Close

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni
Pokaż wyniki od 21 do 30 z 117

Wątek: Ktory Epson?

  1. #21

    Domyślnie

    Tak z ciekwosci zapytam - orientuje sie ktos ile ten sprzet wydrukuje fotek na jednym zestawie tuszow? 9x13 powiedzmy. I jak to jest z drukowaniem druku. Zdaje sie ze te Epsony nie maja kartridza z czarnym tuszem

  2. #22

    Domyślnie

    Strus - w tym epsonie masz 6 kardridzy: cyan, magenta, yellow, lightcyan, lightmagenta i czarny.
    d700

  3. #23

    Domyślnie

    szkoda ze w tym epsonie czarny pojemniczek nie jest wiekszy, jak w HP i Canonie.
    Sony a6000, SEL20F28, SEL50F18

  4. #24

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Strus Zobacz posta
    Tak z ciekwosci zapytam - orientuje sie ktos ile ten sprzet wydrukuje fotek na jednym zestawie tuszow? 9x13 powiedzmy. I jak to jest z drukowaniem druku. Zdaje sie ze te Epsony nie maja kartridza z czarnym tuszem
    R285 ~40 A4. Nie sadzę by w P50 znacząco się to różniło.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

  5. #25

    Question

    a taka drukara : Canon IP4700 ? Pracuje ktoś z takim sprzętem ?
    Nie potrzebna mi funkcja xero więc bardziej celuję w same funkcje drukujące.
    Co Wy na ten model ?

  6. #26

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez Czornyj Zobacz posta
    Jeśli chodzi o miejsce, to PX710W jest znacznie zgrabniejsza od PX650.

    Jeśli chodzi o drukowanie ogryginalne tusze+oryginalny papier, to należy:
    - w sterowniku wybrać odpowiedni papier, np. Epson Premium Glossy Paper i jakość fotograficzną, a co najistotniejsze: ICM OFF, no color management!!!
    - w Photoshopie w oknie Print wybrać: Photoshop Manages Colors, Printer Profile: profil drukarki+papieru, np. dla Epson Premium Glossy będzie to PX???_PGPP (literki to skrót od nazwy papieru - Premium Glossy Photo Paper), Rendering Intent: Perceptual, [V] Black Point Compensation
    Dzieki Czornyj za info.

    Mam jednak pytanie - zrobilem tak jak powyzej (wydruk na P50, oryg tusze + epson premium glossy) i na wydruku testowym, o ile kolory sa calkiem niezle odwzorowane, to delikatnie mowiac brzydki syf dzieje sie z szarosciami - maja one magentowa kaste. Na gradiencie bialy-czarny, blizej czerni pojawia sie paskudny magentowy klin Czy to wynika z charakterystyki mieszania barwnikow i fizycznego braku mozliwosci lepszej reprodukcji szarosci, czy moze diabel tkwi gdzies w ustawieniach?
    jakies tam fotki : trzymać ręce na piersiach panienek i patrzeć na chmury typu cumulus w kolorze białym...

  7. #27

    Domyślnie

    nikt nie drukuje na Canonach ???

  8. #28

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez ArtX Zobacz posta
    Dzieki Czornyj za info.

    Mam jednak pytanie - zrobilem tak jak powyzej (wydruk na P50, oryg tusze + epson premium glossy) i na wydruku testowym, o ile kolory sa calkiem niezle odwzorowane, to delikatnie mowiac brzydki syf dzieje sie z szarosciami - maja one magentowa kaste. Na gradiencie bialy-czarny, blizej czerni pojawia sie paskudny magentowy klin Czy to wynika z charakterystyki mieszania barwnikow i fizycznego braku mozliwosci lepszej reprodukcji szarosci, czy moze diabel tkwi gdzies w ustawieniach?
    Magentowa dominanta w cieniach wychodzi zwykle przy oświetleniu wydruku światłem żarowym - wydruki z barwnikowych Epsonów są podatne na metameryzm (w pigmentówkach cienie są budowane z użyciem bardzo agresywnego GCR-u, więc są o niebo mniej niewrażliwe na powstawanie tego zjawiska). Jakim światłem oświetliłeś wydruk w czasie jego oceny?
    Ostatnio edytowane przez Czornyj ; 13-03-2010 o 18:48

  9. #29

    Domyślnie

    Ja żaluje ze nie kupilem PX710 - mój trzy letni syn tak sobie upodobal P50 ze musiała powedrowac na wysoki regał. Muszę teraz zainwestować w print serwer - czy ktoś może podpowiedzieć co kupic w przystępnej cenie?
    A7II, X-E1, LX-100, był E-M5 i Nikon

  10. #30

    Domyślnie

    Cytat Zamieszczone przez MARS CooL Zobacz posta
    Ja żaluje ze nie kupilem PX710 - mój trzy letni syn tak sobie upodobal P50 ze musiała powedrowac na wysoki regał. Muszę teraz zainwestować w print serwer - czy ktoś może podpowiedzieć co kupic w przystępnej cenie?
    Jakikolwiek byle sprawny. Nie będziesz miał wskazań poziomów tuszy, przy takim połączeniu. Ja używam HP JetDirect.
    pozdrawiam Krzysiaczek
    _________________
    lasciate ogni speranza, voi ch'entrate

Strona 3 z 12 PierwszyPierwszy 12345 ... OstatniOstatni

Uprawnienia umieszczania postów

  • Nie możesz zakładać nowych tematów
  • Nie możesz pisać wiadomości
  • Nie możesz dodawać załączników
  • Nie możesz edytować swoich postów
  •