Close

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829
Pokaż wyniki od 281 do 282 z 282
  1. #281

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez kkokosz Zobacz posta
    Hm, nie wiem, skąd masz takie dane, że dzieje się to bardzo często - ja rozmawiałem z kilkoma parami wśród znajomych i nikt nie zwiększył budżetu na fotografa, ani nawet o tym nie pomyślał, szukając po prostu odpowiedniej jakości za zakładaną początkowo kwotę (a dwie pary po prostu miały fotografa "z polecenia" i nawet nie szukały innego)
    Ok, powinienem był napisać "z doświadczenia mojego i kilku moich znajomych fotografów ślubnych"
    Ja przez telefon podaję widełki; potem nieraz na plenerze jak jest czas rozmawiam sobie z parkami i okazuje się, że przychodząc na spotkanie zakładali najniższą cenę a potem..
    Jak młoda weźmie do ręki elegancki album, zobaczy klimatyczną prezentację to trochę zmienia myślenie. Do tego dochodzą albumy, których nie oferuję w cenie pakietów tylko są zamawiane po ślubie (wtedy młodzi inaczej liczą pieniążki..).
    W zeszłym roku zdarzyło mi się, że zostałem polecony przez "kameruna" młodych, a potem oni zrezygnowali z niego zamawiając 2 fotografów (wtedy przekroczyli zakładany budżet ponad dwukrotnie).

    Mi telefon się nie urywa; zresztą najczęściej zaczyna się od kontaktu mailowego (tam już ciężko wykręcić się od konkretnych odpowiedzi..
    Wysyłam ofertę i cześć.
    Jak za drogo to podsyłam polecenie koledze, który robi taniej.

    Najgorzej jak ludzie siedzą 2 godziny, zachwycają się, a potem dzwonią, że okazało się, że w rodzinie ktoś para się fotografią ślubną..
    Taka praca; ale ja lubię z ludźmi gadać

    BTW znajomi rzadko są reprezentatywną grupą
    "Z pasją fotografuj życie, ale nie zapomnij i żyć z pasją" Z. Kamm

  2. #282

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez JAP Zobacz posta
    BTW znajomi rzadko są reprezentatywną grupą
    No wiadomo, ale jak bierzesz ślub, to pytasz znajomych, a nie robisz ogólnopolską sondę na reprezentatywnej grupie społecznej No i po wszystkim też raczej ze znajomymi oglądacie album/płytę - chyba że jestem tak bardzo w tyle za ogólnymi trendami i teraz już wszystko wrzuca się "na fejsa" i omawia z przypadkowymi ludźmi

    Ale zgoda, że może się tak zdarzać, jak piszesz, w końcu masz doświadczenie. Ja mam tylko takie od strony klienta, bo zdjęć ślubnych nie robię I tak chodzi tylko o to, żeby młodzi byli zadowoleni

Strona 29 z 29 PierwszyPierwszy ... 19272829

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •