Close

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 36

Wątek: Monika w SQ

  1. #21

    Domyślnie

    swietne zdjęcia, fajnie, że pokazujesz, iż dobre zdjęcia można też zrobić sabinką, tanimi (relatywnie) obiektywami i d70

  2. #22

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kondeusz Zobacz posta
    Myślę, że pytającemu chodziło o to czy Twoja 35 była podłączona pod aparat DX'owy czy pełną klatkę. Bo na Twoim D70s robi się z tego prawie kąt widzenia 50mm na pełnej klatce.
    O to mi chodziło

    A na pełnej klatce to szkło (35 1.8 dedykowane dla DX) nie będzie 50 tylko 24, nie mam racji?

  3. #23

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leatherface Zobacz posta
    O to mi chodziło

    A na pełnej klatce to szkło (35 1.8 dedykowane dla DX) nie będzie 50 tylko 24, nie mam racji?
    Nie.

  4. #24

  5. #25

    Domyślnie

    dałes rade!
    Contax 645, Zeiss 80mm f/2

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Leatherface Zobacz posta
    Więc?
    35mm to 35mm na pełnej klatce - ogniskowe są podawane dokładnie dla niej (zresztą one są niezależne od matrycy). Dopiero dla mniejszych matryc stosuje się przeliczenia.
    Obiektyw o ogniskowej 35mm cechuje się tym, że przy ustawieniu ostrości na nieskończoność promienie światła skupią się w odległości 35mm od układu optycznego (tak w uproszczeniu ogromnym, bo to jest zespół soczewek przecież, a nie jedno szkiełko - więc sprawa się tyczy tak naprawdę odniesienia albo do soczewki wejściowej, albo jest jeszcze bardziej skomplikowana). A to czy zastosujemy go do aparatu o malej czy dużej matrycy... to tak naprawdę chodzi o kadr jaki matryca zarejestruje (głównie kąt widzenia przez obiektyw). Format FX jest 1.5 raza większy niż DX i tyle. Stąd mówi się, że 35mm w DX to *odpowiednik* szkła 50mm w FX.

    PS. Poedytowałem trochę, by było i w miarę ściśle i czytelnie.
    Ostatnio edytowane przez mOSAd ; 19-03-2010 o 18:12

  7. #27

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez mOSAd Zobacz posta
    Dopiero dla mniejszych matryc stosuje się przeliczenia.
    Ewentualnie dla większych, choć to już nie miałoby sensu praktycznego
    Nikon, Apple, Wacom
    LukaszBerlinski.pl | Mój blog

  8. #28

    Domyślnie

    lukier kapie jak u Kubasiewicza w PF

    za Sevenoo
    dałeś radę...

  9. #29

    Domyślnie

    A dopiero co rano patrzyłem na filmik z sesji a tu miła niespodzianka foty na forum. Nic nowego nie napisze, porostu wypas. Żebym ja się umiał moja sabina tak obsługiwać ! Pozdr.

  10. #30

    Domyślnie

    dla mnie genialnie wyblyskane ,
    foty pierwszaklasa

Strona 3 z 4 PierwszyPierwszy 1234 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •