Close

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112
Pokaż wyniki od 111 do 117 z 117

Wątek: Ktory Epson?

  1. #111

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Art Erie Zobacz posta
    Można zamówić profile u kolegi o którym wspomniałeś
    Oczywiście cudów nie należy się spodziewać ( o czym sam Cię uprzedzi ), ale w moim przypadku ( CISS, tusze Lyson i Epson P50 ) poprawa jest bardzo wyrażna.
    super, dzięki za informację
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  2. #112
    Oszczędny w słowach Awatar Garos
    Dołączył
    08 2009
    Miasto
    HollyŁódź
    Posty
    138

    Domyślnie

    Witam.
    Wkrótce odbieram Epsona Stylus Photo PX660 i chciałem spytać jakie tusze polecacie z trzech podanych: Lyson,Ink-Mate czy Trigon Ink. W necie jest mało konkretnych opini i pytam osób które miały doświadczenie.Słyszałem od kolegi który drukował na Epsonie P50,że Ink-Mate jest słaby bo czerń zeszła szybko ze zdjęć.
    Z góry dzięki,pozdrawiam
    Nikon D300 + kilka weków
    www.fotokadry.wordpress.com

  3. #113

    Question

    Troche odkopujac stary watek i poruszane w nim tematy (wbrew pozorom moj post lapie sie glownego watku )...

    Posiadam PX700W od okolo roku, ale dopiero od 2 miesiecy duzo na niej drukuje (okolo 300-500 A4 foto na tydzien). Uzywam systemu CISS i ogolnie nie mam problemow i jestem bardzo zadowolony, poza jednym...
    Ostatnio drukarka zaczela sie dziwnie zachowywac i 'stroi fochy' przy pobieraniu troszke grubszego papieru (220gsm MediaRange High Gloss, czyli dolna polka). Polega to na tym, ze czasem skrzeczy przy wciaganiu kartki, slizga sie rolka i w konsekwencji, nawet jak wciagnie papier, to zostaje na wydruku slad w miejscu, gdzie rolka probowala go zlapac. Skonczylo sie na tym, ze musze papier wkladac troszke glebiej niz wskazane w szufladce miejsce na A4, ale tez roznie sie uda: raz wciagnie kartke bez bolu a innym razem nie. "Chudsze" papiery wchodza bez problemow, z firmowymi nie probowalem, bo nie posiadam . Inny niefirmowy 210gsm tez sie slizga.

    W zwiazku z tym, ze w promieniu 50 mil nie znalazlem nikogo, kto chcialby zerknac na drukarke (kazdy mowi: nie naprawiamy, kup nowa ) pomyslalem o P50. Bez skanera sie obejde, wifi tez zbytek, pytanie tylko jak P50 bedzie lykala grubsze kartki. Plus jest taki, ze moj CISS pasuje do P50, wiec koszta ograniczaja sie do wymiany drukarki.

    Teraz garsc pytan:
    1. Czy Wy tez mieliscie problem w PX700 (PX710 rowniez, ten sam mechanizm raczej) z wciaganiem grubszego papieru?
    2. Jak z takim papierem radzi sobie P50?
    3. Widzialem w watku, ze ktos moglby pomoc przy tworzeniach profili drukarki... Jest szansa na jakis dokladniejszy namiar ?


    Jesli moderator zadecyduje, ze moj post powinien jednak znalesc sie gdzies indziej to wybaczcie, nowy jestem

  4. #114

  5. #115

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez maxymalny Zobacz posta
    Troche odkopujac stary watek i poruszane w nim tematy (wbrew pozorom moj post lapie sie glownego watku )...

    Posiadam PX700W od okolo roku, ale dopiero od 2 miesiecy duzo na niej drukuje (okolo 300-500 A4 foto na tydzien). Uzywam systemu CISS i ogolnie nie mam problemow i jestem bardzo zadowolony, poza jednym...
    jakiego oprogramowania używasz do drukowania zdjęć? drukujesz bezpośrednio z PS czy LR?
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  6. #116

    Domyślnie

    Witam po latach
    Sorry za opóźnienia, ale na głowie fura a czasu mało... ale do rzeczy:

    Po pierwsze Czornyj masz piwo u mnie - czyszczenie octem zadziałało, a do tego jak ustawiłem odpowiednio papier w podajniku, to w ogóle sprawa się rozwiązała (wcześniej był on za głęboko wsunięty). Drukarka teraz łyka do się jej poda, a i śladów nie robi.

    Druga sprawa: Stach2008: bezpośrednio z PS, ustawiłem akcje drukującą plik i zamykającą go i teraz tylko otwieram kilkanaście plików, Batch... i odpalam moją akcje.

    Miałem trochę przejść z profilami, pampersem, ale to wszystko już za mną - tylko jedno chciałbym dodać do wątku...

    Poza PX700W mam od miesiąca też P50. Porównując obie drukarki co zauważyłem:
    • PX700W drukuje zdjęcia szybciej i ciszej, strona, która 700 zajmuje około 1 min na P50 wyjdzie po około 1.20 min
    • PX700 po około 3000 wydrukach (A4 zdjęcie/tekst pół na pół) powiedziała 'mam dosyć' i teraz nie wydrukuje więcej jednorazowo niż jakieś 30 kartek, a następnie zwalnia (ponoć zapobiega to przegrzewaniu głowicy). Jedyne rozwiązanie to zostawić ją w spokoju na 30 min (włączoną) i znów można drukować.. 30 kartek)
    • P50 od kupna, przez ostatni miesiąc wydrukowała około 6000 kartek j/w i pomimo tego, że jest troszkę wolniejsza, daje radę jak na razie i nie zwalnia.
    • P50 jest ładowana od góry a px700 ma szufladkę - ładowanie od góry pozwala na wrzucenie więcej kartek a i pobieranie papieru jest łatwiejsze, chyba grawitacja pomaga
    • do obu drukarek pasuje taki sam zestaw CISS, te same chipy, ten sam tusz.. ale px700 nie sprofilowana nawet nie najgorzej odwzorowywała kolory, natomiast na p50 nie dało się nic wydrukować dopóki nie zrobiłem profilu pod tusz/papier.
    • sam CISS łatwiej zamontowac w px700 z racji nieruchomych pojemników z tuszem - przy p50 to zabawa na troszkę dłużej.. za to czujnik otwarcia klapy łatwiej oszukać w p50 (choćby papierkiem) gdzie w px700 trzeba kombinować z magnesem


    To kilka plusów/minusów obu drukarek, które zauważyłem w ostatnim czasie intensywnego drukowania. Dodam, że drukuję tylko kolor na papierze fotograficznym nie_bardzo_firmowym (MediaRange oraz Mirror) 220 i 210gsm high gloss. Bywa, że drukarki robią po 2000 kartek na tydzień (przynajmniej P50 teraz, px700 tyle drukowało jak nie zwalniało).

    Mój wybór na chwilę obecną: P50. Jeśli nie potrzebujesz skanera.

    Pozdrawiam!


    P.S.: Czy ktoś ma jakieś panaceum na to zwalnianie PX700 czy tylko wymiana głowicy?

  7. #117

    Domyślnie

    Heh, szukałem i nie znalazłem opcji 'edytuj'. Nieważne, istotniejsze jest to, że po wczorajszym poście postanowiłem dać drukarce odpocząć i wyłączyłem ją na noc. Rano po włączeniu dostałem komunikat:
    'Paper is jammed in the printer. Turn off the printer, open the scanner unit, and remove the paper. See your documentation.' i tylko dostępną jedną opje: 'Turn Off". Pomijając fakt, że na 99.99% nic nie jest zakleszczone, to próbowałem wszystkiego: poodpinałem kable i przewody, wytrzepałem, przedmuchałem i odkurzyłem co się dalo, zostawiłem odpiętą od zasilania na jakiś czas i nic, bez zmian. Widać jej żywot dobiegł końca.
    Wniosek: na chwilę obecną polecałbym P50 w myśl zasady: mniej elektroniki, mniej się może popsuć...

Strona 12 z 12 PierwszyPierwszy ... 2101112

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •