Close

Strona 467 z 481 PierwszyPierwszy ... 367417457465466467468469477 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 4 661 do 4 670 z 4803
  1. #4661

    Domyślnie

    tam jest automat. Hamulce szybciej idą.

  2. #4662

    Domyślnie

    Złośliwcy, a nie koledzy jesteście :P
    U mnie jest problem ta Bemka ma 4.78m długości, a wzdłużna przestrzeń do parkowania w moim leśnym garażu to 480 cm,.
    Matuś z córuś jak parkować auto z dokładnością 2 cm
    1cm z tyłu, 1 cm z przodu
    hmmmmmmmm

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    tam jest automat. Hamulce szybciej idą.
    dlaczemu w automacie tak może być ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  3. #4663

    Domyślnie

    Bo silnikiem nie hamujesz.

  4. #4664
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    Nie no bez żartów kurna olek Samochód właśnie do sesji plenerowych ale co tarcze wymienione w bemce ? co co kto z nim robił, na przednich kołach stawał ? Miałem przypadek w corsie rodziców, że zawiesił się klocek hamulcowy jakoś tak na krzywo i, zapiekł się na amen i oni tak rok jeździli i tarcza uszkodzona została, wiec przy przebiegu 40 tys obie wymieniłem, ale w bemce takie rzeczy ?
    Przebieg można zweryfikować raczej, tylko ta ilość napraw niepokojąca, wycieki oleju z silnika, że trzeba go było rozbierać i uszczelniać ? Silnik 80 tys km w takim aucie to ledwo dotarty
    Patrze na foty z tego ogłoszenia, na plastiki w kabinie, na podłokietnik, na jakaś wytartą uszczelkę drzwiowa i chyba te auto ma 180 tys a nie 80
    Moja bejca waży 1650 kg "na sucho". Po dłubnięciu wtrysków, kompa itp. mam teraz "na kołach" 335 KM i 500 Nm. Więcej bez turbiny nie da się z tego silnika wycisnąć. To jest pierwszy czynnik znikania hamulców, bo jakoś z tych km/h trzeba to zatrzymać. Drugi - skrzynia automatyczna. Trzeci to kontrola trakcji która na śliskiej nawierzchni ma co robić. No i czwarta to mój styl jazdy. Się ma, się lata.

    A o uszczelkach Ci pisałem. To wiek robi swoje, nie przebieg. Dobry syntetyczny olej też robi swoje.

    - - - - kolejny post - - - - - -

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Bo silnikiem nie hamujesz.
    Hamujesz, zwłaszcza w trybie S i M. Tylko słabiej niż w manualu.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  5. #4665

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez adming Zobacz posta
    Bo silnikiem nie hamujesz.
    No właśnie, hamowanie silnikiem powinno być priorytetem nawet dla automatu.
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  6. #4666

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez robin102 Zobacz posta
    No właśnie, hamowanie silnikiem powinno być priorytetem nawet dla automatu.
    Tylko, że skrzynia automatyczna ma inną charakterystykę niż manual; to coś podobnego jak benzyna i diesel.

  7. #4667

    Domyślnie

    Czyli jak skrzynia automatyczna uniemożliwia hamowanie silnikiem , całkowicie nie ma na to sposobu ?
    Kręcąc zomem tak się napinam, że w ogóle nie puszczam bąków. Bąki wędrują do głowy i tak powstają posrane pomysły na kadry

  8. #4668
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Jest hamowanie silnikiem zarówno w skrzyni hydraulicznej jak i dwusprzęgłowej. Z tym, że w tej pierwszej zawsze jest uślizg na sprzęgle hydrokinetycznym. Poza tym sterownik "stara" się unikać jak może przeciążeń skrzyni ze względu na wydzielane ciepło w trakcie dużego obciążenia i w celu chronienia sprzęgła wielotarczowego.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

  9. #4669

    Domyślnie

    Oj tam technika.

    Nie hamujesz, bo to upierdliwe jak nie masz łopatekl przy kierownicy. Musisz przełączyć skrzynię w M. i wdusić -.

    Po co machać ręką jak można nogi użyć.
    Jasne, jak zjeżdżasz z góry, to można się przełaczyć, ale na co dzień po prostu to upierdliwe. Przy ręcznej hamowanie robi się niejako samo.

  10. #4670
    Moderator Konto PREMIUM Awatar Rafał_Sz
    Dołączył
    12 2006
    Miasto
    Jelenia Góra
    Posty
    15 000

    Domyślnie

    Podsumowując - tarcze i kocki muszą znikać.
    To, że milczę, nie znaczy, że nie mam nic do powiedzenia.

Strona 467 z 481 PierwszyPierwszy ... 367417457465466467468469477 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •