Close

Strona 26 z 223 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 251 do 260 z 2222
  1. #251

    Domyślnie

    fajnie fajnie, ale na dx tylko ciemnica funkcjonuje.
    jedyne co jest jasne to tokina 11-16, ale zakres dla mnie przekreśla to szkło.
    na fx natomiast choćby całkiem jasny tamron. n17-35 n20-35 n14-24 - są jasne. akurat co do szerokości to fx jest dużo sensowniejszy

  2. #252

    Domyślnie

    Światło przy szerokim to akurat dla mnie najmniejszy problem. Głównie chodzi mi o jakość/ostrość. Z sigmy jestem zadowolony i z D200 ( o którym w sumie ten wątek - troszkę schodzimy z tematu ) działa dość fajnie.
    Z5; N17-28; Vil85; N80-200; Lampy; Statywy; Torby; Plecaki itd.itp

  3. #253
    Super Moderator Konto PREMIUM Awatar Jacek_Z
    Dołączył
    11 2005
    Miasto
    Bydgoszcz
    Posty
    32 776

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ryszkut Zobacz posta
    fajnie fajnie, ale na dx tylko ciemnica funkcjonuje.
    jedyne co jest jasne to tokina 11-16, ale zakres dla mnie przekreśla to szkło.
    na fx natomiast choćby całkiem jasny tamron. n17-35 n20-35 n14-24 - są jasne. akurat co do szerokości to fx jest dużo sensowniejszy
    fajnie sobie teoretyzujesz, tylko chyba nie podpinałes tych szkieł do cyfry FX.
    n 17-35 jest nawet OK, ale nie jest to tanie szkło. n 20-35 jest totalnie mydlany na brzegach i ma potężna winietę. 14-24 zgoda, ale to 6 tysięcy. W DX znajdziesz szkła za mniej niż 2 tys. Ten "jasny" (ma 4 na dłuższym końcu!) tamron (dlaczego pisze się tylko o tamronach, skoro sigma 17-35 jest lepsza?) jest dość kiepski. Podobnie jak sigma 12-24.

    Krajobrazowcom nie zalezy na jasności, sigma DX 10-20 jest naprawde super.
    Moje systemy: Nikon F i Z, Hasselblad, Leica, Pentax, Rolleiflex, FKD Zenity, Praktiki, ruskie dalmierze i około 30 szkiełek.

  4. #254

    Domyślnie

    Mój D200 niestety prawie się rozsypał. Padło zasilanie energią (wystarczy większy pobór prądu - np. dwie foty po sobie lub podgląd zaraz po cyknięciu i wyładowuje akumulatory), wspomniana wcześniej spalona lampa, szwankujący WB i czasem pomiar światła z manualami (głupieje i skacze po zakresach), gumy tak poobcinałem lub same poodpadały, że przedstawia sobą obraz smutku i rozpaczy. Pękł "grzybek", zgubiłem gdzieś jedną zaślepkę od gniazda wężyka. Ale zdjęcia robi, więc przesunął się z torby do plecaka i ustąpił miejsca D700... ale będzie stale pod ręką jako zapasowy korpus. Zdjęcia mu z litości nie zrobię
    Pozdrawiam, Dariusz Kucharski
    | DA | WWW | Blog |
    D800 D300s | N14-24G N24-70G N70-300VR T150-600 N60D N85PC N105D Trioplan100 Takumar28 Σ10-20mkI T17-50mkI | SB-900x2 Manfrotto 055xprob 322RC2 +duperele

  5. #255

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    FXowy tamron 17-35 jest tani i zapewnie fajną jakość

    tiaaaaaa... nie zapomne pamietac...

  6. #256

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Jacek_Z Zobacz posta
    W DX znajdziesz szkła za mniej niż 2 tys. Ten "jasny" (ma 4 na dłuższym końcu!) tamron (dlaczego pisze się tylko o tamronach, skoro sigma 17-35 jest lepsza?) jest dość kiepski. Podobnie jak sigma 12-24.

    Krajobrazowcom nie zalezy na jasności, sigma DX 10-20 jest naprawde super.
    Kiedyś już o tym pisałem - wbrew pozorom, na DX jest łatwiej z UWA. Na FX jest mniejszy wybór, ale nie ma co narzekać. Nie wiem jaki egzemplarz tamrona testowałeś, ale np. mój jest w centrum bardzo ostry już na 2.8 Brzegi są miekkie, ale po przymnięciu do f10-13 są dla potrzeba landszafciarskich także one są ostre (nawet na forum zamieszczałem sample). Być może sigma jest jeszcze lepsza, nie wiem ? Ale tamron zły nie jest a w połączeniu z możliwościami matrycy D3/d700 na FX zyskuje się więcej niż z być może troche lepszym szkłem DXowym na matrycy kropowej.
    pozdrawiam
    Paweł
    www.pawelpawlak.pl

  7. #257

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Pawel Pawlak Zobacz posta
    mój jest w centrum bardzo ostry już na 2.8 Brzegi są miekkie,

    odnotowalem...

  8. #258

  9. #259

    Domyślnie

    ja też się dopisuje do zachwytów,
    właśnie wróciłem z fotografowania na najszybszej w polsce żaglówce (trasa Flensburg-Gdynia) i ogólnie wiało, chlapało i większość czasu Nikon był mokry + sól z wody morskiej... ani przez chwile nie marudził i cały czas ma się dobrze
    Wiem że pewnie inne też tak potrafią ale że mam d200 i wątek jest o nim więc sobie pozwalam chwalić :P
    48ProjectBlog[/CENTER]

  10. #260
    Oszczędny w słowach
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    Świętochowo
    Posty
    219

    Domyślnie

    A ja jutro będę w kraju;
    mam już upatrzone parę modeli
    tylko, że te mniej "przechodzone" dość daleko a preferuję odbiór osobisty;

    tak czy inaczej, niedługo przesiądę się z d60 na aparat fotograficzny

Strona 26 z 223 PierwszyPierwszy ... 1624252627283676126 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •