Close

Pokaż wyniki od 1 do 3 z 3
  1. #1

    Domyślnie nie widzi płyty

    dzisiaj zgłupiałem.
    Jakiś czas temu nagrałem sobie płytę do samochodu. Z mp3 na audio, Neronem pod Vistą. Ponieważ dorobiłem się iPoda postanowiłem zgrać ją na plajera. Włożyłem płytę do napędu, a tu zonk, system jej nie widzi. Mielił chyba ze 2 minuty. Gdy w końcu udało mi się zmusić go otwarcia płyty, okazało się, że jest na niej 13 plików, każdy po 1 kB. Żeby było ciekawie, płyta w odtwarzaczu stacjonarnym gra normalnie. Sprawdziłem inne płyty, nagrywane i tłoczone, zarówno oryginalne jak i trochę bardziej oryginalne. Okazało się, że nie mogę otworzyć płyt nagrywanych z mp3 na audio oraz składanek DVD (3 w 1). Innych może też, ale nie miałem jak sprawdzić.
    Stąd moje pytanie: czy ten p... Win7 ma jakieś poj... zabezpieczenia przed kopiowaniem? A jeżeli tak, to jak je ominąć?

  2. #2

    Domyślnie

    No, jeśli to są płyty Audio-CD, to nie zobaczysz plików (albo zobaczysz tylko z rozszerzeniami CDA i nie uda ci się ich skopiować). Żeby zgrać ścieżki z takiej płyty do mp3 musisz użyć specjalnego programu (np. CD-DA Extractor), ale nie polecam tego robić, bo sporo stracisz na jakości (dwukrotna kompresja, biorąc pod uwagę, że nagrywałeś z mp3). Wywaliłeś mp3 z dysku po nagraniu płyt?
    Kazimierz Król
    Oznaczenia obiektywów

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Zink Zobacz posta
    No, jeśli to są płyty Audio-CD, to nie zobaczysz plików (albo zobaczysz tylko z rozszerzeniami CDA i nie uda ci się ich skopiować). Żeby zgrać ścieżki z takiej płyty do mp3 musisz użyć specjalnego programu (np. CD-DA Extractor)
    tak, nagrałem płytę jako audio. Wiem, że nie dam rady jej skopiować. Chciałem zgrać ją na iPoda poprzez iTunes. Wszystkie płyty audio (tłoczone) normalnie zgrałem. Inne płyty nagrywane, które nie "przechodziły" poprzez mp3, też. A tej nie mogę, "napęd" jej nie może otworzyć. Do tej pory pracowałem na XP i tam nie było problemu z żadną płytą. Otwierałem płyty, pokazywał pliki cda, które miały jakąś tam wielkość. Na tej płycie (gdy wreszcie udało mi się ją podejrzeć) wszystkie pliki miały po 1kB. Stąd moje pytanie o jakieś zabezpieczenia.
    Jeżeli chodzi o zawartość: jest to składanka z kilku płyt z mp3. Pliki z twardziela wywaliłem i nie bardzo chce mi się robić tej składanki jeszcze raz.
    A do kopiowania mam programik, który kopiuje płyty audio 1:1.

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •