Close

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 43
  1. #1

    Domyślnie Jak obrobić spękane usta?

    Jak w tytule. Jak obrobić np. w PS usta by nabrały "życia"? Jakiego narzędzia użyć? bawię się w obrabianie foty i nie umiem poradzić sobie z obróbką ust. Macie jakiś pomysł?

    Przykładowe zdjęcie wrzucam poniżej:

  2. #2

    Domyślnie

    Wrócić jeszcze raz do gołego rawa i nie karać pięknej kobiety upiorną obróbką.

  3. #3

    Domyślnie

    nie wiem co masz na myśli mówiąc upiorna obróbka. może jest tylko zbyt wyostrzone no chyba, że czegoś nie widze?
    Usta są tu tylko trochę rozjaśnione. Jeśli trzeba wrzucę plik bez obróbki.

  4. #4

  5. #5

    Domyślnie

    upiornie wyglądają oczy... widać że ostro majtane PSem...

  6. #6

    Domyślnie

    Taki efekt można uzyskać wyostrzaniem i usunięciem szumu w Lightroomie lub Photoshopie (sharpen + noise reduction), ale miej więcej litości niż autor tego zdjęcia. Ałaaaa...

  7. #7

    Talking

    Pięc postów i ani słowa o ustach.
    To już wiem jak mam się zachować prosząc o pomoc w obróbce oczu
    Cyfrowo według Nikona, analogowo według Canona.

  8. #8

    Domyślnie

    Ale przyznasz, że wykorzystanie w tym zdjęciu pseudo-glamour tutka z YouTube nie dodaje mu uroku Gdyby nie pytanie autora, pewnie ostatnie co by mi się w tym zdjęciu mogło nie spodobać to spierzchnięte usta.

    Ja jestem zdania, że takie 'elementy' jak cera, cienie pod oczami, usta itp. najlepiej korygować jeszcze przed wykonaniem ujęcia umiejętnym makijażem.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez bufi Zobacz posta
    Taki efekt można uzyskać wyostrzaniem i usunięciem szumu w Lightroomie lub Photoshopie (sharpen + noise reduction), ale miej więcej litości niż autor tego zdjęcia. Ałaaaa...
    ja jestem autorem tego zdjęcia bawię sie obróbką i zazwyczaj moje foty tak nie wyglądają. generalnie nie lubię "plastikowości" ale poeksperymentować zawsze można czy nie?

    poniżej link do zdjęcia bez obróbki
    http://ajpi.com/obrobka/_DSC0219.JPG

    Proszę o konkretne wskazówki jak można pozbyć się spękanych ust. Co do oczu to były tylko rozjaśniane jak już wcześniej wspominałem.

  10. #10

    Domyślnie

    Można spróbować zastosować techniki identyczne jak przy wygładzaniu skóry, np. tutaj jest fajny video tutek http://www.christyschuler.com/retouching.html
    Generalni pobaw się w photoshopie heal/clone/dodge tool, dodaj ew. troszkę surface blur i może wystaczy.
    Na koniec warto wziąć inne zdjęcie z niepopękanymi ustami i nałożyć fragmenty jako teksturę na zretuszowane usta, żeby nie wyglądały na plastikowe.

Strona 1 z 5 123 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •