Close

Pokaż wyniki od 1 do 6 z 6

Wątek: Cokin ND

  1. #1

    Domyślnie Cokin ND

    A mam jeszcze jedno pytanie.Co polecacie na początek-Zastanawiam sie nad Hitech Neutralny szary Nd09 czy Hitech połówkowo szary 09.Jaka różnica w zastosowaniu.Może ktoś wie gdzie kupić oryginalny holder Cokin.Na allegro sa jakies za 25 pln(nie mam pojecia co to jest) czy warto?
    pozdrawiam

  2. #2
    Oszczędny w słowach Awatar Danko
    Dołączył
    07 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    128

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baku127 Zobacz posta
    Może ktoś wie gdzie kupić oryginalny holder Cokin.Na allegro sa jakies za 25 pln(nie mam pojecia co to jest) czy warto?
    pozdrawiam
    http://www.foto-raj.pl/index.php?op=...ortowanie=cena


  3. #3

    Domyślnie

    W raysfoto są orginalne cokiny
    Co do filtra to ja osobiście wybrałbym hitecha
    http://www.raysfoto.pl/

    Pozdrawiam Jarosław Stryjewski. blog

  4. #4

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez baku127 Zobacz posta
    A mam jeszcze jedno pytanie.Co polecacie na początek-Zastanawiam sie nad Hitech Neutralny szary Nd09 czy Hitech połówkowo szary 09.Jaka różnica w zastosowaniu....
    Jeśli dobrze rozumiem pytanie, to Hitech szary, jest to filtr służący do redukcji światła. Ten który podałeś, redukuje światło o ok 3EV (tak mi się wydaje) Natomiast połówkowy szary ma podobne właściwości, lecz światło redukuje tylko w połowie filtra. Czyli jest to filtr którego jedna połowa przyciemna o 3EV, a druga jest zupełnie przezroczysta, a przejście z jednej na drugą, w zależności od rodzaju może być miękkie średnie lub twarde.
    Służy on np do korygowania kontrastowości sceny. Bardzo się przydaje w pejzażach, aby przyciemnić niebo, w stosunku do (zazwyczaj ciemniejszej) ziemi. Jeśli chodzi o połówki, to warto mieć dwie, taką która przyciemnia o 2EV (ND06) i 3EV (ND09). Osobiście używam odpowednika pierwszej i jak narazie, tylko w kilku przypadkach okazała się za słaba.

  5. #5

    Domyślnie

    ND pełny służy do niwelacji kontrastu, filtry połówkowe ND do niewelacji różnic tonalnych między niebem, a ziemią
    Pozdrawiam Serdecznie Jacek Pawłowski
    F70+D50+D200+Tamron 28-75/2.8+Tamron 17-35/2,8-4+Sigma 70-200/2,8HSM+Nikkor 12-24/4+Nikkor 85/1,8+Metz 54MZ4i+MF055PRO+MF479B ANKIETA - LAMPY BŁYSKOWE

  6. #6

    Domyślnie

    Wszystki wielkie dzięki za odpowiedz i za cierpliwość(Alf).Fajnie że podaliście linki, juz tam przegladałem.
    Na początek jakieś 200pln.
    Pozdro

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •