Close

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829
Pokaż wyniki od 281 do 286 z 286
  1. #281
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    mOSAd - połowa zdjęć jest do usunięcia - masz mieć na wysokości max 850 pikseli.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez RomanZWrocławia Zobacz posta
    Jacku od swojego pierwszego Nikona z AF (N8008s) i ze wszystkimi posiadanymi obiektywami pracuję dokładnie tak samo jak Ty to opisujesz. 99 % moich zdjęć to reporterka eventova lub ślubna. W tych kadrach nie troskam się o ostrość na poziomie rzęs, I wszystko gra. Kiedy fotografuję 85 pozostały jeden procent mam czas, możliwość i pewną perwersyjną sprzęciarską przyjemność powiększania do 100% otrzymanych obrazów. Wychodzi mi, że raz jest jestem troszeczkę za punktem, raz przed - bez przekadrowania. A w LiveView mam ostrość tam gdzie chcę. Przyjmijmy, że moja 85 i D800 nie tworzą związku idealnego. Podpowiadam swoje doświadczenia, bo podobne objawy miałem z nikkorem AF 105/2 DC , którego z tego powodu z żalem sprzedałem. Wtedy nie sprawdziłem go w trybie LiveView.... PS Wszystkie pozostałe obiektywy mam już AFS. Ze śrubokrętem została 85 i fish 10,5.
    Chyba bym się pociął szarym mydłem gdybym miał pracować w trybie LV.
    Robisz reporterkę pracując w trybie AF-S? No i LV - przecież to trwa wieki i wymaga w miarę dobrego światła.

    Podejrzewam co innego. Aparat lubi ustawić ostrość na kontrastowe miejsce. Nie ma problemu gdy fotografuje się zbliżenie twarzy. Jak zrobisz kadr bardziej oddalony to punkt AF obejmuje większy obszar. I czasami wybiera nie oko, a włosy. Zależy jakie jest światło i tło obok głowy. To dotyczy szkieł takich jak 85D czy 105D czy moja 135D - one nie przenoszą idealnie kontrastu, to portretówki. Ostrzejsze szkła, z lepszymi powłokami i z silnikami AF-S też potrafią nie trafić z tego powodu, ale zdecydowanie rzadziej. (to trochę tłumaczy dlaczego na LV jest lepiej - punkty AF są drobniejsze)
    Tych obiektywów portretowych trzeba sie nauczyć używać,wyczuć je Ja wiem, jakich kadrów nimi nie robić, jaki układ jest niekorzystny. Mam tę przewagę, że zarządzam kadrem, ustawiam modelkę i wybieram sobie tło, więc mam dobre efekty. W reporterce jest się zmuszonym robić tak, jaka jest sytuacja na planie. Czyli niefajnie.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    mOSAd - połowa zdjęć jest do usunięcia - masz mieć na wysokości max 850 pikseli.
    Ile? W testowym wątku? Przecież to nie ma sensu. Rozumiem limity w wątkach zdjęciowych (publikacyjnych) oczywiście, ale tu?
    Jakiż to obecny monitor ma rozdzielczość, która nie pozwoli wyświetlić obrazów o wysokości 950 pikseli? Najniższa pionowa rozdzielczość to 1024. Nie mówiąc już o tym, że często używamy znacznie większych rozdzielczości. A na smartfonach wątek nie ma sensu i tak. Aby można było ocenić cokolwiek, zdjęcia muszą być spore. Inaczej na coraz częściej spotykanych monitorach o rozdzielczości pionowej 1200 pikseli, zdjęcie będzie tylko na 2/3 ekranu, co przy pionowych kadrach służy dokładnie nikomu.
    Dodatkowo zdjęcia wklejam czasem z miejsc, w których nie ma limitu 850 pikseli. Nie chce mi się teraz wszystkiego ponownie przeskalowywać i publikować na serwisach, na których znów zdjęcia za chwilę znikną, tylko dlatego, że są tu przestarzałe reguły. No ale spoko, usuwaj jak musisz, albo rób co uważasz. Ja najwyżej nie będę tu nic wrzucał, bo oczywiście lepiej by wątek przez kolejne dwa i pół roku nie zobaczył żadnego zdjęcia, niż by złamany miał być święty regulamin.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 22-03-2016 o 12:30

  3. #283
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Ile? W testowym wątku? Przecież to nie ma sensu. Rozumiem limity w wątkach zdjęciowych oczywiście, ale tu?
    Wszędzie. Sens jest taki sam jak w innych działach. Argumenty znamy. Po co tak duże zdjęcia to ne wiem. Potrzebny jest crop z obszaru ostrego, a po co nam na cropie drugi plan? kadruj mocniej. Tym bardziej jesli dajesz całe zdjęcie i jego wycinki.
    Zobacz pierwszy twój post w tym watku - założycielski. Wszystko jest OK, zdjęcia sa małe, ale widać o co chodzi.
    Kiedyś będzie lepiej. Będzie hosting na serwerze forumowym i automatyczne skalowanie zdjęć. Tylko nie wiem kiedy to będzie.
    Ostatnio edytowane przez Jacek_Z ; 22-03-2016 o 12:34
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #284

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    Wszędzie. Sens jest taki sam jak w innych działach. Argumenty znamy. Po co tak duże zdjęcia to ne wiem. Potrzebny jest crop z obszaru ostrego, a po co nam na cropie drugi plan? kadruj mocniej. Tym bardziej jesli dajesz całe zdjęcie i jego wycinki.
    Zobacz pierwszy twój post w tym watku - założycielski. Wszystko jest OK, zdjęcia sa małe, ale widać o co chodzi.
    Kiedyś będzie lepiej. Będzie hosting na serwerze forumowym i automatyczne skalowanie zdjęć. Tylko nie wiem kiedy to będzie.
    Automatyczne skalowanie miałoby sens tylko w przypadku takim, że podawany jest także link do oryginału, lub możliwość jego pokazania. Coś takiego robi dpreview bodajże. Samo wymuszone skalowanie będzie kontrproduktywne i zrazi kolejne osoby.
    Recepta jest prosta - wystarczy zmienić regulamin forum. Tak by służył odwiedzającym portal ludziom, a nie... sam nie wiem komu. Skoro zdjęcia nie są hostowane na tutejszych serwerach, to limit nie ma znaczenia dla samych zarządzających. A jedynie dla oglądających. Tym samym to celom oglądających powinien on być podporządkowany.
    Dalej... Limit pionowy w wątkach testowych w ogóle mógłby być ustawiony na 10000. A to dlatego, że nie psuje on nic. Ot zamiast przewijać sobie 10 postów, przewijamy jeden ze zdjęciem. Być może wartym tego właśnie by je tak zaprezentować i pokazać pewne rzeczy dokładnie, niezależnie od tego, jaki kto ma monitor.
    Wątki sprzętowe są często nastawione na pomoc i dzielenie się wiedzą, informacjami itd. Tym samym działają na odwrotnej zasadzie niż wątki publikacyjne. Ponieważ wysiłkiem jest wstawianie do nich zdjęć i często dobrą wolą wstawiającego. I należy ludzi zachęcać i ułatwiać to jak najbardziej. Natomiast przy publikacji twórczości pod ocenę, należy to regulować i utrudniać, bo inaczej robi się bardzo szybko śmietnik, powodowany przez osoby nowe, niechlujne, nieświadome oraz olewające wszystkie zasady.

    To tak z grubsza powody do zmiany regulaminu. Natomiast nie widzę ani jednego rozsądnego powodu, by go tu forsować.
    Z mojej strony to tyle. I przyznam że właśnie odeszła mi ochota na kolejne publikacje. Jeżeli taki był zamiar, to się udało.

  5. #285
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    To nie miejsce na dyskusje o rozmiarach zdjęć (dlatego to potem poczyszczę)
    Sprawy naszego forum - to tam proszę.
    ta dyskusja sie toczyła wielokrotnie. Nic nowego nam nie mówisz.
    Przyjmij do wiadomości, że są kontrargumenty i to także sensowne. Popatrz na statystyki wielkosci monitorów na jakich jest wyswietlane forum. Fajnie, że masz duży monitor, ale inni mają mniejsze.

    Ja nie decyduje i nie zarządzam. Ja realizuje to, co jest ustalone i obowiązujące. Nie wymiksowuje się z odpowiedzianosci pisząc to, co napisałem, bo w akurat popieram to co jest aktualnie w zapisach regulaminu.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  6. #286

    Domyślnie

    "(...) właśnie odeszła mi ochota na kolejne publikacje. Jeżeli taki był zamiar, to się udało."

    Szkoda, bo często tu zaglądam... m.in. dla zdjęć...

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •