Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 12
  1. #1

    Domyślnie zewnętrzna lampa?

    Witam!
    Na wstępie zaznaczę, ze jestem totalnym laikiem, jeżeli chodzi o fotografię . Jakiś czas temu kupiłam Nikona d 40 a kilka tygodni pózniej przez przypadek go upuściłam..Musiałam wymienić obiektyw, lampa również przestała działać. W serwisie chcieli ode mnie tyle samo, ile jest wart mój aparat, więc postanowiłam poszukać alternatywy. I moje pytanko: czy zewnętrzna lampa będzie działać, jeżeli moja lampa nie działa? Dodam jeszcze, że lampa się otwiera, ale nie błyska. Z góry dziękuję za odpowiedz
    pozdrawiam

  2. #2

    Domyślnie

    jedyny sposób to podłączenie i sprawdzenie choć może to grozić uszkodzeniem podłączanej do stopki lampy

  3. #3

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez cheyenne Zobacz posta
    jedyny sposób to podłączenie i sprawdzenie choć może to grozić uszkodzeniem podłączanej do stopki lampy
    Dziękuję. A czy muszę zmieniać coś w ustawieniach aparatu?

  4. #4

    Domyślnie

    Może Twojej lampie dolega tylko coś takiego jeśli tak to łatwo można to naprawić jak widać

    http://polishnikonservice.com/pl/ogo...d40-video.html

  5. #5

    Domyślnie

    Bardzo dziękuję! Myślę, ze mojej lampie może dolegać to, co zostało pokazane na filmiku, tylko muszę zakupić śrubokręt, aby się o tym przekonać
    pozdrawiam

  6. #6
    Oszczędny w słowach Awatar abiele
    Dołączył
    12 2008
    Miasto
    Nowy Dwór Mazowiecki
    Posty
    99

    Domyślnie

    życzę powodzenia!
    D90, N55-300VR, N18-105VR, N35/1,8, sb-600

  7. #7

    Domyślnie

    Za chwilę będzie post, przez przypadek rozkręciłam mój aparat
    N. D810, D5100, N. 18-70 f3.5-4.5G, 24-70 f2.8, 50 f1.8G, 105 Micro
    SB-800, SB-900. Sy. 500mm f6.3,

  8. #8

    Domyślnie

    W moim D70 nie działa lampa. Też otwiera się i nie strzela. Zewnętrzna działa.

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez elarco Zobacz posta
    Może Twojej lampie dolega tylko coś takiego jeśli tak to łatwo można to naprawić jak widać

    http://polishnikonservice.com/pl/ogo...d40-video.html
    Bardzo dziękuję za tą informację! Okazało się, że miałam ten sam problem, tylko dodatkowo musiał się ułamać kawałeczek plastiku, trzymający ten mały haczyk. Plastik został doklejony przez mojego męża (użył kawałka wypustki z plastikowej szczotki do włosów) i wszystko działa, jak należy ;D. A pomyśleć, że w serwisie chcieli ode mnie 200 funtów!
    JESZCZE RAZ BARDZO DZIĘKUJĘ!
    pozdrawiam

  10. #10

    Domyślnie

    tą samą przypadłość zaliczyła moja d70 po lekkim uderzeniu w ścianę.
    swoją drogą ten bolec chyba specjalnie montują taki gówniany

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •