Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 11
  1. #1

    Unhappy D90- problem z autofocusem :(

    Witam!
    Kupilam D90, wczoraj chcialam go przetestowac, ale wydaje sie jakby auto focus nie dzialal. Czy ktos moze pomoc?

    Wyprobowalam 3 rozne szkla (kitowe,50 mm i 18-55), podlaczam szkielko i nic Ustawiam AF na body, AF na obiektywie, nie lapie ostrosci Nie ma AF-A, AF-S or AF-C w panelu Mimo, ze poustawialam wszystko na AF gdy naciskam info pokazuje mi MF :/ Naciskam przycisk AF obok wyswietlacza, przekrecam pokretelkiem i nic :/
    Zalamka. Zglupialam do reszty, przeszukalam manuala z 5 razy i nic. Czy ja cos zle zrobie czy trafil mi sie bubel?
    Wczesniej uzywalam D60 i nigdy nie mialam takiego problemu.

    z gory dziekuje za wszelkie rady i odpowiedzi

  2. #2
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    02 2010
    Miasto
    Wielkopolska
    Posty
    52

    Domyślnie

    Witam,
    1. Sprawdź czy czyste są styki w obiektywie i body,
    2. Dobrze dokręć obiektyw ( musi kliknąć )
    Nikon D90 l 18-105 VR l N50/1.8 D l Metz 48 AF-1 l Velbon Maxi 347GB l

  3. #3

    Domyślnie

    a przełącznik na body obok obiektywu?

  4. #4

    Domyślnie

    Czy wyswietla się "F--" ?Jeśli tak ,to aparat nie "widzi" obiektywu - prawdopodobnie styki nie kontaktują.
    A new shit has come to light...

  5. #5

    Domyślnie

    Sprawdź body z innym obiektywem np w skepie, lub sprawdź swoje obiektywy na innym body.
    "Jaki jest pożytek z ogromnej głębi ostrości, jeżeli nie towarzyszy jej stosowna głębia uczucia...?"
    W. Eugene Smith

  6. #6

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez evie Zobacz posta
    Witam!
    Nie ma AF-A, AF-S or AF-C w panelu

    to jest dziwne...coś tutaj nie gra..
    Pozdrawiam
    Tomek

  7. #7

    Domyślnie

    Na pewno masz ustawiony przełącznik AF/M na body na dole pod obiektywem w pozycji AF?

  8. #8

    Domyślnie

    dziekuje pieknie, juz wszystko wiem, przekopalam caly net i znalazlam odpowiedz.
    Zakladajac szkla nie moge ich dokrecac na maks., wczesniej uzywalam d60 i czekalam na ten "pstryk" - wiedzialam, ze szklo siedzi.
    W moim nowym d90 musze je troszenke odkrecic, nie moze byc do oporu. Sprobowalam i dziala, ale teraz dylemat, zostawic lustrzanke czy wymienic??
    Szperajam w necie znlazlam wiecej takich "szczesliwcow" jak ja :/
    Nie wiem czy mozna tu podawac linki do innych for (jesli nie prosze u usuniecie)
    http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=789691 - dokladny opis problemu po angielsku
    jeszcze raz dzieki

  9. #9

    Domyślnie

    nic nie wymieniaj - po prostu musi kliknąć i będzie działać - ja mam tak samo i przypuszczam ze reszta ludu też..
    Pozdrawiam
    Tomek

  10. #10

    Domyślnie

    Troche dziwne jest to rozwiazanie problemu. Luz jest na kazdym body (a jak nie ma na nowym, to w koncu bedzie bo powstaje z czasem przy czestej wymianie szkiel). Ale powinien on wynosic maks rzedu okolo pol milimetra i jakakolwiek pozycja (w prawo lub w lewo) nie powinna miec wplywu na styki.
    Pozdrawiam: Artur | www.foto-karbulot.com | www.borg.website.pl
    Nikon D90 | MB-D80 | N 16-85 | N 70-300 | N 35 | T 90 | SB-700 | 055XPROB

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •