Close

Strona 74 z 223 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 731 do 740 z 2222
  1. #731

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Jeśli myślisz o D80 to zdecydowanie się nie zgodzę. Miałem obie.
    a czy d80 jest bliźniakiem d200?

  2. #732

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    a czy d80 jest bliźniakiem d200?
    W mojej ocenie jest. D80 to "zubożony" D200, prawie ta sama matryca. Bardzo podobne obrazowanie. Ale nie wiem jak Ty definiujesz "bliźniaka".
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  3. #733

    Domyślnie

    ja definiuję bliźniaka jako coś identycznego a nie zubożonego.

    I chodziło mi o s5 który jest właśnie młodszym bliźniakiem d200 i jest nim spoooooro bardziej niż ochlastane d80...

  4. #734

    Domyślnie

    D200 ma się nijak do S5. Całkowicie inna matryca. Opakowanie tylko to samo.
    D200 plus graty...

  5. #735

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez KS Zobacz posta
    D200 ma się nijak do S5. Całkowicie inna matryca. Opakowanie tylko to samo.
    Dokładnie. Nie pomyślałbym o S5pro, że to bliźniak D200
    Jakieś ciałko, szkiełko i światełko, no i jeszcze nosidełko

  6. #736

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez stachumuszel Zobacz posta
    Dokładnie. Nie pomyślałbym o S5pro, że to bliźniak D200
    Czemu?

    Wyglądają identycznie, a to cecha bliźniaków TO że dają zupełnie różną jakość obrazowania, no cóż...

  7. #737

    Domyślnie

    Ja jeszcze niedawno temu chciałem brać D200, bo D90 miał parę stówek wyższą cenę. Teraz ceny obu tych body są praktycznie takie same.
    I pytanie do ludzi, którzy używali wcześniej D200... Czy to body poradzi sobie w normalnych warunkach kościelnych? Pytam wprost, jak oceniacie zdjęcia ślubne z tego body?
    pozdrawiam
    Tomek

  8. #738

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Sapphiron Zobacz posta
    Czemu?

    Wyglądają identycznie, a to cecha bliźniaków TO że dają zupełnie różną jakość obrazowania, no cóż...
    No tak, to D300 to też bliźniak D200... bo wygląda identycznie.

    Cytat Zamieszczone przez barracuda Zobacz posta
    Ja jeszcze niedawno temu chciałem brać D200, bo D90 miał parę stówek wyższą cenę. Teraz ceny obu tych body są praktycznie takie same.
    I pytanie do ludzi, którzy używali wcześniej D200... Czy to body poradzi sobie w normalnych warunkach kościelnych? Pytam wprost, jak oceniacie zdjęcia ślubne z tego body?
    Do ISO 800 możesz robić spokojnie, chociaż już widać spadek DR. Na wydrukach 20x30 nie widzę szumu z tej czułości.
    Ostatnio edytowane przez KS ; 13-04-2011 o 07:47
    D200 plus graty...

  9. #739

    Domyślnie

    barracuda - do ISO800 możesz robić, pod warunkiem ŻE NIE BĘDZIESZ FOTEK POTEM ROZJAŚNIAŁ W PS !!! bo na ISO800 szumów nie widać jako tako na zdjęciu, ale przesuń suwak rozjaśniania chociaż trochę, to wszystko wyłazi i trzeba odszumiać. ja osobiście używając D200 na slubach jeśli kościół był jasny to brało sie ISO 200-400 + jasne szkło i nie było problemu, ale jeśli był ciemny to lepiej już pobawić się lampami niż próbować wyciągnąć coś z fotek na ISO800 bez lampy robionych.. to taka moja osobista rada.. chyba że tak jak pisałem - ISO 800 pozwoli na zrobienie na tyle jasnych zdjeć żeby ich nie rozjaśniać, ale z drugiej strony jeśli pozwoli, to na ISO640 zrobisz niewiele ciemniejsze i też będzie ok a szumów będzie mniej.

    powiem ci tak.. jeśli będziesz trafiał robiąc śluby wyłącznie na jasne kościoły to nie będziesz musiał się o nic martwić, D200 daje dobry obrazek, ale kościoły jakie są każdy wie, i myślę że wkońcu zacznie ci doskwierać mus używania w nich lampy.. chyba, że lubisz i umiesz posługiwać się lampami - wtedy problemu miał nie będziesz - jasno = jasne szkło, ciemno = lampy, i po kłopocie.

    biorąc pod uwagę dzisiejsze ceny d90 zastanowił bym się jednak czy nie byłby lepszy na śluby niż D200... musisz sobie odpwiedzieć co CI potrzeba, czy wysokie ISO czy wygoda pracy (np taki AF w D200 jest sporo lepszy niż w Dxx, trafia szybciej i celniej a to duży plus bo nic nie wkurza bardziej przy obrączkach jak gubiący się AF). jak zdecydujesz, będziesz miał sprawe jasną.
    ;]

  10. #740

    Domyślnie

    Dzięki za informacje.
    pozdrawiam
    Tomek

Strona 74 z 223 PierwszyPierwszy ... 2464727374757684124174 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •