc, ze kiedys jezdzil a jego znajomy to cala Rosje kiedys przejechal na mootcyklu. I tak wyszlo ze jada z Koszalina, szukaj noclegu najlepiej nad jeziorem. No to ich pokierowalem nad spoko jezioro 40km dalej.
    I tak od slowa do slowa wyszlo ze jada z Koszalina, przejechali wzdluz wybrzeza, odbili na wawe i dalej na Bieszczady, potem pludniem Polski (zachecilem ich do petli naokolo Tatr co kiedys na moto robilem) i wzdluz nimieckiej granicy do domu.
    No niezla wycieczka. A ten gosciu mi nawija dalej ze kidys to byly wizy do Europy zachodniej, ze byl na Wegrzech, ze zrobili petle naokolo baltyku (Litwa lotwa Finlandia, Szwecja).

    Slucham tego, patrze na tego busa w wieku kolo 20 lat przynajmniej, z przodu blotnik wgnieciony, mlotkiem prostowany, progi rdza bierze...i tak pytam; nie chcial bym urazic, ale tym busem? Tak nie wyglada super sprawnie, tylko jakby byl sterany zyciem troche.
    -silnik chodzi jak zegarek mowi jeden (pozniej w rozmowie wyszl oze wymieniony byl po milionie kilometrow (!) na inny. Drugi gosciu mi mowi ze go przed wyjazdem 2 tygodnei od spodu spawal i blachy wstawialtaki byl pordzewialy.

    Co tu sie odjaniepawla mysle

    A gosciu wyciaga komorke i pokazuje mi trase do Maroka i zdjecia, ktora rok temu zrobil tym busem, 10 tys km. Polska, niemcy, Franca, Hiszpania i calkiem gleboko sie wbili w Afryke polnocna

    I jaki moral z tej rozmowy?
    Naprawde wystarczy tylko chciec, wsiasc i jechac.
    Jesli dwaj panowie w wiekwu 60+ z wnuczkami moga spawanym busem z zylionem kilometrow jechac do Afryki, to wszystko jest mozliwe. Tylko chciec i zaczac to realizowac. I pieniadze tez sa drugorzedna rzecza w tym, bo nie wygladali majetnie. Ani ich bus

    Fajnie pogadac z obcymi ludzmi spotkanymi w trasie. Czasem trafija sie takie perelki.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 30-07-2023 o 23:59
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  3. #14523
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    A ja nie jeżdżę. Codziennie leje - ale to akurat dobrze, bo czekam na przewody paliwowe. Moje z gumowych przekształciły się w plastikowe i jeden z nich pękł jak ściągałem bak żeby poprowadzić instalację do dodatkowego oświetlenia. Niestety czas oczekiwania 2 tygodnie. :/


    Pan z japońskiego oddziału Suzuki napisał mi, że z przewodami gumowymi w Europie jest coraz większy problem ze względu na dodawane do paliwa biokomponenty.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  4. #14524

    Domyślnie

    przewód z metra, dorobić przelotki i cieszyć się jazdą
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #14525

    Domyślnie

    Oryginalny przewód ma dwie różne końcówki, znaczy różne średnice.
    Bo ta przy gaźnikach to ta chudsza a ta przy kraniku to ta grubsza.

    Pamiętam jak w Kawasaki stary jakaś dziurkę miał. I jak zobaczyłem cen oryginału, 170zl chyba,to pomyślałem no nie, tyle hajsu za 35cm przewodu gumowego grubościennego, ale zwykłego przewodu. To już przegięcie.

    Poszedł zwykły, porządny za kilkanaście razy niższą cenę za metr i służył latami.

    Ale był pewien minus. Średnica dobrana tak żeby przy gaźniku na rurkę wchodził akurat.
    Ale na kranik to już ciężko wchodził, choć dało radę sposobem.

    Trzymał fest na kraniku.. Za każdym razem jak zdejmowałem bak. Absolutnie za każdym, choćbym nie wiem jak był ostrożny.
    To było: ciągnę, ciagne i nagle puszczał i łapa do dolu się kaleczyła o silnik

    W końcu rozkminilem temat, że go delikatnie kombinerkami przez kawałek dętki, coby nie pokaleczyć, luzuje i 2 mm w dół.
    I podważam delikatnie śrubokrętem aż zejdzie.
    Ale to dopiero po kilku latach obczailem-).
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 31-07-2023 o 22:03
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  6. #14526

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Kojocisko Zobacz posta
    @robin102 - nie chcesz umyć na błysk motocykla?

    Załącznik 74476

    Gelande-Strasse używany zgodnie z przeznaczeniem.
    Na pierwszy rzut oka wygląda jak spalony Dopiero jak przeczytałem post, chwyciłem, że to tylko brud
    CF

  7. #14527
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bogdi64 Zobacz posta
    przewód z metra, dorobić przelotki i cieszyć się jazdą
    Chciałem, ale motocykl wtedy:





    Ponieważ w wersji "F" wężyki są poprowadzone kolankami. Wąż z metra musiałby iść koło kolektorów wydechowych żeby się nie załamywał. Bo oryginalnie wygląda to tak:

    wężyki.jpg
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  8. #14528

    Domyślnie

    A ja Ciebie Rafał bardzo rozumiem, że ma być ori i tylko ori. To jest poliwko, benzyna, tu żartów nima.
    Swoją drogą pamiętam jak któryś tu najlepszy podwarszawski mechanik potarmosił gwint spustu oleju i choć było pierdylion sposobów aby to naprawić za koszt flaszki to chyba nowa ori miska wleciała do chyba Kawasaki zielonego .... za 800 czy 1800 zł chyba, a tu na wężyk namawiają dusić kota .... tylko ori części.
    Z półśrodków najczęściej są ćwierć efekty


    Cytat Zamieszczone przez Rafał_Sz Zobacz posta
    A ja nie jeżdżę. Codziennie leje - ale to akurat dobrze, bo czekam na przewody paliwowe. Moje z gumowych przekształciły się w plastikowe i jeden z nich pękł jak ściągałem bak żeby poprowadzić instalację do dodatkowego oświetlenia. Niestety czas oczekiwania 2 tygodnie. :/


    Pan z japońskiego oddziału Suzuki napisał mi, że z przewodami gumowymi w Europie jest coraz większy problem ze względu na dodawane do paliwa biokomponenty.
    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 01-08-2023 o 12:58
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  9. #14529

    Domyślnie

    Wywołany do tablicy, odpowiadam.

    Nie potarmosil gwintu, tylko na niego trafiło.
    Nie jego wina że ktoś kiedyś do...jak na chama i stopniowo się osłabiał gwint co każda wymianę oleju, bo już był nadwyrężony.

    Proponoal mi zespawanie otworu w misce olejowej, nawiercenie i nagwintowane.
    Normalnie 200zl, jak dla mnie 150zl. U to robi i zewnętrznego fachowca, ale za niego ręczy.

    Ale nie posłuchałem go, bo złapałem fazę, że tak się odszczypie jakiś morderczy odłamek i go smok zassie i silnik zatrze.
    I wleciała nowa miska olejowa. 800zl z groszami.


    A moral tej historii napisało życie, bo za jakieś pół roku zatrudniłem się w sklepie motocyklowym (ubrania,akcesoria, części) zorientowanym na Motocross. Gdzie zawodnicy licencjonowani nawet zamawiali regularnie tony części.
    I ten sklep miał pewna usługę. Regenerację cylindrów uszkodzonych pokrytych nikasilem

    W wyczynowych sprzętach jezdzonych wyczynowo, to zdarzaly się nie tylko zatarcia powłoki z nikasilu, ale rysy na aluminiowej warstwie, bardzo głębokie, wykraczające poza możliwości szlifu i tłoka nadwymiawrowego.
    A nawet pęknięcia cylindra!!!
    I taki cylinder leciał do specjalistycznej firmy w Anglii, gdzie SPAWALI aluminiowa gładź cylindra i pokrywali nikasilem.
    Na tamtą chwilę, parę lat temu, regenerację z pokrywaniem ponownym nikasilem robily tylko 3 firmy na świecie.
    1 w Stanach i 2 w Europie. Chodzi o pokrywanie ponowne nikasilem.

    No ale jeśli taki obciążony element jak gładź cylindra może być spawany. To myślę, że dziura na śrubę spustowa w misce to przy tym mały pikuś.

    A wężyk w Kawasaki oryginalny, poza tym że miał dwie różne końcówki to był taki wiotki zaskroniec w porównaniu z duwwrstwowym wężem w oplocie, który kupiłem z metra. Ten z metra był naprawdę porządniejszy. No tylko minus był tego zdejmowania z kranika jak się chciało bak zdjac.
    Ostatnio edytowane przez krzysztofz24 ; 01-08-2023 o 13:26
    Fuji S5Pro / D90 / F801 / F601 / Reflecta / N16-85VR / N50f1.4G / T70-300 / S24-70HF / H50f2 / Benro A-198n6 / Triopo B3 / CPL / Cokin / Hitech.
    Pozdrawiam, Krzysiek.

  10. #14530

    Domyślnie

    .... i dlatego, albo dla temu zakładać klapki oraz specjalne kalesony warsztatowe dopasowane kolorem do motocykla i robić samemu. Wymieniać oleje, filtry, świece, płyny eksploatacyjne, klocki hamulcowe samemu, po prostu samemu. Nikt nic nie zerwie, nikt nic nie urwie. Ogromna rzesza motocyklowych mechanikerów kultury technicznej ma za mało aby obsługiwać współczesny rolniczy pług pięcio-skibowy. Robią ogrom szkód estetycznych i technicznych, a potem trzeba sobie filozofie o motocyklowych bliznach bohaterskich dosztukowywać. Jest jeszcze jedna rzecz nawet jakby chcieli to toną w bałganiarskich swoich warsztatach z racji sezonowości eksploatacji motocykli w Polsce. Robią wszystko na szybko, a kultura techniczna nie lubi się z pośpiechem ..... Dlatego warto robić wszystko na co starcza nam narzędzi samemu.
    .
    Na marginesie. Dzikich węży i kabli przy wymianie świec i płynów starczyłoby na 3 japońskie motocykle, a nie na 3 cylindry, dobrze, że tylko 3 gary bo by tego szpeju więcej się nie zmieściło pod airboxem









    Ostatnio edytowane przez robin102 ; 01-08-2023 o 20:32
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

Strona 1453 z 1522 PierwszyPierwszy ... 4539531353140314431451145214531454145514631503 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •