Close

Strona 102 z 1521 PierwszyPierwszy ... 252921001011021031041121522026021102 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 011 do 1 020 z 15201
  1. #1011

    Domyślnie

    Dla rozluźnienia:
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  2. #1012

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Kto potrafi ładnie i składnie określić czym się robi chopper od cruisera i bobbera?
    Nazwą.
    Co wygrałem?

    Edyta jeszcze chce się wypowiedzieć.
    Ten cały podział i związane z nim nazewnictwo, to jednak nieco sztuczny, w dużej mierze marketingowy, twór. Drzewiej to był zwykły motór i jego wersje dostosowywane do konkretnego typu jazdy (uterenowione, obudowane). Efekt tego jest m.in. taki, że mamy milionpińcet różniastych sprzętów, tylko trudno znaleźć zwykły, uniwersalny motocykl
    Starzeje się?
    Ostatnio edytowane przez !AGresT ; 26-04-2013 o 10:52
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  3. #1013

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez shaolin Zobacz posta
    z Borsukiem jak mnie kiedys polubi...
    Zapomnij

    Miałem jechać w tym roku ale zostawiłem organizację wyjazdu komuś innemu i się wszystko rozlazło. Za rok pojadę choćby miało się walić i palić.
    Pursue happiness with diligence

  4. #1014

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Tom01 Zobacz posta
    Poematy.... bezmoturowy złośliwiec....
    Kto potrafi ładnie i składnie określić czym się robi chopper od cruisera i bobbera? W Wiki jest napisane źle, nie widzę problemu aby przeedytować. Tylko co tam jest źle? Bo wg moich informacji jest ok.
    postaram się odpisać, choć na pewno będą inne propozycje, nie jest to przedruk z wiki, ale moje "drążenie" tematu, więc ......
    Taj ka podaje WIKI, ruch ten powstał po zakończeniu wojny, żołnierze amerykańscy mogli w formie zaległego żołdu wziąć motocykl, czyli HD WL w wersji wojskowej, i tak on wyglądał
    http://i33.photobucket.com/albums/d9...D-WLA-42-1.jpg

    dodatkowo po tułaczkach wojennym mogli również się "ubrać", chętnie były brane kurtki lotników, wracając do domów nie zostali bohaterami, nie mogąc znaleźć miejsca w społeczeństwie zaczęli się łączyć w grupy, odcinając się od społeczeństwa, ciąć przy okazji, aby pokazać swoje niezadowolenie i odmienność, kawałki motocykla
    http://www.flathead-bobbers.com/flat...er_468x322.jpg

    jak również odkupione mundury (charakterystyczne koszulki i kurtki z obciętymi rękawami) - czyli w wielkim skrócie, odcięcie od społeczeństwa ( z angielskiego chop, czyli ciąć), oni nie stworzyli choppera, oni stworzyli subkulturę, gdzie ich motocykle w skrócie opisując nazwano chopperami, a kierowców chopperowcami.
    Później powstał film EASY RIDER, motocykl grający w filmie był wymysłem rekwizytora i za bardzo nie nadawał się do jazdy, choć by z braku przedniego hamulca (motocykliści zrozumieją), trzeba "zajrzeć" w scenariusz, czyli bogaty facet, chce poczuć wolność nawiązujący do grup renegatów motocyklowych, na czymś bardzo wyjątkowym, dodając na czymś na co wielu ludzi po prostu nie było stać.
    I tu się zaczyna problem, czyli "goły" zrobiony w bardzo ekonomicznej wersji motocykl, kontra bardzo drogi luksusowy (w wyglądzie i wykończeniu) motocykl i problem w nazewnictwie, bo skoro ludzie którzy negowali system i najprostszą metodą indywidualizowali wygląd, poprzez odcinanie i potocznie zostali nazwani chopperowcami, kontra indywidualnie robiony bez liczenia się z kosztami motocyklem, na który było stać tylko ludzi, którzy zarobili dzięki temu systemowi, więc znów odcięcie się i nazwanie swoich motocykli boberami, pozostawiając nazwę chopper dla luksusu.
    Różnice konstrukcyjne, czyli bierzemy HARLEYA WL (taka WSK tamtych czasów i jak to mówki mój kolega, że każdy kraj ma taką własną WSK-ę na jaką kraj zasługuje), odcinamy niepotrzebne elementy, kupujemy wojskowe ciuch, z których też odcinamy zbędne rękawy ( w naszym KLIMACIE ?) i zostajemy chopperowcami jeżdżącymi na boberze, możemy wziąć tą samą WL, zaprowadzić do wyspecjalizowanego warsztaty, gdzie nam założą przednie koło krosowe, przerobią półki, wydłużą lagi, kroplowy zbiornik i błotnik typu "kacza dupa", jeździmy wtedy pięknym chopperem, który jest dość kłopotliwym technicznie w prowadzeniu motocyklem, lub znów bierzemy tą samą WL, zakładamy większe błotniki, dużo sakw, szybę i zostajemy kurierem pomiędzy stanowym w USA, czyli stworzyliśmy cruisera (można się rozejrzeć za WL wersję pocztową, która to wszystko już ma.
    Jak to ma się do "dnia dzisiejszego" ?

    Chopper - czyli jak się stać jego właścicielem ?
    możemy iść do salonu i kupić "indywidualny" styl, czyli Honda xt 1300, można też wiele godzi spędzić we własnym garaży tworząc niepowtarzalne dzieło, lub zlecić wyspecjalizowanej firmie coś wyjątkowego (za każdym razem cena przyzwoitego samochodu) warunek podstawowy ! - ma być "fałka", duże przednie koło, i bycze rogi (rodzaj kierownicy)
    Bober - czyli robimy
    no cóż, tłuczemy "świnkę", wybieramy wszystkie drobniaki, opróżniamy książeczkę SKO i lecimy na bazar (lub złomowisko) kupić motocykl, założenie podstawowe, mam mieć mocny silnik (stan techniczny nieistotny) i być bardzo tani, włazimy do wynajętego garażu i odcinamy błotniki (i tak są krzywe i przerdzewiałe), likwidujemy tylne amortyzatory (olej już dawno z nich wyciekł i tak nie "trzymają"), odcinamy wydech (po co skoro dziurawy), tylna opona koniecznie minimum 205 (najlepiej samochodowe lekko przechodzona, co by było widać, że jeździmy)
    Cruiser - no to się lansujemy
    podstawa to duża pojemność i duża masa, konieczność to "ubranie" choinka powinna się zawstydzić - i wieczny problem, co można jeszcze dowiesić

    jak tym się jeździ ?

    Chopper - to ma wyglądać pod zaprzyjaźnioną knajpką, gdzie się spotykają zaprzyjaźnieni chopperowcy w czarnych skórach, fakt, że do knajpki mamy 600 metrów, więc dwa zakręty i zbiornik paliwa, który wystarczy na przejechanie ok 100km (ale i tak on będzie tankowany tylko dwa razy w roku), zawrócimy na największym rondzie w mieście i odpokutujemy to bólem ramion, lub małą wywrotką manewrując na osiedlowej uliczce, zresztą, to nie ma jeździć - to ma wyglądać

    Bober - szybko rusza z wielkim hukiem (a co niech sąsiady wiedzą, że mnie stać na motocykl), trójka "wylata", ale to szczegół do wystartowania z osiedlowego skrzyżowania wystarczą dwa biegi (dalej nie jadę, bo przegląd skończył się jakieś 12 lat temu)

    Cruiser - oj tu się jedzie, na zlot z przyjaciółmi, by w te nocki przy wspólnym oglądaniu nowej chromowanej nakładki na błotnik popijając piwko, zajmują całą noc, fakt, że po trzy godzinnej jeździ trzeba trzech dni aby te chromy doczyścić, ale to przecież drobiazg, pasja wymaga wyrzeczeń

    może ktoś uzna, że jestem złośliwy , - sam jeżdżę chopperem i mimo, że to do jazdy się nie nadaje, to jednak ta specyfika mnie urzekła i nie zamienię na inny styl
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  5. #1015

    Domyślnie

    Świetny tekst!
    Do sąsiada przyjeżdża koleś chopperem (z HD na hAmerykańskiej tablicy) i kierownicę ma taką, że dłonie ma wyżej niż głowę
    Jak on tym jeździ, to nie mam bladego pojęcia, ale z pięć minut wcześniej słychać, że nadjeżdża.
    - Stary człowiek czytał dziecku Odyseję i ono w ogóle przestało mrugać oczami. A ty co opowiesz?
    - Przechodząca kobieta, która w deszczu złożyła parasol i zupełnie przemokła...

  6. #1016

    Domyślnie

    taka kierownica potocznie jest nazywana "małpim wieszakiem" zastosowana w "captain america" z easy rider
    puszki, słoiki i troszkę światła w ciemności

  7. #1017

    Domyślnie

    Generalnie ja widze to tak....
    - Chopper to motocykl pozbawiony wszystkiego co zbędne... przedni zawias kąt powyżej 35 stopni...to minimum... teraz moda na 45 stopni
    przenie koło duże i cieńkie 21" kontrukcja lekka, zbiornik mały lekki... przykład seryjny to Honda VT1300
    - Bobber... mały lekki motocykl stylizacja retro (opony i siedzenie) wysoka kierownica, wąskie opony specyficzny garbaty bak...
    http://upload.wikimedia.org/wikipedi...nge-bobber.jpg
    - Cruiser to krążownik... duza pojemność ciężki motocykl, aktualna moda szerokie kapcie z przodu i z tyłu, szeroki bak i 3 style...Custom bez dodatków, Retro to pełne duże błotniki i specyficzna kierownica oraz wersje Touring oryginalnie ubrane....szyba , kufry itp.
    - Power Cruiser - duża pojemność zazwyczaj powyzej 1500 ccm , bardzo mocne około 100 KM, do tego dobre hamulce i właściwości jezdne, szerokie koła, dobry zawias...oczywiście bez szału...porównuję do Chopperów i Cruiserów

    ps.
    to forum fotograficzne... może trzeba by wyrównać wszystko to tych samych rozmiarów dla porządku ?
    wstawiając zdjęcie bezpośrednio z internetu nie mam wpływu na rozmiar...
    Ostatnio edytowane przez bognik ; 21-06-2013 o 15:00 Powód: Za duże zdjęcie!
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  8. #1018

    Domyślnie

    A do jakiej kategorii zaliczyć "kredens" typu Goldwing?
    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

  9. #1019

    Domyślnie

    kredens to kredens
    ogólnie cruiser w wersji Touring
    Ostatnio edytowane przez wonito ; 28-04-2013 o 21:40
    Podpis zgodny z regulaminem forum

  10. #1020

    Domyślnie

    Odnośnie małpich wieszaków, znalazłem taki oto:


    Zawodowo zdjęć nie robię już ze 25 lat, ale coś tam zostało. Teraz rozwiązuję problemy innych fotografów.
    monitory.mastiff.pl - masz problem z kolorem, wal śmiało

Strona 102 z 1521 PierwszyPierwszy ... 252921001011021031041121522026021102 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •