Close

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 69
  1. #1

    Domyślnie Zestaw dla początkującego

    Witam, przymierzałem się długo, więc może już czas najwyższy plany przełożyć na realia, znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item141765213_...ia_filmow.html
    Czy taki zestaw dla początkującego "wołacza" może się przydać? Czy może czegoś brakuje/coś zbędne? Jak Waszym okiem prezentuję się jakość oferowanego zestawu.
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  2. #2

    Domyślnie

    Witaj, zestaw jak zestaw.Myślę że na początek będzie.Na pewno trochę poczytaj o wołaniu filmów.Jedną z żelaznych zasad jest napewno czystość.Zawsze przed wołaniem filmów dokładnie sprzątalem ciemnię by filmy mogły schnąć w pomieszczeniu jak najmniej zakurzonym.Pamiętaj by nie przyspiszać schnięcia filmów (np. suszarka).Nie wiem jak jest teraz z dostępem do chemii-w sklepach podobno kiepsko, ale w internecie można coś znaleść.

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez orion_64 Zobacz posta
    Witam, przymierzałem się długo, więc może już czas najwyższy plany przełożyć na realia, znalazłem coś takiego:
    http://www.allegro.pl/item141765213_...ia_filmow.html
    Czy taki zestaw dla początkującego "wołacza" może się przydać? Czy może czegoś brakuje/coś zbędne? Jak Waszym okiem prezentuję się jakość oferowanego zestawu.
    Pytanie jakie są szpulki w tym koreksie. Kiedyś trafiły mi takie, że niech je ch..... strzeli. Wciagnięcie filmu to był dramat.

  4. #4

    Domyślnie

    Za freefly. Szpulki bardzo ważne. Jak kiepsko działają (a nie masz wprawy), to zniesiesz szyszkę po ciemku usiłując włożyć kliszę w jakieś dziadostwo. Troszkę tandetnie to wygląda na zdjęciu...

    Cena niby taka tego, ale jeszcze potrzebne są Ci kuwety, klipsy do wieszania klisz... lampka jakaś...
    Ja bym poszukał osobno rzeczy, albo zainwestował w bilet do Warszawy i przyjechał na giełdę w Stodole. Koreksy Pattersona/ Jobo są do wzięcia, i różne inne utensylia.

    Ja mam do zaoferowania za darmo (wciąż!) 2 szpulki do koreksu Pattersona i polską maskownicę 18x24. Tylko za przesyłkę trzeba zapłacić.

    Paweł

    A chemię to w najgorszym razie zrobisz sobie sam. Formuły wszystkich klasycznych roztworów są dostępne w necie. Odważyć, wymieszać i robisz zdjęcia.
    Ostatnio edytowane przez PaSkal ; 20-11-2006 o 14:48
    Fiat Lux

  5. #5

    Domyślnie

    Z tym biletem to może nie głupawy pomysł, wszystko w jednym miejscu, tylko zanim się wybiorę to chęci odejdą :/ ew. znajomego zmolestuję żeby skoczył któregoś dnia i popatrzył coś nie coś, raz na jakiś czas i tak przyjeżdża do rodzinki więc może taki podstawowy sprzęt nie zaważy zbyt dużo w samochodziku

    Więc wymieniony zestaw raczej (jako że żadnej wprawy nie mam) sobie odpuścić?
    To jak powinien wyglądąc taki zestaw powiedzmy że narazie tylko do samego wywoływania?

    PS.
    Tak jeszcze pytanie poza tematem wybiegające w przód - czy ktoś skanował negatywy cz-b? Czy (że tak się wyrażę) digitalizacja takiego filmu w czymś ujmuje/dodaje? Sory za głupawe pytanie ale z tego co słyszałem przerobienie fotki kolorowej na cz-b a film cz-b to dwie skrajnie różne rzeczy więc może jakieś skromne opinie na ten temat? Czy może wydzielić na to inny wątek?
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  6. #6

    Domyślnie

    Kup sobie koreks "Krokus Tank 800". Nie ma problemów z ładowaniem, dobrze się płucze filmy i za małe pieniądze można kupić
    http://www.allegro.pl/item141255740_..._tank_800.html
    Amatorzy – martwią się o sprzet. Profesjonaliści – martwią się o pieniądze. Mistrzowie – martwią się o światło.

  7. #7

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Władca Pixeli Zobacz posta
    Kup sobie koreks "Krokus Tank 800". Nie ma problemów z ładowaniem, dobrze się płucze filmy i za małe pieniądze można kupić
    http://www.allegro.pl/item141255740_..._tank_800.html
    Ja mam te koreksy i są świetne.
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

  8. #8

    Domyślnie

    Po pierwsze. Należy zdać sobie sprawę że, to jest "zestaw" tylko do obróbki filmów. Do pełni szcześcia brakuje całego osprzętu do procesu pozytywowego.
    Po drugie. Tego typu zestawem, w miarę komfortowo obrobisz srebrowe materiały B&W. Kolor (C-41) i slajdy (E-6) na upartego też wywołasz, ale to już wyższa szkoła jazdy, a i tak powtarzalność procesu może być problematyczna.
    Po trzecie. Tak jak koledzy wspominali, dobry koreks, to łatwość ładowania filmu na szpulę. Tu nawet nie wiadomo jak wyglądają, co nie znaczy że będzie do bani. Termometr wygląda dość tandetnie i pierwsze co bym zrobił, to wymienił go na bardziej wiarygodny. Ewentualnie sprawdził z jakimś innym wiarygodnym (normalizowanym). Przydało by się jeszcze jakieś "ustrojstwo" do wyciągania końcówek filmu z kasetki. Dziś gdy kasety są nierozbieralne, to bardzo przydatny gadżet. Można się obyć bez niego, ale po co utrudniać sobie życie.
    Po czwarte. Jeżeli nie masz idealnej ciemni do ładowania koreksu, to musisz mieć jeszcze specjalny worek.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  9. #9

    Domyślnie

    Do pełni szcześcia brakuje całego osprzętu do procesu pozytywowego
    Docelowo chętnie i tego także chętnie bym się naumiał, bo w Białymstoku umiera tego typu usługa(jak mawiał jeden z kandydatów na prezydenta "...żeby nie było niczego"),nawet nie ma z kim poduczyć się podstaw, a suche czytanie opisów to może być droga przez mękę, jedyna osoba z forum jaką znam z Białegostoku to kloseq ale on zajmuje się cyferkami i chyba nie bardzo zajmuje się takimi cudami.
    W takim wypadku będę Was molestował poprzez forum, proszę o wyrozumiałość .
    szymony, mógłbyś opisać tak krótko jak wygląda taki zestaw do wywoływania pozytywów, albo czym się różni od zestawu do wywoływania negatywów cz-b(o sam proces wywoływania to może później się zwrócę) wielkie dzięki.
    "PRASŁOWIAŃSKA GRUSZA, KRYJE W SWYCH KONARACH PLEBEJSKIEGO UCIEKINIERA"

  10. #10

    Domyślnie

    futrzak, jest spod Białegostoku.
    Ostatnio edytowane przez Maciej ; 22-11-2006 o 11:03
    "Wolność twojej pięści musi być ograniczona bliskością mojego nosa."

Strona 1 z 7 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •