Close

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567
Pokaż wyniki od 61 do 69 z 69
  1. #61

    Domyślnie

    Talerze talerzami a kawałek porzadnego sprzętu do mierzenia objętości znacznie ułatwia życie - 1:4 to i owszem ale jak 1:25 to trochę już się robi niewygodnie szklanką - http://www.allegro.pl/search.php?str...linder+miarowy warto w takie ułatwiacze zainwestować parę złotych - w zamian masz pewność że za każdym razem robisz to samo a nie "prawie to samo" - a prawie ... to już wszyscy wiedzą ...

  2. #62

    Domyślnie

    Nie będę zakładał nowego wątku więc zadam tu kilka pytań.

    Które lepsze?
    http://www.allegro.pl/item144721221_..._prezent_.html
    http://www.allegro.pl/item146257434_..._prezent_.html

    Czy warto zainwestować w filtry multigrade do powiększalnika i robić na papierze multigrade np. Ilford multigrade XPRESS? Czy jest jakaś różnica w jakości między normalnymi papierami a papierami multigradacyjnymi?
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  3. #63

    Domyślnie

    Kaisera miałem w łapkach i dzialał - Hama pewnie też ale nie używałem. Poza tym jak zobaczylem wyciągarkę do filmów "DIGITAL" to padłem - raczej bym nie kupił a może dodają jakiś bajer do obslugi kart - tylko do jakiej pojemności bo jak wyciaga tylko pierwsze 512 MB to lipa .

    Papiery multigrade są:
    a) wygodniejsze zwyczajnie
    b) jak nauczysz się mieszać gradacje (wielokrotne naświetlenia) to efekty są naprawdę przyjemne - chociaż to trochę pracy wymaga

    Poza tym jeśli masz dostęp do powiększalnika z glowicą kolorową to po co co filtry? Na stronce meopty jest porównanie filtracji głowicy i stałego filtra http://www.meopta.com/index.php?id=121〈=en

  4. #64

    Domyślnie

    Więc którą mi polecasz, Kaisera czy Hamy?

    Niestety nie mam dostępu do tej głowicy. Jak tam głowica działa? Jest lepsza niż filtry? I ile by kosztowała?
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  5. #65

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Profesjonalista Zobacz posta
    Jeszcze nie słyszałem wiekszej głupoty, że koreks ułatwia nawijanie negatywu na szpule. Negatyw nawijasz dwoma rączkami (ręcznie) na szpule. A jak juz jest nawiniety to całą szpule wkładasz do koreksu. Polecam Krokusa, lub Jobo.
    Tia. Słuchaj Profesjonalisty i zakładaj negatyw do koreksu. Ja zasadniczo negatyw wkładam pomiędzy ramki powiększalnika, ale widać profesjonalista robi powiększenia w koreksie.
    Litości człowieku naucz sie rozumieć tekst i poprawnie go cytować, a później ugryź się w język, to może mniej durności na forum napiszesz.

    PS. pytanie za trzy grosze polskie. Z czego składa sie koreks?
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  6. #66

    Domyślnie

    szymony, on pewnie nawija film na szpulę, a jak nawinie to sciąga i wkłada luzem do koreksu. Bo to przeca co innego jest

  7. #67

    Domyślnie

    Tak trochę się zastanawiam - bo już sam sie dałem wciągnąć w tę dziecinadę - dlaczego poważni ludzie dyskutują z jakimś mocno nieletnim cieciem zamiast dać mu na święta w prezencie jakiegoś bana -widać przecież, ze nie ma zielonego pojęcia o fotografii i nic konstruktywnego nidy nie wniesie do dyskusji. Rozumien pośmiać się ale ... przepukliny mozna dostać.

    PS. Ja obstawiam, że woła bez wyjmowania z kasetki - w takim wypadku, dobre czy beznadziejne szpule nie mają wpływu
    Ostatnio edytowane przez futrzak ; 03-12-2006 o 22:55

  8. #68

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez futrzak Zobacz posta
    Tak trochę się zastanawiam - bo już sam sie dałem wciągnąć w tę dziecinadę - dlaczego poważni ludzie dyskutują z jakimś mocno nieletnim cieciem zamiast dać mu na święta w prezencie jakiegoś bana
    To byłoby zbyt proste. O bana to on jeszcze będzie się prosił

  9. #69

    Domyślnie

    Dobra - pojąłem perwersyjną głębię twojego planu ale pamiętaj że możesz mieć do czynienia z rzecznikiem praw dziecka.

Strona 7 z 7 PierwszyPierwszy ... 567

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •