Close

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678
Pokaż wyniki od 71 do 73 z 73
  1. #71

    Domyślnie

    ano to, iz moge miec taka watpliwosc, ze jezeli dany element kadru w ff ma miec gorsza rozdzielczosc od tego samego elementu w kadrze z dx (oczywiscie dooprowadzajac cropem element z z ff do tej samej wielkosci odwzorowania jak dx), to zakupem ff nie bede zainteresowany...dlatego wlasnie jestem zanteresowany tym skad sie bierze wieksze odwzorowanie na dx...

    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A co ma piernik do wiatraka?

    Swoją drogą, nie da się tobie tego wyjaśnić. Proponuję, abyś w dziale foto technika założył wątek i przejść po kolei od podstaw do trudniejszych zagadnień. Inaczej, coś czuję, nic z tego nie będzie. Mylisz pojęcia, nie rozumiesz fundamentalnych pojęć w fotografii, itd, itp. I zaraz zrobi się totalny off-top.

  2. #72

    Domyślnie

    ok. dziekuje. przyjalem do wiadomosci.


    Cytat Zamieszczone przez mpwt Zobacz posta
    A co ma piernik do wiatraka?

    Swoją drogą, nie da się tobie tego wyjaśnić. Proponuję, abyś w dziale foto technika założył wątek i przejść po kolei od podstaw do trudniejszych zagadnień. Inaczej, coś czuję, nic z tego nie będzie. Mylisz pojęcia, nie rozumiesz fundamentalnych pojęć w fotografii, itd, itp. I zaraz zrobi się totalny off-top.

  3. #73

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez wojas123 Zobacz posta
    Jezeli moge zaproponowac, to prosze juz zakonczyc tlumaczenie chlopkiem, bo to jest oczywiste. W moim pytaniu rozchodzi sie nie o to, w ktorym formacie widze szerszy badz mniejszy kadr, ale o to, dlaczego w DX kadr jest powiekszony (czyli ten sam element kadru jest wiekszy niz w ff). Nie wiem jak prosciej zadac to pytanie....
    a jak mozesz to rowniez prosze, odpowiedz dlaczego patrzac przez wizjer w dx widze wieksze powiekszenie niz w df (i powtorze,ze nie chodzi mi o zakres obszaru, ktory widze w wizjerze, lecz o powiekszenie, czy jak to inni mowia o wieksze przyblizenie). Jezeli myle jakies pojecia, to rowniez bede wdzieczny o wyjasnienie mi tego.
    A czytałeś specyfikację jakiegoś aparatu? To popatrz na parametr o nazwie powiększenie wizjera. Dla D90 wynosi ono x0,94 a dla D3 x0,7. Już wiesz skąd różnica?
    Z6II + N 17-28/2.8, N 28-75/2.8, N 70-180/2.8, N 24-200, T 70-300Z, N 40/2.0, V 85/1.8.
    D750/800 + T 17-35, N 24-70/2.8, N 28/1.8G, N 50/1.8G, S 135/1.8 Art.

    było D70, D40, D60, D80, D90, D700, D7000, D7100, D600, D750, D7200, D7500, Z5.

    moje pstryki, na fejsie, instagram

Strona 8 z 8 PierwszyPierwszy ... 678

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •