Close

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 1 do 10 z 14
  1. #1

    Domyślnie router do podziału netu radiowego

    Zapytam na moim ulubionym forum i liczę na to że mi pomożecie Sprawa wygląda nastepująco:
    internet mam od lokalnego dostawcy drogą radiową.Chciałbym podzielić internet i nie korzystać z "promocji" u dostawcy i wiązać się z nim na conajmniej dwa lata i kupić urządzenie we własnym zakresie. Wysłałem zapytanie do dostawcy z jakich urządzeń korzystają ale nie otrzymałem odpowiedzi....
    Działa to tak w komputerze mama karte sieciową na dachu antenkę , wcześniej było to tak że łaczac się, dhcp (MAC karty) przypisywało mi mi IP (stałe) i internet działał wraz z przyspieszeniem internetu doszło do tego polaczenie PPPoE. Proszę o podanie jaki konkretnie router powinienem kupić linki do allegro wskazane - ważna informacja- net na dwa komputery chcę podzielić też radiowo, czyli odbieram sygnał radiowy i dziele sygnał też bezprzewodowo. Mam nadzieje że napisałem zrozumiale.

  2. #2

    Domyślnie

    Ja mam takie coś postawione na dwóch linksysach wrt54gl. Na dwóch bo ten model (zresztą chyba większość popularnego szpeju też) nie może pracować jednocześnie jako klient i AP. Po za tym na co najmniej jednym trzeba zmienić soft, bo fabryczny nie oferuje AP-c.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  3. #3

    Domyślnie

    widzę że koszty raczej większe niż zakładałem i dwa pudła , przy jednym jeśli dobrze kombinuje (a jeśli nie to niech mnie ktoś wyprowadzi z błędu) musiałbym komputery podłączyć kablem skrętka . Ma ktoś jeszcze jakieś pomysły ?

  4. #4

    Domyślnie

    Od strony anteny idzie normalny kabel sieciowy taki jak do LAN czy z okrągłą końcówką (http://img72.imageshack.us/i/radiowelaczejr6.jpg/) ?

  5. #5

    Domyślnie

    okrągły , taki jak na zamieszczonym przez Ciebie obrazku

  6. #6

    Domyślnie

    czyli pozostaje Ci sposób przedstawiony przez Szymony albo budowa prostej sieci LAN czyli kabel skrętka. Minusem pierwszego jest cena a drugiego, że komp w którym jest karta do radiówki musi być włączony żeby w 2 komputerze działał internet.

  7. #7

    Domyślnie

    chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu a mianowicie OVISLINK AirLive G.DUO tylko muszę sprawdzić czy spełnia wszystkie moje wymagania bo wydaje się że tak

  8. #8

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez szymony Zobacz posta
    Ja mam takie coś postawione na dwóch linksysach wrt54gl. Na dwóch bo ten model (zresztą chyba większość popularnego szpeju też) nie może pracować jednocześnie jako klient i AP. Po za tym na co najmniej jednym trzeba zmienić soft, bo fabryczny nie oferuje AP-c.
    Szymony poszukaj dobrze, ponoć najnowsza wersja oprogramowania v 24 załatwia sprawę.
    http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/UWR#Introduction

  9. #9

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez malibu Zobacz posta
    chyba znalazłem rozwiązanie mojego problemu a mianowicie OVISLINK AirLive G.DUO tylko muszę sprawdzić czy spełnia wszystkie moje wymagania bo wydaje się że tak
    To będzie chyba najlepsze rozwiązanie - ewentualnie można by jeszcze myśleć o Mikrotik'u

  10. #10
    Gaduła Awatar Art Erie
    Dołączył
    03 2008
    Miasto
    Prochowice/The Dark Side Of The Moon
    Posty
    4 187

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Calme Zobacz posta
    To będzie chyba najlepsze rozwiązanie - ewentualnie można by jeszcze myśleć o Mikrotik'u
    Mikrotik to bardzo dobry sprzęt, jest jednak dość skomplikowany w konfiguracji i ma wysoką cenę. Z popularnych AP mogę polecić SparkLAN http://www.allegro.pl/item945521983_...ridge_003.html
    Do konfiguracji o której piszesz potrzebne będą 2 sztuki - czyli inwestycja rzędu 250zł
    Sprzęt zbiera bardzo dobre opinie ( 80% klientów w naszej lokalnej sieci korzysta ze SparkLAN od kilku lat ).
    D800; D300; 3xSB800; N70-200/2,8VR; T24-70/2,8VC; N50/1,4 itd

Strona 1 z 2 12 OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •