Close

Pokaż wyniki od 1 do 4 z 4

Wątek: D70 po upadku

  1. #1

    Domyślnie D70 po upadku

    W listopadzie zeszłego roku podczas zmieniania obiektywu upadł nam aparat i jeden z obiektywów. Z widocznych usterek w aparacie potrzaskana lampa błyskowa. Aparat oddaliśmy do serwisu i z tego, co pamiętam poza naprawą lampy nic „istotnego” nie było robienie. Ponieważ obiektyw był uszkodzony (Tamron, w spadku po F65) postanowiliśmy kupić nowy. To miał być uniwersalny obiektyw, ponieważ dużo podróżujemy, do tego z dwójką małych dzieci, więc na razie musimy ograniczać ilość zabieranego sprzętu. Poza tym po całej tej historii ograniczyliśmy wymienianie obiektywów. Kupiliśmy Sigmę 18-200mm F3.5-6.3 (for digital).
    Mamy wrażenie, że od tego czasu zdjęcia gorzej oddają kolory. Są szarawe, wyblakłe, częściej przepalone. Ponieważ w tym okresie robiliśmy zdjęcia w najróżniejszych miejscach, przy zróżnicowanej pogodzie, eksperymentując z ustawieniami aparatu – śmiało możemy stwierdzić, że coś zmieniło się na niekorzyść.
    Ponieważ wymiana obiektywu zbiegła się z „wizytą” w serwisie zastanawiamy się, co może być powodem.
    Czy to wina obiektywu czy coś mogli „zmajstrować” w serwisie?

  2. #2

    Domyślnie

    nie jest to szklo wysokich lotow... nie fotografowalem nim, wiec nie postawie 100% diagnozy, ale wlasnie tu szukalbym problemu.

  3. #3

    Domyślnie

    http://www.photozone.de/active/surve...r%20AF'%22

    Wiem, wiem, to tylko opinie ludzi, ale ocena tego szkła jest zdecydowanie marna może to jest rozwiązanie ?
    D2H,D700, SB800, Jupiter 37A 135, PCS ARSAT H 35 F2,8, Nikkor AiS 28 F2,8, Nikkor 80-200 F2,8, Nikkor 24-70 F2,8, Nikkor 55 F1,2, Nikkor 105 2 DC, Sigma 50 F1,4.

  4. #4

    Domyślnie

    Popstrykać trochę z jakimś pożyczonym szkłem - może to pomoże zlokalizować przyczynę ?
    Pzdr
    Krzysiek
    D70 18-70 kit, N 50/1.8D, F70 Sigma 28-70/2,8DASF, T17-50/2.8, N 70-300 VR

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •