Close

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 11 do 20 z 286
  1. #11

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roman K. Zobacz posta
    Po prostu wydaje mi się, że D300, albo nawet D80 ( kto wie, czy ten drugi nie ładniej ) wyłuskałby postać z tła. Oczywiście z tym, konkretnym obiektywem.
    Wiem, ze zdjęcie jest przypadkowe.
    Ja chyba dalej nie czaję za bardzo. Co ma piernik do wiatraka?
    D700, D300 + MB-D10, N 14-24/2.8, N 35/2, N 50/1.4g, N 70-200/2.8 vrI N SB-900, S EF-500 DG SUPER, Mf 055xprob + 804rc2, Lowepro SR D550 AW

  2. #12

    Domyślnie

    No właśnie ja też nie. Pełna klatka daje o wiele większą - podkreślam *o wiele* - możliwość separacji modela z tła. Na zdjęciu z kamerzystą, miałbyś trzy razy większą głębie, co dałoby zupełnie odwrotny efekt niż myślisz. Nie można porównywać takich zdjęć - wykonane zupełnie inaczej, z innej perspektywy oraz przede wszystkim spójrz na kadr.

    PS. Może inaczej - na przykładzie zdjęcia pani ze statywem, D700 wyseparowałoby nie tylko postać z tła, ale rękawiczkę z postaci.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 23-03-2010 o 00:51

  3. #13
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Roman K. Zobacz posta
    Po prostu wydaje mi się, że D300, albo nawet D80 ( kto wie, czy ten drugi nie ładniej ) wyłuskałby postać z tła.
    tylko ci się niestety wydaje. Nie wiem w dodatku dlaczego D300 a D80 miały by to robić inaczej.
    Bez zmiany odległości cropowe body dają tylko węższy wycinek, więc kamerzysta byłby tak samo wycięty z tła.
    Nie kojarz tego ze swoim zdjęciem, bo to nie ma sensu, były inne odległości, szczególnie odległość człowieka od tła.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #14

  5. #15

    Domyślnie

    Wyczuwam krucjatę przeciwko facetowi z przestarzałym body
    A gdzie ja w ogóle pisałem o różnicy w głębi ostrości? Napisałem wyraźnie, że moim zdaniem, z tym konkretnym obiektywem, przy tym konkretnym ujęciu ( kamerzysta ), D300 dałby ładniejszy obrazek. Uważam, że przejście z ostrości w nieostrość jest jakieś takie twarde i poszarpane, co może odwracać uwagę od głównego motywu - przynajmniej dla tych, którzy obejrzeli więcej niż 1000 zdjęć i mają jakiś wyrobiony gust. Innymi słowy, ten obrazek przypomina mi to, co ja mniej więcej uzyskałbym podpinając do swojego body 50/1.4
    No, ale jak już pisałem, jest to moje subiektywne zdanie. A o gustach ponoć się nie dyskutuje
    D700, N24-70/2.8, N50/1.4 D, N70-200 VRII, Sigma 85/1.4, SB-800, SB-900, Manfrotto, Lastolite, Cokin

  6. #16

    Domyślnie

    Roman ależ tu nie ma znaczenia przestarzałość puszek (D700 jest już emerytem przecież), a po prostu niezgodność opinii. Masz rację co 50-tki, bo inaczej do tego podchodzisz. Aby na D300 uzyskać taki kadr jak ten z kamerzystą, musiałbyś użyć 50-tki i oczywiście, że wtedy byłyby podobne rozmycia i bokeh (bo stałbyś tam gdzie ja z 85-ką). Proponuję nie ciągnąć tej dyskusji - tu nie ma żadnej krucjaty, bo D300 to świetny aparat, tylko do zupełnie innych celów. Inaczej mówiąc, wycinając 2/3 z kadru D700 mamy IDENTYCZNY (pod względem nieostrości, perspektywy, rozmycia, bokeh, itp) obrazek jak uzyskasz w D300 (bo D300 prostu ma mniejszą matrycę). Tu nie ma jakiejś magii. Natomiast w drugą stronę nie można postąpić i "rozszerzyć" obrazka z D300 - czego niektórzy potrzebują. Porównania nieprzystających warunków i kadrów są naprawdę mało sensowne.

    Ale jak macie jakieś dobre portretowe zdjęcia z 85-tki, to wrzucajcie. W sumie puszka obojętna. Pozwolą oprócz mojego technicznego testu pokazać walory estetyczne i jakość. Albo się wstrzymajcie trochę, bo tak jak pisałem, coś tam admini kombinują na forum, by wydzielić taką sekcję.

    Jeszcze jedno. Właśnie zainstalowałem sobie wersję beta 2 Lightrooma 3. No i już wiem, dlaczego moja intuicja była przeciwna nawet prezentacji NEFów. Otóż okazuje się, że nowy LR zupełnie inaczej i o wiele lepiej prezentuje NEFy z D700! Chodzi o poziom odszumiania wysokich czułości. Nie wiem, czy na niskich czułościach nie ma też jakichś zmian. Zatem trudno mówić o jakimś "surowym" i jednoznacznym obrazie początkowym, skoro okazuje się, że producent oprogramowania, które je wyświetla, może pewne rzeczy zrobić "po swojemu".

    PS. no tak kolejny błąd powyżej znalazłem, zdjęcie nocnych dyskutantów nad grillem to tylko ISO 500.

  7. #17

    Domyślnie

    Ja szczerze mówiąc dalej nie rozumiem tych porównań, zwłaszcza 50 do 85 przecież to inna perspektywa, oraz tego:

    Cytat Zamieszczone przez Roman K. Zobacz posta
    Uważam, że przejście z ostrości w nieostrość jest jakieś takie twarde i poszarpane, co może odwracać uwagę od głównego motywu

  8. #18

    Domyślnie

    I właśnie dlatego mają powstać wątki tylko ze zdjeciami, bez komentarzy, bo jak każdy zacznie się czepiać jakichś drobiazgów, co on widzi, czego nie - to potem nie ma co oglądać.

  9. #19

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Lukaasz Zobacz posta
    Ja szczerze mówiąc dalej nie rozumiem tych porównań, zwłaszcza 50 do 85 przecież to inna perspektywa, oraz tego:
    Matko bossska...

    ==> mOSAd,
    wrócimy do zdjęć, nie mi tylko odeślą sprawny obiektyw

    EOT
    D700, N24-70/2.8, N50/1.4 D, N70-200 VRII, Sigma 85/1.4, SB-800, SB-900, Manfrotto, Lastolite, Cokin

  10. #20

    Domyślnie

    Z tego co widać, to jest to szkło warte swojej ceny Moja 85-tka 1.8 nie jest taka ostra zdecydowanie no i w krytycznych sytuacjach ma "tylko" 1.8
    lovestorymakers.com

Strona 2 z 29 PierwszyPierwszy 123412 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •